Twój własny bot na czacie
#1
Witam. Jak już zdążyliście zauważyć (lub nie) od czasu zreperowania shoutboxa pojawił się na nim bot, który w zależności od wpisanych fraz (czy użytych emotikon) odpowiada userom jednym z przygotowanych wcześniej i umieszczonych w bazie tekstów.

Pomyślałem że fajnie byłoby wykorzystać ten mechanizm i stworzyć kilka komend, po wpisaniu których bot wrzucałby losowo wcześniej przez nas przygotowany tekst -Mogłaby to być np. krótka ciekawostka, rada albo anegdotka związana z LD (w zależności od wpisanej komendy) albo po prostu jakiś ciekawy cytat czy nawet dowcip.

Jest to jednak masa roboty (wymyślanie / wyszukiwanie tekstów, umieszczanie ich w bazie itd.) więc wpadłem na pomysł, że każdy user na forum mógłby sam przygotować swoje teksty i umieścić je w tym temacie, a ja wrzucałbym je do bazy. Co myślicie?

Jeśli ktoś chciałby dodać coś od siebie, musi podać:
a) Wyrazy bądź zdania, na które reagował będzie bot -Może być jedna fraza lub więcej
b) Teksty, jakimi bot będzie na te frazy odpisywał. Ilość bez znaczenia, bot będzie wybierał teksty losowo. Oczywiście nie przesadzajcie z ich długością, żeby nie zajmowały całego okna czatu.
c) Nazwę bota do którego będą te teksty przypisane. Jeśli np. bot będzie sypał radami dot. LD to można go nazwać np. "Przewodnik".
d) Jeśli odpowiedzi jest dużo, prosiłbym o napisanie ile ich jest.

Botów możecie tworzyć ile chcecie. Każdy z innymi komendami / odpowiedziami.


Prosiłbym także, by dwie pierwsze informacje umieszczać w stosowny sposób (co ułatwi mi umieszczanie tekstów w bazie).

Oto schemat:

a) Frazy na które reaguje bot:
Zamykaj je w nawiasie. Jeśli jest ich więcej niż jedna, oddzielaj je znakiem "|"

Przykład:

Cytat:(burak|buraczek|buraczysko)

b) Teksty którymi bot odpisuje:
Każdą odpowiedź chowaj w cudzysłowie, oddzielaj je przecinkiem (bez żadnych spacji).

Przykład:

Cytat:"Inces bug jest mściwy","Ja też lubię placki","Solniczek serniczek"


Jeśli ktoś będzie chciał jedynie dodać jakieś swoje teksty do już istniejącego bota (który wymyślił wcześniej inny user i umieścił tutaj swoje komendy) to wystarczy zacytować tego usera i dodać swoje teksty do jego rubryki zachowując podane powyżej właściwości. Dzięki temu nie będę musiał modyfikować w bazie jednego wpisu kilka razy, a jedynie raz skopiuję najnowszy zbiór.

Jak wspominałem -Możecie wymyślać frazy i odpowiedzi jakie chcecie, byleby było to nie za długie i nie łamiące regulaminu. No i ważne, by komendy zostały dobrane tak, by bot nie spamował tekstami co sekundę (bo np. podaliście frazę "co" albo "tak")

Chcielibyśmy głównie stworzyć na czacie fajny system, dzięki któremu od czasu do czas bot umieści jakąś ciekawą informację, śmieszną anegdotkę dot. życia na forum bądź tekst, który po prostu miło się będzie czytało (Mogą być nawet znane cytaty z forum -Dajcie się ponieść wyobraźni). Naturalnie tekstów w bazie musi być dość dużo, bo inaczej z czasem staną się powtarzalne i nudne. Ale nie trzeba od razu zaczynać z setką odpowiedzi, można spokojnie z czasem dodawać kolejne cytując swój ostatni post.

Jeśli chcesz zrobić innym niespodziankę, zachować informacje o swoim bocie w tajemnicy -Wyślij komendy / teksty itd. mi na PW. Wtedy każdy będzie odkrywał Twojego bota dopiero korzystając z czatu ;)

Oczywiście obecne teksty bota -Te za długie oraz wulgarne -Zostaną skasowane. Uspokajam wszystkich :D
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post


Skocz do:

UA-88656808-1