i-Sen.pl - Polskie Forum Świadomego Śnienia
Tropikalne LD + instrukcje - Wersja do druku

+- i-Sen.pl - Polskie Forum Świadomego Śnienia (https://i-sen.pl)
+-- Dział: Świadome śnienie - LD (https://i-sen.pl/Forum-Swiadome-snienie-LD--9)
+--- Dział: Relacje (https://i-sen.pl/Forum-Relacje--50)
+--- Wątek: Tropikalne LD + instrukcje (/Temat-Tropikalne-LD-instrukcje--2665)Tropikalne LD + instrukcje - Przyjaciel Noni - 16-08-2013

Hej, dzisiaj miałem cudowny świadomy sen. Powiem jak go uzyskałem to może ktoś na tym skorzysta

ogólnie nie korzystam na razie z specjalnych wymyślnych technik ( oprócz trenowania pamięci snów, prowadzenia dziennika czy testów rzeczywistości).

Pracuje na nocki , więc śpię od godziny 7 mniej więcej do 14 a to oznacza , że pora dnia nie ma znaczenia w uzyskaniu świadomości w śnie. Równie dobrze może to być 4 rano jak i 4 po południu. Ważne byśmy byli w stanie fazy REM.

Moim głównym zadaniem by mieć świadomy sen są dwa czynniki. Nawyk pamięci snu i nawyk "testowania rzeczywistości" tzw TR.

Jeśli nie będziesz pamiętał swoich snów i nie będziesz miał NAWYKU testowania rzeczywistości być może nie będziesz pamiętał snu także tego w którym odzyskałeś świadomość, a nawet nie będziesz wstanie odzyskać świadomości w śnie ponieważ Twoja podświadomość nigdy spontanicznie nie będzie odróżniać świata astralnego snu od rzeczywistości jawy.

Normalnie bez treningów Twoja podświadomość uznaje tylko jedną rzeczywistość za tą prawdziwą tą w której teraz żyjesz. Zaprogramowałeś ją na to , że inne nie fizyczne wymiary nie istnieją i jest tylko jeden świat - świat jawy. Ma to swoje plusy i minusy. Każdy twoje marzenie senne lub fantazjowanie w dzień twoja podświadomość odbiera jako przeżycia w tym świecie jawy, a to oznacza , że traktuje to jako prawdziwą rzeczywistość.

Nadążasz?

By zmienić to musisz przekonać Twoją podświadomość , że istnieją inne nie fizyczne światy np Twojego umysłu które nie są tym samym co fizyczna rzeczywistość jawy. MUSI ONA Twoja podświadomość nauczyć się odróżniać i akceptować istnienie tych dwóch światów - jawy i astralnego ( umysłu - snu).

W przeciwnym razie nawet gdy odzyskasz świadomość po drugiej "stronie lustra" Twoja podświadomość nie zaakceptuje tego faktu i będzie starała się Ciebie powstrzymać jako zagrożenie dla siebie samej ponieważ światem podświadomości jest świat snu to jej królestwo, a Ty chcesz siedzieć na jej tronie i sterować tym światem. Na początku dopóki nie przeprogramujesz swojej podświadomości , że takie doświadczenia świadomości w śnie nie są dla was zagrożeniem ( dla twojego umysłu ) wtedy będziesz mógł cieszyć się świadomością w świecie astralnym.

Jak to zrobić? W brew pozorom bardzo prosto choć trening wymaga systematyczności. Nawyk do podświadomości wprowadza się od 2 do 4 tygodni. Zależnie jakich metod programowania podświadomości używamy.

Najpierw naucz się doskonale pamiętać swoje sny.

NAWYK TESTOWANIA RZECZYWISTOŚCI.

Jest to bardzo prosty mechanizm który pozwoli odzyskać Ci świadomość w śnie. Szczególnie wtedy kiedy połączysz go z elementami snu które się często powtarzają (dlatego musisz pamiętać sny żeby wiedzieć co się powtarza w snach )

Około minimalnie 24 razy w ciągu doby kiedy nie śpisz wykonujesz coś mniej więcej w tym stylu.

Skupiasz Swoją uwagę na otoczeniu dookoła Ciebie , na swoim ciele , na osobach w pobliżu , na tym co się dzieje. Zaczynasz bawić w szerloka detektywa który "bada" czy otaczająca go rzeczywistość nie jest snem.

