i-Sen.pl - Polskie Forum Świadomego Śnienia
Problem z wybudzaniem się ze snu - Wersja do druku

+- i-Sen.pl - Polskie Forum Świadomego Śnienia (https://i-sen.pl)
+-- Dział: Sen (https://i-sen.pl/Forum-Sen--32)
+--- Dział: Problemy ze snem (https://i-sen.pl/Forum-Problemy-ze-snem--47)
+--- Wątek: Problem z wybudzaniem się ze snu (/Temat-Problem-z-wybudzaniem-sie-ze-snu--3226)Problem z wybudzaniem się ze snu - kkowalska - 10-02-2016

Witam, mam problem ze snem sama nie wiem jak go do końca określić, jednak nigdzie nic o tym nie ma.. na wstępie powiem, że cierpię na zaburzenia depresyjno-lękowe, tak wiem ze to może mieć z tym związek. Ale przechodząc do sedna sprawy, bezsenność to jeden z objawow depresji, jednak gdy już uda mi się zasnąć mam sny, że ktoś chce mnie zabić, gdzieś spadam itd jednak to jest jeszcze nic koszmary senne rozumiem, ale w takim momencie naprawdę strasznym w śnie zaczyna się dziwny moment gdzie moje ciało tak jakby już nie śni ale psychika tak, tak jakby moje ciało z psychika się rozdzielało, i dopiero po czasie psychika wraca do ciała w formie spirali, przypomina mi się cały sen(w bardzo szybkim tempie) i dopiero następuje wybudzenie z ogromnym przerażeniem, po czymś takim nie mogę zasnąć.. czy ktoś spotkał się z czymś takim? Jak sobie z tym radzić?


RE: problem z wybudzaniem się ze snu - incestus - 10-02-2016

Co masz na myśli pisząc, że psychika oddziela się od ciała? To znaczy, że po prostu czujesz ciało daleko od centrum percepcji? Spirala ma oznaczać odczuwany tor ruchu z powrotem?


RE: problem z wybudzaniem się ze snu - Slavia - 10-02-2016

kkowalska napisał(a):moje ciało tak jakby już nie śni ale psychika tak, tak jakby moje ciało z psychika się rozdzielało, i dopiero po czasie psychika wraca do ciała w formie spirali

Nie ogarniam :P

Z założenia przecież tylko psychika "śni", a ciało leży sparaliżowane. Tu chodzi Ci o to, że czujesz ciało leżące w łóżku a sen "wizualnie" trwa dalej?

A ta spirala to już w ogóle dla mnie zagadka.


RE: problem z wybudzaniem się ze snu - SpecialEffect - 11-02-2016

Mi to wygląda na paraliż i fazy powiązane ze zmorą nocną, tylko tak chaotycznie opisane z braku doświadczenia i wiedzy.