i-Sen.pl - Polskie Forum Świadomego Śnienia
Lunatykowanie - Wersja do druku

+- i-Sen.pl - Polskie Forum Świadomego Śnienia (https://i-sen.pl)
+-- Dział: Sen (https://i-sen.pl/Forum-Sen--32)
+--- Dział: Problemy ze snem (https://i-sen.pl/Forum-Problemy-ze-snem--47)
+--- Wątek: Lunatykowanie (/Temat-Lunatykowanie--2646)Lunatykowanie - Mumin44 - 11-08-2013

Zdarza się wam to miewać? Czym waszym zdaniem jest to spowodowane? Czy ma jakieś większe znaczenie? Słyszeliście o micie, który mówi że podczas pełni ksieżyca łatwiej o lunatykowanie? To prawda? Czemu? No i możecie opowiedziec jakąś waszą przygode z lunatykowaniem. :D

A tak właściwie pisze ten temat bo chciałem wam opisac pewna sytuacje i prosiłbym o interpretacje :P
Jak byłem młodszy często zdarzało mi się lunatykować, zdarzało mi się podobno spiewać przez sen ale zazwyczaj mówiłem coś bezsensu do kogoś i byłem zdenerwowany na cały świat. Zawsze z lunatykowania mam jakieś małe wspomnienia.
Tak było też kilka dni temu, kiedy obudziłem się a przy łóżku zobaczyłem rozbite jajko. Wtedy przypomniało mi się ze w nocy przebiłem gwozdkiem jajo i powiedziałem "Nie udało się." po czym poszedłem dalej spać. Skad te jajo i po co wzialem juz nie pamiętam. Troche przerażające, mam nadzieje że nie wariuje powoli. <wow>


RE: Lunatykowanie - Piotreq - 11-08-2013

Ja kiedyś miałem jazdy typu budzenie się w drugim pokoju. Kiedyś spiąc z kumplami pod namiotem w środku nocy przebudzilem się i leżałem u nich w nogach... Jako gówniarz około 3 w nocy wzięłem telefon ojca i zadzwoniłem do kuzynki, powiedziałem jej cześć i się rozłączyłem... Nie wiem czy to było lunatykowanie, nie wiem czemu ale mam wrażenie, że nie... Może jakiś stan gdzie umysł do końca nie śpi, szczególnie że w 90% przypadków byłem małym gnojkiem...


RE: Lunatykowanie - Fallen Leaf - 12-08-2013

Kiedy śpimy snem głębokim i ktoś nas przebudzi to często powiemy coś mało logicznego a na drugi nie będziemy pamiętali przebudzenia . Jest to często mylone z lunatykowaniem .
Pamiętam jak na zielonej szkole już spałem a ktoś mnie obudził i pytał się gdzie są kluczyki od czołgu . Ponoć mówiłem że są w spodniach :E A tego w ogóle nie pamiętałem .


RE: Lunatykowanie - incestus - 12-08-2013

Zespół Elpeonora - dziwaczne zachowanie po przebudzeniu, związane z fabułą snu ( uciekanie przed zmorami, gadanie od rzeczy, szukanie dinozaura ), pokryte częściową niepamięcią.
Lunatykowanie - niedostosowane do sytuacji zachowanie po przebudzeniu, w treści typowe przyziemne czynności ( naprawianie TV, robienie jedzenia, sprzątanie ), pokryte zupełną niepamięcią.


RE: Lunatykowanie - Fallen Leaf - 12-08-2013

A obudzenie w śnie głębokim ? Gdzie gadamy coś nie logicznego i tego nie pamiętamy na drugi dzień . Jak np. ktoś odebrał telefon i coś powiedział po czym zasnął to który to przypadek ?


RE: Lunatykowanie - incestus - 12-08-2013

oba przypadki dotyczą stanu po przebudzeniu, nieważne o jakiej porze. Zespół Elpeonora trwa krótko, góra 2 minuty, lunatykuje się przez całę długości faz. Przypadek z telefonem wskazuje na to pierwsze, notabene powszechne i fizjologiczne.


RE: Lunatykowanie - Michal1515 - 05-01-2014

Ja pare razy lunatykowalem.
Pierwszy raz to bylo tak, Ze poszedlem spac siostra w lazience, ja spie i niby poszlem do drugiego pokoju wlaczylem telewizor i ogladalem, siostra mi to powiedziala, to bylo jakies 4 lata temu, lub jeszcze jeden ze lazilem po domu i drzwiami trzaskalem... nie wiedzialem czym to spowodowane bylo


RE: Lunatykowanie - PituPrzeździecki - 20-03-2014

Mam 14 lat, lunatykowanie to u mnie norma... rozumiem ten problem.
"Budzę się, otwieram oczy(4 w nocy), wstaje, jestem w salonie, pozapalane światła TV włączony przychodzą rodzice a ja stoję zaspany na środku nic nie kojarząc!"
To była jedna z moich historii, poza tym często coś gadam, śpiewam chodzę tu i uwdzie.
Mnie to nie przeszkadza- mam nadzieję, że wyrosnę z tego co jest bardzo prawdopodobne. :)


RE: Lunatykowanie - renato19 - 20-03-2014

To można łatwo udowodnić np budząc kogoś kto ma cukrzyce w moim przypadku mama.
Budziłem ją i coś się jej pytałem a ona odpowiedziała mi ze nie wie gdzie są te ziemniaki.
Ale tez mnie mama raz budziła i powiedziałem ze muszę zapisać rybę tego nie pamiętam ale pamientam tamten sen ponieważ mój dziadek jest rybakiem i dużo u niego jestem.Więc jak masz kogoś w rodzinie chorego na cukrzycę to sprubój


RE: Lunatykowanie - incestus - 23-03-2014

Renato, to co opisujesz to już nie jest lunatykowanie, tylko zaburzenia świadomości z bezwładności po obudzeniu, czyli zespół Elpeonora, który opisałem wyżej.