świadome śnienie/ zagadka.
#1
Witam. Mam pytanie o świadome śnienie. 
Jako że od czasów dzieciństwa jestem nauczony tej sztuki to mając 25 lat pamiętam zwykle 95% snów z dokładnością co do daty we śnie i większości szczegółów. Sny mam na tyle realistyczne że czasami jest mi trudno odróżnić je od rzeczywistości.
Pytania mam takie. 
Jak to się dzieje że pamietam twarze? kolor włosów, kształt twarzy, oczy itd jak by ta osoba stała przede mną ale nigdy nie widziałem jej, mój mózg sobie po prostu tworzy twarz kogoś kogo nie znam.
Kolejne pytanie Jak to się dzieje że nigdy nie się nie uczyłem niczego jak np do szkoły a szlifowałem to we śnie jak np ostatni sen gdzie rozmawiałem po Angielsku i Japońsku i po przebudzeniu pamietam słowa których nie znałem wcześniej?
Kolejna rzecz świadomośc. Ciekawi mnie co odpowiada za to że naprawde jest mi trudno odróżnić rzeczywistośc od snu czasem to trwa tygodniami ? Mam prawie pamięc fotograficzna dodam.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#2
Codziennie w rzeczywistośći, nieświadomie widzisz setki twarzy. Przeglądając zdjecia na internecie czy przechadzając się po rynku na mieście widzisz dziesiątki ludzi z różnym wyglądem. Te informacje nie są przetwarzane przez świadomość, są odrzucane przez filtry percepcyjno-myślowe, jednak gdzieś się zapisują i są wykorzystywane aby budować sny i tak spotykasz nieznajomych we śnie.

Tak samo z językami, oglądając anime bądź filmy z lektorem słowa z angielskiego i japońskiego powtarzają się i nieświadomie/podświadomie zapamiętujesz je i przetwarzasz je potem we śnie, dzięki czemu możesz je wkorzystać. Do tego dodajmy, że jedną z funkcji snu jest porządkowanie pamięci. Śpiąc utrwalamy sobie i zapamiętujemy to czego się uczyliśmy oraz przeżyliśmy.

Aby odróżniać rzeczywistość od snu wymyślono coś takiego jak testy rzeczywistości. Skrupulatne i częste ich robienie pozwala odróżnić co jest jawą, a co snem. Rób systematycznie i nie powinno być problemów.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Wspólne śnienie, a kontrola nad innymi ludźmi Konrados 4 5,771 20-11-2013, 23:38
Ostatni post: Przyjaciel Noni

Skocz do:

UA-88656808-1