i-Sen.pl - Polskie Forum Świadomego Śnienia
LuciusWolf - Wersja do druku

+- i-Sen.pl - Polskie Forum Świadomego Śnienia (https://i-sen.pl)
+-- Dział: Dziennik Snów (https://i-sen.pl/Forum-Dziennik-Snow--44)
+--- Dział: Dziennik Snów (https://i-sen.pl/Forum-Dziennik-Snow--14)
+--- Wątek: LuciusWolf (/Temat-LuciusWolf--385)

Strony: 1 2 3 4

LuciusWolf - LuciusWolf - 03-11-2010

Witam.
Może na sam początek powiem od jakiego momentu zacząłem interesować się snem.
Odkąd pamiętam nurtuje mnie problem pewnego wydarzenia, które co jakiś czas spotyka mnie we śnie. Chodzi o tornado. Motyw ogromnej trąby powietrznej rozwalający mój dom, lub też moje ciało wirujące w trąbie powietrznej, czasami przede mną stoi wielkie tornado etc.
Kilka tygodni temu przeziębiłem się. Był piątek, gdy wróciłem z pracy zażyłem "lek" z serii reklamowanych świetnych środków przeciw przeziębieniu. W sobotę zaopatrzyłem się w Febrisan (głównie zawierający paracetamol), przyjmowałem zgodnie z instrukcją, aby nie przedawkować paracetamolu. W poniedziałek poszedłem do pracy i czułem się prawie dobrze, ale postanowiłem, że wezmę sobie jeszcze jeden Febrisan na noc, to całkowicie będę się dobrze czuł. Położyłem się spać dosyć wcześnie tj. ok 22.00. Ok. 01.00 obudziłem się moje serce biło strasznie mocno, w głowie czułem jakby każde uderzenie serca. Śniło mi się, że na mojej działce, ktoś mnie pobił i ciosem podbródkowym sprawił, że wpadłem w wir jakby tornada, po czym spadłem na ziemię. Wtedy obudziłem się.
Nie mogłem usnąć, myślałem, że serce mi wyleci z klatki piersiowej. Postanowiłem wypić melisę, wypiłem i próbuję zasnąć i nie mogę. Zmierzyłem sobie ciśnienie i tętno. Ciśnienie w normie, tętno ok 80. Wziąłem coś takiego jak mentowal. Tętno spadło do 50.
Potem próbuje znowu zasnąć. Miałem coś takiego, co nigdy mi się nie przydarzyło. Czasami mi się to zdarzało później, ostatni raz doświadczyłem tego w nocy z 30/31. 10. 2010:
1. Dziwne szmery w uszach, potem jakby ktoś przystawił mi z jednej i drugiej strony ucha trąbkę (wuwuzelę) i zaczął w nią dmuchać. 2. Moja świadomość zaczęła kręcić się dookoła, serce zaczęło bić szybciej. 3. Przed oczami miał widok, tak jakbym leciał w kosmosie i mijał gwiazdy w prędkości ponadświetlnej, gwiazdy te były koloru niebieskiego.

Gdy pierwszy raz doświadczyłem tego zjawiska, przerwałem je kiedy moja świadomość zaczęła się kręcić dookoła. Nie wiem jak ale zasnąłem i tym przyśniło mi się, że mnie zabili :) i znowu obudziłem się z ogromnym bicia serca. Wyciszyłem się i usnąłem. Obudziłem się o normalnej porze ale z sercem dalej było coś nie tak (zresztą do tej pory czuje jego bicie). Mimo to w tamten wtorek poszedłem do pracy, ale po pracy już do lekarza (rodzinnego, spec. kardiolog), bo moje przeziębienie tak jakby wróciło z podwójną siłą. Mówię mu to wszystko. Zrobiono mi EKG i nic nie wyszło. Dostałem antybiotyk i nie poszedłem do pracy do końca tamtego tygodnia.

Następnego dnia tj w środę, znowu miałem to zjawisko (pogrubioną czcionką). I znowu się wystraszyłem i doszedłem to tego jak zacząłem się kręcić.

Któregoś dnia później znowu to samo, ale gdy już zacząłem się kręcić pomyślałem sobie: kurwa ja pierdole, może umrę, ale wreszcie się dowiem o co tu chodzi. I ten w sposób doszedłem do punktu 3.

