Somnus Imago – Arzaloth.
#1
Somnus Imago – Arzaloth.
(tłumaczenie – miraż snu, łacina).
Czyli nic innego jak dziennik snów, w którym to będę zapisywał swoje doświadczenia na przestrzeni czasu. W celu jakiegoś wcześniejszego uporządkowania formy, w jakiej będę spisywał wszystkie swoje sny, zamierzam przedstawić poniżej legendę i wzór, którego będę się trzymał za każdym razem, gdy będę tutaj przelewać jakąkolwiek treść. Znajdą się tutaj również statystyki, które to sumować będą moje osiągi i pomogą mi prędko rozeznawać się w technikach za pomocą list, które wspomogą proces nauki, przyśpieszą go i przede wszystkim nie pozwolą zapomnieć o najskuteczniejszych czy mniej jakościowych rozwiązaniach.

Statystyki Arzaloth –
(od dnia 30.05.2019)
* Sny – 2.
> Świadome: N/A.
> Zwyczajne: 2.
> Niepewne: N/A.

* Metody –
> Praktykowane: Generalne szlifowanie "pamięci sennej" za pomocą dzienniczka i autosugestii.
> Skuteczne: N/A.
> Nieskuteczne: N/A.

Wzór –
* Tytuł: ???.
* Data: ???.
* Opis: ???.
* Jakość: ???.

(!) Z czego –

Kolor tytułu snu ma faktyczne znaczenie. Wyróżniać się tutaj będą kolejno: żółty, pomarańczowy i czerwony. Żółty oznaczać będzie, że sen był najzwyczajniejszy i nie zawierał w sobie żadnego momentu, w którym świadomość została wybudzona. Pomarańczowy będzie charakteryzował sny blisko świadome, które nie są czymś pewnym w mojej percepcji, przykład: sen o świadomym śnieniu. Czerwony to kolor, który będzie tutaj gościł prawdopodobnie najrzadziej, a rozróżniać od pozostałych ma sny w pełni świadome.

Jakość będzie wyrażana w mierze od jednego do stu. Postaram się zastanawiać nad tym aspektem solidnie i analizować poszczególne bodźce, które docierały do mnie z "innego świata", by móc w pełni z czystym sumieniem wystawiać jak najbardziej celne werdykty.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#2
* Tytuł: Antelius x Margonem.
* Data: 30.05.2019.
* Opis: Nie pamiętam za wiele. Wspominam jedynie urywek, w którym widziałem, jak pisze do mnie Antelius na discord. Oczekiwałem tej wiadomości i byłem ciekawy, o co chodzi. Spoglądałem w stronę tych trzech kropek sugerujących, że chłopak coś skrobie, ale potem nastała ciemność. Pamięć przestała zapisywać. Drugie wspomnienie wiąże się z grą, w którą ostatnio spróbowałem pograć. Chyba, ale to chyba oglądałem film na YouTubie, który był zaskakująco dobrze wykonany i opowiadał o tym, czemu nowy z prywatnych serwerów jest beznadziejny. Jedynym argumentem, który często się tam powtarzał, było to, że nie można grać bez ludzi w grupie, a na cieszenie się pełną rozgrywką trzeba czekać, aż inni wykonają ten sam ruch, co zwalniało i tak już mało dynamiczną rozgrywkę. Jak na sen, to zaskakująco logiczna argumentacja.
* Jakość: 5/100.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#3
Hehe też kiedyś prowadziłem sobie plik w którym każdy sen świadomy zapisywałem w masywnej tabeli różnych kategorii percepcji, zdolności poznawczych i złożonych funkcji korowych, które oceniałem od 1/10. Okazało się to jeszcze nieadekwatne, ponieważ każdy sen świadomy musiałbym ocenić jeszcze w czasie Przekonasz się pewnie, że w ciągu kilku minut świadomość może spaść do dna i znowu podnieść się do niepełnego czuwania. Jednak darowałem już sobie trójwymiarowe wykresy :P
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#4
(30-05-2019, 13:43 )incestus napisał(a): Hehe też kiedyś prowadziłem sobie plik w którym każdy sen świadomy zapisywałem w masywnej tabeli różnych kategorii percepcji, zdolności poznawczych i złożonych funkcji korowych, które oceniałem od 1/10. Okazało się to jeszcze nieadekwatne, ponieważ każdy sen świadomy musiałbym ocenić jeszcze w czasie Przekonasz się pewnie, że w ciągu kilku minut świadomość może spaść do dna i znowu podnieść się do niepełnego czuwania. Jednak darowałem już sobie trójwymiarowe wykresy :P

Ja zdecydowałem się na ocenę jakości, gdyż pomoże mi to, w wypadku, w którym zapomniałbym danego snu, ocenić jego wcześniejszą jakość, by za pomocą wyobraźni móc go z powrotem przywołać w jak najbardziej pierwotnej formie. 
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post


Skocz do:

UA-88656808-1