i-Sen.pl - Polskie Forum Świadomego Śnienia
Wchodzenie do filmów/bajek - Wersja do druku

+- i-Sen.pl - Polskie Forum Świadomego Śnienia (https://i-sen.pl)
+-- Dział: Świadome śnienie - LD (https://i-sen.pl/Forum-Swiadome-snienie-LD--9)
+--- Dział: Wewnątrz LD (https://i-sen.pl/Forum-Wewnatrz-LD--48)
+--- Wątek: Wchodzenie do filmów/bajek (/Temat-Wchodzenie-do-filmow-bajek--3737)

Strony: 1 2


Wchodzenie do filmów/bajek - polakok - 03-08-2017

Tak jak w temacie, czy jest to możliwe, jeśli tak czy jest trudne i jak najlepiej sie za to zabrać. Czy można robić wszystko w tym lecieć z fabułą oraz ją zmieniać? W dodatku możecie podać kilka przykładów które przychodzą wam do głowy ;) Ja zacznę: Harry Potter, Gwiezdne Wojny :)


RE: Wchodzenie do filmów/bajek - incestus - 03-08-2017

Wydaje się to nawet prostsze niż inne czynności w LD. Animacja nie wymaga od mózgu imitowania drobiazgowości realnego otoczenia, więc bajkowe środowisko łatwo by się utrzymywało. Fabuła zawsze pozostaje pod pełną kontrolą śniącego, ale mało kogo bawi granie w scenariuszu, który się już zna :) Co innego, gdyby było możliwe uwierzenie w bycie jakąś postacią i nieświadome przeżywanie przygód, które przed snem sobie wymyśliliśmy.


RE: Wchodzenie do filmów/bajek - polakok - 04-08-2017

A co z prawdziwymi filmami, macie jakieś doświadczenie w tym?


RE: Wchodzenie do filmów/bajek - incestus - 04-08-2017

Tu też sprawa dość prosta, wystarczy przyzwać projekcje filmowych postaci i nadać im konkretne role. Trudność polega na tym, że trzeba do tego osiągnąć stabilny LD, żeby ustalony scenariusz nie popadł w chaos twórczości własnej snu :)


RE: Wchodzenie do filmów/bajek - polakok - 05-08-2017

Czy trudno jest przyzwać i kontrolować wiele postaci? Co jest potrzebne do stabilbego ld? Jedyne jakie miałem pryskały po kilkudziesięciu sekundach.


RE: Wchodzenie do filmów/bajek - cosmic. - 05-08-2017

Stabilne LD oznacza LD w niezbyt płytkim śnie. Jeśli uświadomisz się w miarę wcześnie w fazie REM, twoje LD powinno być stabilne, o ile zachowasz podczas niego trzeźwość myślenia. Twój problem może wynikać z tego, że uświadamiasz się pod koniec REMu lub nietrafnie określasz koniec snu. Niezależnie od sytuacji najlepiej zapomnieć o czasie trwania snu i zająć się swoim planem. Wraz z praktyką możesz się spodziewać stabilniejszych LD.

Tu nie do końca chodzi o kontrolę ich zachowań. Raz przyzwane postacie z określonymi rolami naturalnie stworzą otoczkę fabularną filmu/książki, którą chcesz odtworzyć, to tylko kwestia odpowiednich skojarzeń. Przywoływanie projekcji nie jest trudne, najlepiej wyobrazić sobie, że dana osoba znajduje się już w pobliżu i jedynie musisz ją zawołać, najlepiej po imieniu i nazwisku.


RE: Wchodzenie do filmów/bajek - polakok - 05-08-2017

Rozumiem zatem, że wraz z kolejnymi LD mogę się spodziewać bardziej stabilnych LD. Czy WBTB połączone z WILD daje głęboki czy płytki LD? Nietrafnie określam koniec snu? Mógłbyś wytłumaczyć abym w razie takiego wypadku wiedział co robić? :)


RE: Wchodzenie do filmów/bajek - incestus - 05-08-2017

Tak jest. Postacie mają swoje zachowanie zgodne z twoimi wyobrażeniami, nie trzeba nimi już dodatkowo sterować. Wobec tego postacie, które znasz z filmów i bajek będą się zachowywały jak w filmach i bajkach :) Jedyny problem polega na tym, że angażowanie się w dialog z projekcją szybko powoduje utratę jasności sennej świadomości. Może to i nawet lepiej, postacie mogą ci wmówić, że film dzieje się naprawdę :)


RE: Wchodzenie do filmów/bajek - cosmic. - 06-08-2017

Jeśli tylko prawidłowo wykonasz WBTB i WILDa, to jesteś w stanie osiągnąć jedne z najlepszych i najstabilniejszych LD, optymalnie głębokich, pozwalających na długą zabawę we śnie. Oczywiście, nie należy też twierdzić, że jest to jedyny sposób na osiąganie dobrych LD. W zasadzie nigdy nie osiągnąłem świadomego snu z WILDa, a nie wszystkie najlepsze LD, jakie miałem, pochodziły z WBTB.

Poprzez "nietrafne określenie końca snu" miałem na myśli sytuację, w której sen wkręca cię, że LD dobiega końca - może wówczas pojawić się fałszywe poczucie swojego realnego ciała, imitacja bodźców przebijających się z jawy i inne oszustwa, które skłaniają cię do myślenia, że sen nieuchronnie zmierza do pobudki. Tak jak już wspominałem, najlepiej zapomnieć o upływającym czasie, skupić się na swoim planie i przede wszystkim nie dać się wkręcić. :P


RE: Wchodzenie do filmów/bajek - polakok - 06-08-2017

Czyli nawet z przywołanymi projekcjami nie powinno sie rozmawiać? Może robić TR co zdanie? :D