Mam pytanie, co to jest to zjawisko?
Z góry przepraszam, jeżeli ktoś już pisał o podobnym problemie. Niestety mam ograniczone zasoby czasu i nie mogę zapoznać się z tym co na tym forum już opisano

Re: LuciusWolf - Slavia - 03-11-2010

LuciusWolf napisał(a):Odkąd pamiętam nurtuje mnie problem pewnego wydarzenia, które co jakiś czas spotyka mnie we śnie. Chodzi o tornado. Motyw ogromnej trąby powietrznej rozwalający mój dom, lub też moje ciało wirujące w trąbie powietrznej, czasami przede mną stoi wielkie tornado etc.
Podświadomość chce ci przez to coś przekazać, skoro śni ci się to wiele razy. Może jakieś przeżycie czy uraz z przeszłości. Zagadkę rozwikłasz oczywiście w LD.

LuciusWolf napisał(a):Mam pytanie, co to jest to zjawisko?
Hmmm... Zwykłe zawroty głowy. Mam tak od czasu do czasu. Miałeś też hipnagogi plus odczucia rodem z paraliżu sennego, więc wychodzi na to że byłeś kurewnie przemęczony albo się czegoś nażarłeś ;)

Re: LuciusWolf - LuciusWolf - 03-11-2010

"albo się czegoś nażarłeś ;)" - nic z tych rzeczy nie jem :)
Dzięki za odpowiedź.

Re: LuciusWolf - wampia - 03-11-2010

Hmm..te Twoje przeżycia- nie zazdroszczę. A co do tego tornada to zgadzam się ze Slavią, to na 100 jakieś przesłanie. Trzeba poczekac na Noniego, bo ostatnio świetnie mu poszła interpretacja snu ;)

wampia napisał(a):Trzeba poczekac na Noniego, bo ostatnio świetnie mu poszła interpretacja snu ;)
On nie interpretuje snów, więcej w tym ściemy z senników :)

Re: LuciusWolf - wampia - 03-11-2010

SlaviaConsesiao napisał(a):On nie interpretuje snów, więcej w tym ściemy z senników :)

Ściema nie ściema, z sennika lub nie, ale faktem jest, ze Asi (jakoś xD) zinterpretował nasz Kapitan i się zgadzało :D

wampia napisał(a):Ściema nie ściema, z sennika lub nie, ale faktem jest, ze Asi (jakoś xD) zinterpretował nasz Kapitan i się zgadzało :D
Nic nie zinterpretował, bo powiedział najbardziej oczywistą rzecz. Jeśli ja ci powiem po śnie że jesteś dziewczyną i że za jakiś czas masz urodziny to to nie jest interpretacja :mrgreen:

Re: LuciusWolf - Przyjaciel Noni - 03-11-2010

Dobra więc co do tego doświadczenia które miałeś jest to manifestacja Energi z czakr która w końcu wywala Cię gdzieś pomiędzy wymiarami.
Może brzmi to dziwnie ale tak się zaczyna OBE. Opisze co miałeś dokładniej a Ty powiedz czy tak było ;)

Budzisz w środku nocy. Czujesz zimno,dreszcze jakby na ciele (niekoniecznie tak musi być) następnie wibracje Energi z czakr ( wydaje Ci się że Twoje serce bije bardzo szybko w głowie słychać pisk , szum który trwa dosyć długo i może się nasilać, całe ciało może pulsować jeśli się tą energie wykorzystasz) potym pisku i całej reszcie przeważnie jeśli wszystko poszło dobrze
A)wyrzuca Cię z ciała i lecisz gdzieś do Astrala.
b)zmieniasz wymiar na dowolny na jaki chciałbyś przenieś swoją świadomość
c) widzisz tunel , podroż przez kosmos i podobne po czym lądujesz w innej galaktyce etc.
e) trafiasz do czarnej próżni gdzie nie czujesz upływu czasu i powiedzmy utykasz między wymiarami.
F) wracasz do ciała i budzisz się zanim cokolwiek się rozkręci.

Masz predyspozycje do wychodzenia z ciała i do pracy z czakrami podczas tego nieświadomej próby mogłeś wiele zrobić wiedząc co i jak :)
Problem ludzi którzy chcą być np. w Astralu polega na tym że nie potrafią dość nawet do tego momentu.

