Ankieta: Jak oceniasz poziom forum?
Jest idealnie
Jest bardzo dobrze
Jest nieźle, ale mogło by być lepiej
Tak
Przeciętnie, kilka rzeczy trzeba zmienić
Jest kiepsko
Nienawidzę Was
Byłoby idealnie, gdyby nie Solniczek
[Wyniki ankiety]
 
Uwaga: To jest publiczna ankieta, więc każdy może zobaczyć na co zagłosowano.
Zmiany w działach - Wasze propozycje
#1
W najbliższych tygodniach zamiarujemy posprzątać nieco forum i dokonać co najmniej kilku drobnych zmian w kategoriach / działach.

Zauważyłem, że coraz częściej pojawiają się pytania, gdzie można znaleźć dany temat, czy jest artykuł na temat tego i tego, w którym dziale szukać opisu techniki itp. itd. I nic nie można znaleźć. Krótko mówiąc -Mamy bałagan.

Pora spojrzeć krytyczniejszym okiem m.in. na poddziały, ocenić, co jest przydatne, a co nie, jakiego rodzaju tematy umieszczać w konkretnym dziale i tak dalej. Naszym celem jest dodanie temu wszystkiemu przejrzystości.

Sam m.in. proponuję poddział "techniki" przerobić na zbiór samych opisów i artykułów. W chwili obecnej każdy może tam wstawić swój temat powiązany ze znanymi technikami -A widzę, że zaglądają tam głównie osoby, które szukają samych jasnych i rzetelnych artykułów na temat konkretnych technik. Tematy typu "mój pomysł na technikę", "czemu mi ta technika nie wychodzi" czy "jak ugotować bigos" przeniósłbym do działów dyskusje / pytania i problemy. Z otchłani forum wyszukałoby się wszelkie opisy, porady, artykuły, esencje na temat technik i zbierałoby się je właśnie w "technikach" (w końcu to poddział "kompendium wiedzy", czyli bazy specjalnych tekstów). Co myślicie?

Podzielcie się swoimi pomysłami na zmiany w naszym forum. Co można by przerobić, co wyrzucić, może dodać jakiś całkiem nowy dział?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#2
Po pierwsze Techniki dałbym nie jako poddział, a dział. Dodałbym też oczywiście podstawowe techniki, m.in MILD.
Jestem też za zmianą nazwy Notatnika, na Dzienniki snów.
A, i jeszcze bym zapomniał. Trzeba dodać ograniczenie rozmiaru sygnatur i usunąć niektóre emotki z czatu :3
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#3
Solniczek! napisał(a):Dodałbym też oczywiście podstawowe techniki, m.in MILD
Naturalnie, baza tekstów zostałaby uzupełniona o te podstawowe techniki. Tematy z nimi są gdzieś na forum, muszę tylko poszukać.

Solniczek! napisał(a):Jestem też za zmianą nazwy Notatnika, na Dzienniki snów.
Pomysł dobry. W sumie sam nie wiem, czemu nazwaliśmy to "Notatnik".

Solniczek! napisał(a):Trzeba dodać ograniczenie rozmiaru sygnatur i usunąć niektóre emotki z czatu
Wiadomo, ale to w swoim czasie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#4
Wejdźcie na psajko i skopiujcie :D

To tak:
1. Wywalenie działu Partnerzy
2. Połączenie Relacji z Notatnikiem (Dziennikiem snów), a być może nawet z Analiza snów, ewentualnie jedna kategoria.
3. Połączenie Problemów ze snem z Pytania i dyskusje
4. Przeniesienie wątków dotyczących LD z Pytania i dyskusje do Pytania i problemy oraz przerobienie nazw, aby było wiadomo, że jedno dotyczy zwykłych snów, a drugie LD
5. Zamienić kategorie Sen ze Świadome śnienie - LD, tak aby LD było wyżej.
6. Poprawić czat, bo u mnie są 2, na górze i na dole.
7. Danie ładniejszego cytowania.
8. Klikając "odpowiedź", przechodzę na następną stronę, a w niej okienko, w którym można pisać jest za duże i przysłania "opcje posta", jak nie czaicie to ss zrobię.
9. Na czacie mryga napis "wczytuje..." co jest denerwujące, lepiej zrobić sam wielokropek albo jakąś ikonkę.
To chyba tyle.
Life is but a long, sad game
Drifting souls, avoiding shame

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#5
Jeśli chodzi o czat to wyczyść pamięć podręczną. Już dawno zostało naprawione.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#6
Nie pomogło, na innych przeglądarkach też tak mam. Dodam, że błąd występuje tylko jak jestem zalogowany. Jak jestem wylogowany to czat jest tylko na dole.
Life is but a long, sad game
Drifting souls, avoiding shame

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#7
Też tak miałam z początku a później wyczysciłam ciasteczka i wszystko było ok. Błąd jest u Ciebie, a nie na forum.
"Pomyliłeś niebo z gwiazdami odbitymi nocą na powierzchni stawu"
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#8
Runaway napisał(a):1. Wywalenie działu Partnerzy
Zrobi się.

