i-Sen.pl - Polskie Forum Świadomego Śnienia
Problem z poruszaniem się we śnie - Wersja do druku

+- i-Sen.pl - Polskie Forum Świadomego Śnienia (https://i-sen.pl)
+-- Dział: Świadome śnienie - LD (https://i-sen.pl/Forum-Swiadome-snienie-LD--9)
+--- Dział: Wewnątrz LD (https://i-sen.pl/Forum-Wewnatrz-LD--48)
+--- Wątek: Problem z poruszaniem się we śnie (/Temat-Problem-z-poruszaniem-sie-we-snie--3948)Problem z poruszaniem się we śnie - Skipper - 25-02-2018

Kiedy ćwiczysz i trenujesz wytrwale w końcu nadchodzi ten moment kiedy uzyskujesz świadomość w trakcie swego snu i udaje ci się twój pierwszy DILD. Problem pojawia się wtedy kiedy chcesz przemieścić się po świecie sennej krainy, ale niestety stawiając krok TAM robisz go jednocześnie TU fizycznie. W końcu twoja motywacja spada, a świadome sny odchodzą w zapomnienie i coś zbędnego w życiu. Takim oto sposobem straciłem na motywacji i konkretnie się wypaliłem. Mój wielki sensei, manager, przewodnik po świecie snu, oświecony i podróżny po Akashy wielki Nalewa Rinpocze I mówił "Niby to takie banalne, poruszaj się po świecie całkowicie mentalnie" Proszę was drodzy użytkownicy forum w zrozumieniu tych słów. Jak powinienem się zachować kiedy dostanę się już do LD i będę chciał się poruszać? O czym mysleć i co zrobić, aby mnie nie wywaliło, proszę o rady!


RE: Problem z poruszaniem się we śnie - incestus - 25-02-2018

jak jesteś zbyt płytko we śnie ( zaraz po WILD albo w wyniku spontanicznego uświadomienia pod koniec REM ) to wyobraź sobie, że jesteś widokiem z kamery i poruszaj się za pomocą zoomowania i skalowania obrazu. Jak sen się pogłębi, co objawia się zazwyczaj uczuciem pełnej kontroli nad ciałem i jego lekkością - będziesz mógł poruszać się już konwencjonalnie, pamiętając tylko, żeby nie przeć jak na jakiejś siłowni.


RE: Problem z poruszaniem się we śnie - Justyna05 - 03-03-2018

(25-02-2018, 22:10 )incestus napisał(a): jak jesteś zbyt płytko we śnie ( zaraz po WILD albo w wyniku spontanicznego uświadomienia pod koniec REM ) to wyobraź sobie, że jesteś widokiem z kamery i poruszaj się za pomocą zoomowania i skalowania obrazu. Jak sen się pogłębi, co objawia się zazwyczaj uczuciem pełnej kontroli nad ciałem i jego lekkością - będziesz mógł poruszać się już konwencjonalnie, pamiętając tylko, żeby nie przeć jak na jakiejś siłowni.
Dzięki za trafną podpowiedź. Mi również się przyda;)