Co do Twoich snów
i zdolności ukrytych paranormalnych niechcianych i Tobie nieznanych jeszcze to masz tak samo jak Moja dziewczyna. Jej też ciągle śnią się tornada i też ma pewne zdolności przypadkowo to wychodzi ;)

Tornado to problemy osobiste prawdopodobnie rodzinne które ciągną się też na interesy i prywatne życie pewne aspekty tego mogą być wszędzie to idzie za tobą i maglujesz to samo przez życie aż zaliczysz lekcje tak interpretuje Twój sen :)

Re: LuciusWolf - LuciusWolf - 04-11-2010

Opisane zjawisko zapisywałem w ręcznym dzienniku snów określiłem je skrótem PRO i tak dalej będę je określać. Nie mam przy sobie aktualnie ręcznego dziennika snów, więc nie pamiętam kiedy ostatnio miałem PRO. Nie przepisałem zjawiska do komputerowego dziennika snów. Któregoś dnia, pod koniec października br. starałem się je wywołać, w momencie kiedy zacząłem zasypiać. Wcześniej tego samego dnia słuchałem kursu LD i była tam porada, jak zwiększyć wyrazistość snów (kręcenie się wokół siebie oraz tarcie rąk o siebie - w myślach oczywiście). Sprowokowałem PRO i potem zacząłem się kręcić wokół własnej osi, potem wypróbowałem jeszcze tarcie rąk. PRO się wydłużało. Wtedy wywaliło mnie jeszcze do białego tunelu. Wcześniej były te gwiazdy niebieskie. Piszę o tym, bo nie wiem co to jest. Faktem jest, że mam dość stresującą pracę i jestem bardzo zmęczony, a w dodatku przeziębiony praktycznie od ponad miesiąca. Od początku roku pracuje na bardzo wysokich obrotach, praktycznie poza wolnymi sobotami i niedzielami nie miałem większej przerwy na odpoczynek. Myślę, że może jest to zwyczajne "zmęczenie materiału", ale wcześniej nie miałem tego typu zjawisk. Uczucie bijącego serca czasami mam miejsce przez cały dzień, w szczególności po tej nocy kiedy miałem PRO.

Nie jestem pewien, czy czuje wtedy, że opuszczam ciało, ale wydaje mi się, że tak. Spróbuje dzisiaj to wywołać jak mi się uda. I dłużej się pokręcić. Gorzej jak to jakieś zawroty głowy są faktycznie i mi głowę rozwali lub dostanę jakiegoś wylewu :) ale cóż, nie ma ryzyka, nie ma zabawy.

Później przekopiuje cześć mojego komputerowego dziennika snów, bo chciałbym zapytać, jak należy rozumieć pewne zjawiska. Teraz muszę jednak zająć się pracą :)

Re: LuciusWolf - Slavia - 04-11-2010

Captain Noni napisał(a):Budzisz w środku nocy. Czujesz zimno,dreszcze jakby na ciele (niekoniecznie tak musi być) następnie wibracje Energi z czakr ( wydaje Ci się że Twoje serce bije bardzo szybko w głowie słychać pisk , szum który trwa dosyć długo i może się nasilać, całe ciało może pulsować jeśli się tą energie wykorzystasz) potym pisku i całej reszcie przeważnie jeśli wszystko poszło dobrze
Zjawisko to występuje w większości przypadków paraliżu sennego, konkretniej tuż przed wejściem w pełny (i chyba nie tylko). Sam to miewam przy WILDach. Niezbyt przyjemne uczucie, płytki oddech, przyspieszona praca serca i uczucie, jakby się zaraz miało umrzeć. Trzeba tylko to przeczekać i gitara, samo ustąpi. Było to gdzieś chyba opisane naukowo i zrozumiale, pytanie gdzie... -_-

Te twoje "PRO" -metoda na podtrzymanie snu (nie na wyrazistość -korzystamy z tego, jak sen zanika. Na wyrazistość korzystamy z "kodów głosowych"). Kręcenie się wokół własnej osi działa też jako teleportacja. Właściwie to w ogóle sny moga być tak niestabilne że jeśli an chwilę stracisz orientację (zamkniesz oczy, będziesz się kręcił) to lokacją się zmieni, przynajmniej częściowo.