i-Sen.pl - Polskie Forum Świadomego Śnienia
Wiedźmińskie Uniwersum - Wersja do druku

+- i-Sen.pl - Polskie Forum Świadomego Śnienia (https://i-sen.pl)
+-- Dział: Pozostałe (https://i-sen.pl/Forum-Pozostale--12)
+--- Dział: Hyde Park (https://i-sen.pl/Forum-Hyde-Park--13)
+---- Dział: Kultura i Sztuka (https://i-sen.pl/Forum-Kultura-i-Sztuka--58)
+---- Wątek: Wiedźmińskie Uniwersum (/Temat-Wiedzmi%C5%84skie-Uniwersum--3052)

Strony: 1 2


Wiedźmińskie Uniwersum - Slavia - 13-03-2015

Nie wiem czemu dopiero teraz zakładam taki wątek, jako fan Sapkowej franczyzy powinienem to zrobić tutaj już dawno temu :P

W tym wątku zapraszam do dyskusji o wszystkim co związane z Wiedźminem. Nie założyłem tego wątku w "książkach" bo temat obejmuje nie tylko sagę i opowiadania, ale i wszystkie inne media -Gry, komiksy, filmy itd. Pisząc o filmach oczywiście nie mam na myśli pewnego "dzieła" z 2001 roku, a np. nadchodzącą produkcję Tomasza Bagińskiego :P

Niby do rozmów o tym uniwersum mam całe forum CDPR, ale tam nawet o wyciekach z W3 wspomnieć nie można :( Jestem ciekaw czy i tutaj znajdą się jacyś miłośnicy wiedźmaka, albo chociaż osoby, które zapoznały się z książkami / grami.

Anyone?


RE: Wiedźmińskie Uniwersum - wampia - 13-03-2015

E tam, ja znam tylko to "dzieło" z 2001 i lubiłam bardzo oglądać.. Co prawda jak miałam 6/7 lat, ale jednak! :p

Poza tym Żebrowski jest świetny w tej roli wg mnie i to już piszę bez żadnej ironii.


RE: Wiedźmińskie Uniwersum - SpecialEffect - 13-03-2015

Czytałem prawie wszystkie książki. Sezon burz mam kupiony ale jeszcze nie przeczytany. Fanem nie jestem ale do poczytania spoko.
Jednak jako konsolowiec z krwi i kości, W3 to jedna z dwóch gier dla których chcę zakupić PS4. Następna to The Last of Us 2 :)


RE: Wiedźmińskie Uniwersum - Slavia - 13-03-2015

(13-03-2015, 18:21 )wampia napisał(a): jak miałam 6/7 lat
To okoliczność łagodząca :P Dzieciom różne dziwne rzeczy się podobają :D


(13-03-2015, 18:21 )wampia napisał(a): Poza tym Żebrowski jest świetny w tej roli wg mnie i to już piszę bez żadnej ironii.




(13-03-2015, 21:44 )FielX napisał(a): Sezon burz mam kupiony ale jeszcze nie przeczytany.
Pierwsze 100 stron "Sezonu" to bardziej taka rozgrzewka ASa po latach, ale później jest już coraz lepiej. Ogólnie warto przeczytać.


RE: Wiedźmińskie Uniwersum - wampia - 13-03-2015

(13-03-2015, 22:55 )SlaviaConsesiao napisał(a):
(13-03-2015, 18:21 )wampia napisał(a): Poza tym Żebrowski jest świetny w tej roli wg mnie i to już piszę bez żadnej ironii.



Ty to jednak głupi jesteś. Naprawdę był świetny! :D


RE: Wiedźmińskie Uniwersum - Avallac'h - 18-03-2015

SlaviaConsesiao, obaj wiemy, czemu założyłeś ten temat :D

A jeśli chodzi o serial i film, to w rzeczy samej były nieopisane badziewia. Pośmiewisko polskiej kinematografii i splunięcie pod stopy Sapkowskiego. Takie moje zdanie.

wampia, jeśli faktycznie jakimś cudem podobało ci się to "dzieło", siedmioksiąg ma realne szanse dosłownie wgnieść Cię w fotel :P Polecam całym sercem, jako wieloletni i oddany fan Wiedźmina.
Amen.