Na początku nie stwierdzasz tak to jest sen czy nie to nie jest sen. TY NIE WIESZ (nawet jeśli wiesz że to nie jest sen) wprowadź się w uczucie jakbyś nie wiedział czy o sen czy to nie jest sen. To bardzo ważne to uczucie i co będziesz robił decyduje czy się uda.

Także wprowadzasz uczucie powątpiewania czy to jest sen. Zastanawiasz się nad tym. Skupiasz uwagę na swoim otoczeniu szukasz czegoś co może wskazywać że to jest sen, badasz rzeczywistość. Skupiasz się na swoich rękach na czynności którą wykonujesz w 100%. Obserwujesz i badasz.

Stwierdzasz po obserwacji czy to jest sen czy to nie jest sen, Najlepiej głośno na głos.

1.Tak to jest sen.
2.Nie to nie jest sen.

Jeśli nie jesteś w śnie to mówisz, że nie jesteś w śnie:))))))

Zajmie ci to od 1-3 minut. Na końcu robisz test rzeczywistości zatykając nos palcami i próbując oddychać przez zatkany nos.

Jeśli się uda na 100% to jest sen.

Wtedy stwierdzasz TAK TO JEST SEN. JESTEM ŚWIADOMY , pamiętam.

Jeśli się nie uda stwierdzasz , że to nie jest sen i kończysz test.

Dla przykładu powiem wam mój świadomy sen z dzisiaj 13.08.2013r.

Stoję na balkonie z kolegami jest piękny gorący dzień lata. Kolega stwierdza , że idzie do sklepu wyskakując z balkonu (6 piętro). Przerażony tym patrze jak leci w dół. Nie zabija się jednak a normalnie spada na ziemie wstaje i idzie do sklepu

W tym momencie od razu włączył się nawyk testowania rzeczywistości.
Myślę sobie być nie może!!!

Zaczynam obserwować rzeczywistość. Wszystko wydaje się w porządku mam super wzrok HD, słuch , a nawet dotyk zimnej poręczy, Wiatr wieje mi w twarz z pozoru nic nie wygląda na to , że jestem w świecie astralnym w przestrzeni swojego snu.

Badam rzeczywistość dalej i jednoznacznie stwierdzam , że TO JEST SEN.

Robię test rzeczywistości z nosem aż trzy razy . Teraz wiem na 100% to jest sen. Zaczynam latać sobie po pokoju i przenikać przez ściany.

HEHE przez ostatnią nie udało mi się przeniknąć i przywaliłem głowę w ścianę, Bardzo realne odczucie Stoję sobie na balkonie patrzę w dół i już chciałem się odbić od poręczy żeby polatać po wolnej przestrzeni ale w tym momencie zwiódł mnie znakomity obraz FULL HD.

Myślę sobie , a co jeśli to nie jest sen i skocze z balkonu i się zabije ???

Myślę sobie nie będę ryzykował, mentalnie teleportowałem się na wyspy tropikalne . Pomału tracę świadomość. Na przeciwko widzę atrakcyjną tubylke z jakieś tam wioski;)

Gorący piasek , błękitna laguna i piękna kobieta w Moim świadomym śnie to chyba odpowiedni moment by resztę zachować dla siebie.

Życzę sukcesów. Maciej Noni.


RE: Tropikalne LD + instrukcje - Ninja - 16-08-2013

Przyjaciel Noni napisał(a):Nadążasz?

Nie...:( wytłumacz proszę jeszcze raz, tym razem rozciągając coś co można powiedzieć w paru zdaniach do 10 stron a4. Wtedy łatwiej zrozumiem!

Przyjaciel Noni napisał(a):Gorący piasek , błękitna laguna i piękna kobieta w Moim świadomym śnie to chyba odpowiedni moment by resztę zachować dla siebie.

Nie no, możesz nam przecież powiedzieć, że się wybudziłeś :P


RE: Tropikalne LD + instrukcje - Fallen Leaf - 18-08-2013

Cytat:Przerażony tym patrze jak leci w dół. Nie zabija się jednak a normalnie spada na ziemie wstaje i idzie do sklepu

W tym momencie od razu włączył się nawyk testowania rzeczywistości.
Myślę sobie być nie może!!!
Po tym można stwierdzić że było to prawdopodobnie uświadomienie z płytkości. W głębszym śnie uznałbyś spadających ludzi za normalność.