Szum w głowie
#1
Witam ostatnio znów mam problemy ze snem mimo dbania o  jego higienę. Mianowicie gdy już nie daję rady usiedzieć bo zasnę czytają lub robiąc coś innego (odstawiam kofeinę) przebudzam się często z wspomnianym szumem i bólem głowy ze snów jak wcześniej miałem pamiętane dłuższe fragmenty po przebudzeniu i rozmyślaniu tak teraz kończę się na zapisaniu jednego zdania np że łapałem pokemona i tyle tak jakbym pamiętał nie więcej niż 1 min snu. Czy to właśnie fakt że mój organizm jest przyzwyczajony do kofeiny którą odstawiam? Domyślam się że to też myślenie o poprawce z Roz. Matmy i Fizy rok przed maturką ale jakby ten fakt nie przeszkadzał mi w pamiętaniu snów co najwyżej przeobrażał sny że po fragmencie pięknego snu przeobrażał się w koszmar. WGL chce wszystkim podziękować za wsparcie jakie tu dajecie i rozwiązujecie ze mną pytania które przychodzą mi do głowy z różnych względów.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#2
Spróbuj odstawiać kofeinę stopniowo. Nie jest dobrym dla naszego organizmu usuwanie od razu całego nałogu. Przez tydzień 3/4 kawy/monsterka następny 1/2 itd.
Nemo ante mortem beatus
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#3
Zależy jak duża była dzienna dawka :)
Tak czy inaczej poza fizycznym odstawieniem, to sen musi jeszcze plastycznie się zaadaptować do nowego rytmu. To może potrwać. Szczerze mówiąc, jak zależy ci na efektywnym śnie, to budzenie się w celu zapisywania snów nie jest korzystne. Pamiętaj też, że im mniej pamiętasz, tym głębiej sypiasz - to mogą być zmiany dążące do ustabilizowania się cyklu snu.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#4
Jeśli chodzi o dawkowanie to ze względu na poprawki i materiał który tam był powodował że była naprawdę duża. Jeśli chodzi o budzenie się nie budzę się celowo poprostu sam z siebie się budzę i leżę przez chwilę. Przy okazji wspominam sobie sny i zapisuję je na dwa metody jeden do notatnika albo czesto z koleżanką opowiadam sbie sny na mesngerze.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post


Skocz do:

UA-88656808-1