PS. Przy okazji, Slavia, na forum CDPR rzuciłeś pomysł, by urządzić sobie porządne LD w wiedźminlandzie. Zrobiłeś w końcu coś takiego? Jakieś wrażenia? :)


RE: Wiedźmińskie Uniwersum - Slavia - 20-03-2015

(18-03-2015, 20:13 )Avallach napisał(a): Przy okazji, Slavia, na forum CDPR rzuciłeś pomysł, by urządzić sobie porządne LD w wiedźminlandzie. Zrobiłeś w końcu coś takiego? Jakieś wrażenia? :)
Od tamtego czasu miałem zaledwie kilka, max kilkanaście krótkich spontanicznych LD których nie udało mi się wykorzystać do niczego ciekawego. Słabo ostatnio u mnie z praktyką, także nie, jeszcze nie zrealizowałem pomysłu z wiedźminlandem we śnie :P

Ale jeśli się kiedyś uda... Na pewno odtworzyłbym fragment z piciem alraunowej gorzałki przy ognisku (chociaż nie jestem pewien czy to było przy ognisku czy w chatce Regisa, tak czy owak, preferuje ognisko) :D Ciekawie byłoby pogadać z całą hanzą, zwłaszcza z wyżej wspomnianym Emielem Regisem. I Zoltanem.

A w jakimś innym LD pobierać nauki łucznictwa u Milvy ;>

I przepłynąć rzekę na ku*wich dupach


RE: Wiedźmińskie Uniwersum - Avallac'h - 20-03-2015

Ciekawe jak by smakował taki trunek z mandragory we śnie :P

Nie wiem, czy na tym forum, da się zamykać w spoilery, więc ostrzegam:
Ja w LD o Wiedźminie:
1. Zapolowałbym na złotego smoka (byle nie tego z filmu, broń Boże),
2. Wcieliłbym się w Panią Miejsc i Czasów, by podróżować między wymiarami :D
3. Pozwiedzałbym Brokilon i wszystkie jego ukryte lokacje, jak np. Col Serrai,
4. Przypuściłbym atak na zamek Stygga,
5. No i wiadomo - Odwiedziłbym Shani w Oxenfurcie muahaha

Da się, wstawiłem w spoiler :P /FL


RE: Wiedźmińskie Uniwersum - wampia - 20-03-2015

(18-03-2015, 20:13 )Avallach napisał(a): wampia, jeśli faktycznie jakimś cudem podobało ci się to "dzieło"

Ej weźcie się odczepcie :P ja wtedy byłam mała i nawet nie wiem czemu się tak tym bulwersujecie, wiem tylko, że WTEDY mi się podobało :D Nigdy nie czytałam książek i może dlatego nie zdaję sobie sprawy, jak bardzo okropne powinno być dla mnie to "dzieło" :D


RE: Wiedźmińskie Uniwersum - Slavia - 21-03-2015

Wrzucam wszystkie screeny W3 z Gamestara tutaj, bo na forum CDPR zakazane. Nie chce mi się każdemu na PW rozsyłać :D

Wszystko w najlepszej, źródłowej jakości prosto z PDFa.

Geralt w stroju błazna kontra wiwerna w 4K
Geralt w karczmie w Białym Sadzie
Piękna lokacja zapewne w pobliżu Novigradu
Ekwipunek
Pogoń i piękny zachód słońca
Warownia Czerwonego Barona w NML
Czerwony Baron
Ziemie Niczyje i potworki
Drzewko umiejetności raz jeszcze
Warownia Barona z Ziem Niczyich
Ognisko w lesie
Dochodzenie w lesie
Wizyta u płatnerza


Zdobiona Mapa w bardzo dobrej jakości
Ta sama mapa mocno powiększona i wyostrzona, widać najmniejsze detale

Tą mapę będziemy dość długo analizować ;>

Warownia Barona zdaje się być całkiem spora. A Oxenfurt jest przecież kilka razy większy.

+
Fragment mapy z warownią, tylko z opisem symboli itd.
Jak ktoś zna niemiecki to ogarnie.