Sleep as Android - aplikacja rzekomo wspomagająca wywoływanie LD
#1
Cześć
Miałem okazję kilka dni spać samemu (kontrolowane otoczenie). Jestem generalnei zadowolony z w/w aplikacji do kontrolowania pobudek - budzi mnie czysto.
Ustawiłem wczoraj opcję 'Wspomaganie świadomego śnienia'. Autorzy deklarują, że w fazie REM będą włączane wybrane dżwięki/nagrania, które mają pomóc uświadomić się. Domyślnie jest to angielski zwrot 'You are dreaming' z poglosem/echem.
Jakie efekty? Już przy pierwszej fazie REM przy głośności ustawionej na 70% obudziłem się. Obudziłem się i doskonale pamiętam tę pojedynczą scene (czekam przy stole aż ktoś skończy obsługiwać kogoś i będzie miał dla mnie czas, wyciągam z kieszeni tubkę mentosów wydłubuje jednego, wręcz czuję chrupkość skorupki i jego ciągliwy smak).
Niepocieszony zmniejszam o 10% głośność i powtarzam. Znowu się wybudziłem na dźwięk nagrania, nie pamiętam snu. Byłem raczej zmęczony i rozdrażnony tym przebudzenie. Kolejne obniżenie głośności i kolejny brak sukcesu. Wyłączyłem całość i spałem normalnie.

Jakie są Wasze spostrzeżenia na ten temat? Czy odgłosy z komórki leżacej obok poduszki mają szansę dotrzeć do świadomości? Bez wybudzenia? Wiem, że pomysłów i metod na LD jest multum, wiem że dla każdego ich efektywność jest inna.
Nie wol­no się bać, strach za­bija duszę.
Strach to mała śmierć, a wiel­kie unicestwienie.
Sta­wię mu czoło.
Niech przej­dzie po mnie i prze­ze mnie.
A kiedy przej­dzie, od­wrócę oko swej jaźni na je­go drogę.
Którędy przeszedł strach, tam nie ma nic.
Jes­tem tyl­ko ja.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#2
Dźwięki i inne bodźce nie docierają do świadomości podczas snu, ale docierają do nieświadomości i mogą pojawić się we śnie zniekształcone. Wilgoć na prześcieradle może stać się snem o sztormie, chrapanie śpiącej obok osoby może wygenerować sen o niej. Będzie więc trudne, żeby taki zniekształcony bodziec we śnie rozpoznać. Poza tym każdy bodziec spłyca sen zbliżając go do wybudzenia. Dźwięk musiałby być ledwo słyszalny. W końcu - w jaki sposób program ma rozpoznawać, że zaczęła się faza REM?
Generalnie uważam, że teoretycznie takie apki mogą mieć sens, ale polecam zamienić tandetny pogłos na jakiś jednolity, przyjemny a zarazem charakterystyczny dźwięk bez słów. Np mruczenie kota i spodziewanie się kocich motywów we śnie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Aplikacja Lucidity maciodz 1 3,561 28-04-2015, 12:48
Ostatni post: wlodi0412

Skocz do:

UA-88656808-1