Runaway napisał(a):2. Połączenie Relacji z Notatnikiem (Dziennikiem snów), a być może nawet z Analiza snów, ewentualnie jedna kategoria.
Tylko że "relacje" z założenia są dla pojedynczych tematów dot. pojedynczych zagadnień, zjawisk, doświadczeń. Nie każdy może chcieć zakładać swój dziennik snów żeby podyskutować na jeden temat -Wtedy byłby bajzel w tych dziennikach).

Gdyby ktoś chciał poczytać same takie nietypowe relacje to ma odpowiedni dział z listą opisanych tematów, a tak wszystko wmieszałoby się w notatniki zasypane normalnymi snami. Podobnie z analizą snów, ktoś chciałby poczytać jakieś analizy, co inni myślą o konkretnych motywach itd. to ma od tego specjalne miejsce, a w "dzienniku" nic by nie znalazł, musiałby chyba przeglądać każdy dziennik strona po stronie.

Runaway napisał(a):3. Połączenie Problemów ze snem z Pytania i dyskusje
Również zostawiłbym to jak jest dla wygody userów. "Problemy ze snem" to zbyt specyficzny i odrębny temat, żeby go łączyć z "pytaniami...". Potem jak ktoś szuka info na temat np. bezsenności to musi grzebać w takim jednym, wielkim dziale. Kategoria "sen" i tak jest dość uboga w działy.

Runaway napisał(a):4. Przeniesienie wątków dotyczących LD z Pytania i dyskusje do Pytania i problemy oraz przerobienie nazw, aby było wiadomo, że jedno dotyczy zwykłych snów, a drugie LD
Ano, to dotyczy praktycznie wszystkich działów na forum. Sporo tematów będzie trzeba poprzemieszczać.

Runaway napisał(a):5. Zamienić kategorie Sen ze Świadome śnienie - LD, tak aby LD było wyżej.
Co za różnica? :P

Runaway napisał(a):7. Danie ładniejszego cytowania.
Ładniejszego to znaczy?

Runaway napisał(a):8. Klikając "odpowiedź", przechodzę na następną stronę, a w niej okienko, w którym można pisać jest za duże i przysłania "opcje posta", jak nie czaicie to ss zrobię.
Hm, u mnie jest wszystko okej. Jaką masz przeglądarkę i na jakim urządzeniu przeglądasz forum (jaka wersja forum)? Zrób tego screena.

Runaway napisał(a):Na czacie mryga napis "wczytuje..." co jest denerwujące, lepiej zrobić sam wielokropek albo jakąś ikonkę.
Sam nawet tego nie zauważyłem, bo pojawia się rzadko i to na ułamek sekundy. Jeśli będzie dało się to wyrzucić, to wyrzucimy.Runaway napisał(a):Nie pomogło, na innych przeglądarkach też tak mam.
To chyba zależy od stylu, który masz ustawiony jako domyślny. Sprawdzę jaki masz i go naprawię, żeby inni nie mieli podobnego problemu.

EDIT: Teraz powinno być dobrze. Miałem ustawiony stary, skopany szablon posiadający nawet nieaktualną grafikę loga i ogłoszenia :P
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#9
A więc tak, samo czyszczenie ciasteczek i pamięci podręcznej nie pomogło, trzeba było zrestartować komputer i naprawiło się. Cytowanie kiedyś miałem sam napis, teraz jest ładna tabelka, czat się naprawił i to w odpowiedziach też. A do działów to ok, jeszcze można opisy posprawdzać i tam gdzie pisałem połączyć, to myślałem też może poddział jakiś.
Life is but a long, sad game
Drifting souls, avoiding shame

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#10
Runaway napisał(a):A więc tak, samo czyszczenie ciasteczek i pamięci podręcznej nie pomogło, trzeba było zrestartować komputer i naprawiło się. Cytowanie kiedyś miałem sam napis, teraz jest ładna tabelka, czat się naprawił i to w odpowiedziach też.
No widzisz, wszystko było związane z tym badziewnym szablonem. Okazało się, że jeszcze z 5 userów go miało ustawionego, nie wiedzieć czemu. Teraz wszyscy zawsze będą mieli ten prawidłowy.

Tak jak pisałem warto też pomyśleć o jakichś całkiem nowych działach albo nawet kategoriach. Może ktoś ma jakiś fajny pomysł na urozmaicenie forum -Nie musi to być koniecznie "zwykły" dział do dyskusji.

BTW. Zmniejsz sobie tę sygnaturę. Max 100 pikseli wysokości.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post


Skocz do:

UA-88656808-1