Sny o świadomych snach (?)
#1
Witam, mam pytanie dotyczące uświadamiania sobie że jestem we śnie. Interesuję się LD od tygodnia, i jeden raz uświadomiłem sobie że śnię, ale coś było nie tak. We śnie próbowałem zrobić RT z patrzeniem na dłonie, wyglądały całkowicie normalnie, ale jednak uświadomiłem sobie że śnię, i natychmiastowo się obudziłem. Podejrzewam że uświadamianie sobie snu było częścią zwykłego snu, nad którym nie mam żadnej kontroli, a budzę się bo mój mózg nie jest w stanie sobie wyobrazić jak wyglądało by LD. Podekscytowanie raczej nie było przyczyną wybudzenia, bo we wszystkich moich snach jestem kompletnie bez emocji (lub bardzo rzadko czuję strach) i tak też było tym razem.

Wcześniej też miałem sen o LD, ale ten był o WBTB i WILD, w którym WILD zadziałało natychmiastowo, ale gdy chciałem się poruszyć, z nieprzyjemnym hukiem i szumem "wyleciałem" z łóżka (było to dla mnie przerażające doświadczenie, dodam że od tamtego snu boję się, ale dalej chcę doznać LD), najprawdopodobniej dlatego, że mój mózg nie był w stanie sobie wyobraźić chodzenia we śnie. Szczerze mówiąc, nigdy nie widziałem ani nie czułem własnego ciała we śnie, a moje sny nigdy nie miały sensu, były losowe i dziwne.
A teraz pytania, co o tym myśleć? Czy mam wkrótce szanse na LD czy to zajmie troche czasu i ćwiczeń? Czy to normalne że wszystkie moje są zbieraniną losowych rzeczy i że nie widzę ani nie czuję własnego ciała? A nawet że nigdy nie powiedziałem słowa i nigdy nie interaktowałem z niczym we snach?

(Wiem że się rozpisałem i że pewnie trudno zrozumieć co napisałem, ale uznałem że muszę, jeśli chcę uzyskać trafną odpowiedź)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#2
(08-12-2018, 23:28 )Szymon I napisał(a): Witam, mam pytanie dotyczące uświadamiania sobie że jestem we śnie. Interesuję się LD od tygodnia, i jeden raz uświadomiłem sobie że śnię, ale coś było nie tak. We śnie próbowałem zrobić RT z patrzeniem na dłonie, wyglądały całkowicie normalnie, ale jednak uświadomiłem sobie że śnię, i natychmiastowo się obudziłem.
===============
To normalne przy pierwszych ld, że budzisz się zaraz po uświadomieniu sobie, że to sen a co w tym dziwnego, że dłonie wyglądały normalnie tak zazwyczaj wyglądają ;) Uświadamiasz sobie, że śnisz kiedy wzrasta percepcja we śnie.Podejrzewam że uświadamianie sobie snu było częścią zwykłego snu, (...)
===============
Kiedy uświadamiasz sobie, ze śnisz to to się nazywa ld :D  Ld to normalny sen w którym uświadamiasz sobie, że to czego doświadczasz jest snem - nie istnieje bo nie może istnieć sen o świadomym śnie :))  Albo wiesz, że śnisz i to jest ld, albo nie wiesz, że śnisz i to nie jest ld. A co do kontroli nad snem to nad żadnym nie masz i nie będziesz miał pełnej kontroli bo jest to niemożliwe chyba, ze nie śnisz tylko fantazjujesz sobie. Ld to zwykły sen w którym podświadomość kreuje symboliczną treść plus to, że zdajesz sobie sprawę, że to czego doświadczasz jest snem. Jak coś kontrolujesz i tworzysz świadomie to nie jest to sen tylko twoja fantazja.


Wcześniej też miałem sen o LD, ale ten był o WBTB i WILD, w którym WILD zadziałało natychmiastowo, ale gdy chciałem się poruszyć, z nieprzyjemnym hukiem i szumem "wyleciałem" z łóżka (było to dla mnie przerażające doświadczenie, dodam że od tamtego snu boję się, ale dalej chcę doznać LD), (...)
===========
A gdzie tu ld? Z tego co piszesz to miałeś tylko jakieś doznania ale brak momentu uświadomienia więc to żaden ld ani sen o ld :))


A teraz pytania, co o tym myśleć? Czy mam wkrótce szanse na LD czy to zajmie troche czasu i ćwiczeń? Czy to normalne że wszystkie moje są zbieraniną losowych rzeczy i że nie widzę ani nie czuję własnego ciała? A nawet że nigdy nie powiedziałem słowa i nigdy nie interaktowałem z niczym we snach?
============
Wydaje mi się, że zwyczajnie nie pamiętasz swoich snów i od tego powinieneś zacząć bo jeśli widzisz tylko przypadkowe obrazy to raczej nie jest sen tylko właśnie obrazy przedsenne. Moim zdaniem po prostu nie pamiętasz snów a dopóki nie nauczysz się pamiętać snów to nie ma sensu zastanawiać się nad ld :)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#3
Gdyby istniał sen o LD, istniałyby również sny o nieświadomym śnie, sny o jawie oraz sny o śnie bez marzeń sennych. Ja osobiście polecam WD (ang. witnessing dreaming) - jest to sen, w którym zdajesz sobie sprawę z tego, że śnisz nieświadomie, czyli bez poczucia bycia kontrolerem (stwórcą, panem i władcą) zawartości marzenia sennego.
Przekaż mi 1% swojej uwagi ❤
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#4
Męczy mnie ta nazewnicza nagonka o LD i snach o LD. Słusznie zauważyłeś, że miałeś sen, którego treścią było albo WBTB albo rzekome uświadomienie się za pomocą TR, ale efektem nie była rzeczywista świadomość stanu śnienia. To naturalny odruch nazwać takie zjawisko snem o LD, ale dla niektórych to niemal wulgaryzm :)

Opisywane przez Ciebie doznania w snach zwykłych nie są niczym odmiennym. Masz w nich na tyle niski poziom uwagi, że nie pamiętasz żadnych emocji ani doznań cielesnych. To tak samo jakbym zapytał Cię, czy czułeś wczoraj smak swojej śliny. Czujesz ją cały czas, ale nie zwracasz na to uwagi, więc wydaje Ci się, że nie czujesz.

W końcu co do rokowania - ja zauważam, że kiedy w snach zwykłych pojawiają się treści związane z praktyką świadomego śnienia lub się z tym kojarzące - to jest to pozytywny czynnik prognostyczny. Trudno jednak powiedzieć jak długo potrwa do uzyskania realnego snu świadomego ;)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Znacie jakąś książko o Świadomych Snach? Korsarz04 2 313 09-10-2018, 22:45
Ostatni post: Korsarz04
  Ilość świadomych snów Predi 7 4,355 30-04-2011, 19:09
Ostatni post: Slavia

Skocz do:

UA-88656808-1