Technika ADA
#1
Hejka wszystkim, ogólnie z godzinkę temu poczytałem na nowo o tej technice, i tam no niby zrozumiałem, że mam zwracać uwagę na pewne rzeczy typu uczucie pisania na klawiaturze, przepływającego oddechu czy coś, i no nie wiem czy robie to poprawnie żeby nie tracić czasu, cały czas skupiam się np na uczuciu zimna przepływającego przez moje nogi, uczucia nacisku gdy piszę ten poradnik, czuje oddech, wsłuchuję się w odgłos komputera, uczucia siedzenia na fotelu itp, o to w tym chodzi tak? xD dla mnie to się wydaję dziwne, co mi to da w śnie? zorientuje się, że nie czuje tych rzeczy i się uświadomie czy jak?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#2
Z tego co mi się zdaje to te czynności które wykonujesz, mają na celu zwiększenie twojej świadomości za dnia.Przy wykonywaniu tych czynności związanych z ADA , powinieneś wątpić w otaczającą cię rzeczywistość i wykonywać Reality Testy.Jak napisał w pewnym wątku "PYTKA"  "świadomość za dnia = świadomość w nocy". Jeżeli będziesz wykonywał ADA tak jak należy to po jakimś czasie powinno ci wejść w nawyk myślenie że wszystko co widzisz może być snem.Dzięki temu wysoce prawdopodobnym jest ze ta myśl pojawi się również we śnie i masz LD.

PS Ja tak tylko przypuszczam bo nie jestem ekspertem.
Od kiedy wstałem, nie śpię już! 
Zalewa mnie ocean mórz!
LD 12
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#3
Mniej więcej.
Technika polega na tym, żebyś po prostu BYŁ w ciągu dnia. Masz się skupiać i odbierać rzeczywistość szeroko, tak jakby wszystko było nowe i nieznane. Ma to wykształcić tendencje do bycia UWAŻNYM. Bycie NIEUWAŻNYM powoduje, że codzienność odbiera się odruchowo, w zachowaniu dominują nawyki, rzadko spostrzegamy zmiany w otoczeniu, trudniej sobie przypomnieć co robiliśmy. NIEUWAŻNOŚĆ prowokuje bezwolne podążanie za fabułą snu, UWAŻNOŚĆ daje podstawę, żeby zaobserwować nierzeczywistość i ewentualnie uświadomić się.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post


Skocz do:

UA-88656808-1