pierwsze przejrzyste LD
#1
Hej dzisiaj miałem pierwsze przejrzyste LD. Nie będę dawał opisu snu bo za bardzo nic ciekawego nie było, ale jedna rzecz mi się podobała. Świadomość uzyskałem w bardzo dziwny sposób. Mianowicie po prostu szedłem drogą i zorientowałem się, że to sen. Później na ręce miałem zegarek, na którym miałem napisane ile czasu snu jeszcze mi zostało. Kiedy czas minął (zapomniałem o zegarku) zacząłem się budzić ale skończyło się na tym, że (na szczęście) się obudziłem. Następnymi razami kiedy czas się kończył wystarczyło, że powiedziałem o ile czasu chcę "doładować" zegarek i było spoko. 
Mieliście kiedyś coś w stylu takiego zegarka ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#2
To dość częste i wynika z lęku, że LD się skończy. To jedna z tych treści sennych, której zadaniem jest oszukać śniącego i należy ją zignorować. Musisz pamiętać, że podświadomość nigdy nie wie ile potrwa faza REM, czas w LD to tylko sugestia, która powoduje, że śniący sam się wybudza.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#3
To że są treści które chcą oszukać śniącego, od czego to zależy, umysł nie chce abyśmy mieli LD? Wiem że wybudzić się łatwo że świadomość ,gdzieś się gubi i ulatuje, czas mija, ale treść która wprowadza w błąd , czy dla podświadomość jesteśmy kimś kto przeszkadza, no ale przecież podświadomość to także my? No i jak czytam te wszystkie posty na forum Psajko i tutaj to można tylko wynieść jedną wartość ,że LD jest fajne że sny są super ,ale nawet doświadczeni orienauci tak naprawdę nic nie wiedzą na temat tego zjawiska, sam nic nie wiem ale właśnie cały czas szukam, i zawsze mam kłody pod nogami, ale to nieważne . Ty jako Incestus jesteś tutaj takim Guru, czy doświadczyłeś czegoś w snach co mogło określić chociaż małą część czegoś? Wiem o twoim oświeceniu itp. ale ja się pytam o co innego nie interesuje mnie "ja","ego", itp. tylko tak jakbyś się czegoś uczył i po jakimś czasie zrozumiał sens tej nauki, ale właśnie o zjawisku zwanym snem?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#4
Hahaha to zachodzi za daleko z tym Guru, niech nikomu się nie wydaje, że osiągnąłem jakiś wyższy duchowy poziom. O oświeceniu pisałem w prywatnych wiadomościach jako o subiektywnym doznaniu poszerzenia swojej wiedzy w pewnej tematyce, łączenie tego z buddyjskimi Nirvanami i tym podobne to już plotki ;)

Co do pytania, to i tak można powiedzieć, że ludzie nie wiedzą nic o niczym. Sen świadomy po prostu należy do dziedzin których możliwości poznania są bardzo ograniczone. Uważam, że dzięki doświadczeniu i rozsądkowi mogę tylko oględnie ocenić czym sen NIE jest.
Co do tych antagonistycznych treści, to moim najprostszym wytłumaczeniem jest to, że po prostu podświadomość ( czyli część nas ) chce po prostu spać głęboko dla regeneracji ( mechanizm projekcji sennych ) lub alarmować przed ewentualnymi zagrożeniami z zewnątrz podczas snu ( mechanizm ostatnich hipnagogów słuchowych lub treści wynikające z lęku w śnie ). Im dłużej ktoś praktykuje sen świadomy, tym bardziej podświadomość za pomocą treści sennych SPRZYJA wystąpieniu LD, wyżej wymienione mechanizmy ulegają osłabieniu. Dzieje się tak właśnie dlatego, że motywacja do ich osiągania poszerza zasięg z świadomości do głębszych pokładów, staje się nawykowa.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post


Skocz do:

UA-88656808-1