Siemka.
#1
Hej nazywam się Michał :). Świadomymi snami interesuje się od dawna ale rzadko miewałem LD, głównie dlatego że krótko sypiam. Na tej stronie mam zamiar zacząć od początku, spisywać sny i testować techniki, mam nadzieję że dzięki wam będę miał świadome sny codziennie ;). Dużo moich snów spisywałem na innej stronie internetowej (ponad 200). :P
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#2
Cześć
<3
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#3
Cześć, wrzuć jakieś ciekawe sny :P
Jak jesteś za dnia senny to polecam wkręcanie sobie derealizacji :)
let's worship cats
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#4
Derealizacji czyli :)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#5
Szufla!
Na przykład wkręcenie sobie, że jesteś we śnie.
[H]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#6
Moglibyście to dokładniej opisać? Miewałem tak że na żywo pół sny w busie itp. ale wkręcanie sobie że mam sen to chyba jeszcze nie miałem :P
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#7
Mój opis z Psajko. Trochę przesadziłem z tym stałym wykonywaniem, ale generalnie teraźniejszą koncepcję mam taką samą :P
Teraz opiszę jak wykonuję sztuczną derealizację. Po pierwsze staram się wykonywać ją stale.
Technika wykonywana kilka razy w dniu powoli buduję w nas chęć do samodzielnego kwestionowania rzeczywistości. Myślę że staranie się utrzymywania ciągłego patrzenia na sen jest o wiele "wydajniejsze" i nie jest trudne gdy zrozumie się koncepcję techniki.
Staram się wywołać stan zdystansowania do rzeczywistości. Najlepiej to zrobić przez uświadomienie sobie jakie sny są podobne do jawy. Pomaga w tym dobra pamięć snów. Przytoczę mój sen w śnie głębokim kiedy byłem bliski uświadomienia, który zmienił mój pogląd na sny i wzbudził większą wątpliwość w istnienie "poczucia rzeczywistości'.
W tym śnie miałem bardzo dużą świadomość, mimo to się nie uświadomiłem. Pojawiłem się w pokoju w moim starym mieszkaniu w którym nie byłem od 6 lat. Ale nie mogło mnie to uświadomić bo moja pamięć była sfałszowana. W sennej głowie odczułem lukę w pamięci, uciekło mi gdzieś pół dnia. Nabrałem wątpliwości. Podszedłem do zegara elektronicznego. Wykonałem ok. 5 bardzo uważnych TR'ów, ale wskazywały na jawę. Mimo to nie poddałem się. Testowałem światło, zwykle i szybkie przełączanie, wskazały na jawę. Zrobiłem jeszcze TR z nosem - negatywny. Powiedziałem sobie "więc to nie sen". I.. budzę się. Moje zdziwienie było ogromne, to był po prostu mindfuck.
Przypominam sobie ten sen i to ułatwia sztuczną derealizację.
Przykładowo jesteś w znanym pomieszczeniu, ale nie możesz być pewny że to nie sen, może twoja pamięć została sfałszowana. Wszystko jest ostre? W tamtym śnie też wszystko było ostre.
Skoro to może być sen to zacznij postrzegać wszystko jak sen, powinna zwiększyć się twoja uważność, zmysły powinny się wyostrzyć.
A teraz.. Zrób dokładny TR. TR z nosem. Najpierw sprawdź czy czujesz jakiś przepływ powietrza, skup się na percepcji, jeśli nie czujesz przepływu to zważ na to czy po czasie zaczynasz odczuwać brak tchu, taki test ma większą skuteczność. Jeśli nie możesz wykonać teraz TR z nosem lub nie chcesz , wykonuj inne ale jeśli są negatywne, nie osądzaj że to jawa, nabieraj wątpliwości, a później wykonaj TR z nosem :)
Czytając "nigdy nie bądź pewien że nie śnisz" uważasz pewnie tą koncepcję za abstrakcje. Dodatkowo nie uznamy jawy za sen chyba że jesteśmy na coś chorzy psychicznie :) I do tego trzeba się zmusić, pamiętaj 2 rzeczy "w śnie też myślisz że nie śnisz", "przyniesie to świetne efekty".Najlepiej w ogóle nie przypominać sobie tego faktu, i o tym nie myśleć. Po jakimś czasie zaczniesz to rozumieć i nie zważać na to że już pół dnia minęło a TR'y dalej wskazują na jawę więc po co dalej sprawdzać.
Do tych co mało sypiają: Nie jest to przeszkodzą a nawet plusem :) W stanie senności łatwiej o sztuczną derealizację, przynajmniej mi.


A tutaj mój inny,nowszy opis
Sposobem na wprowadzenie TR'ów do snu bez bodźca jest sztuczna derealizacja za dnia.
Co by było gdyby ktoś ci teraz powiedział że to jest sen? Pewnie byś go wyśmiał, uznałbyś to za żart. Na jakiej podstawie stwierdzasz że to nie jest sen? Wszystko jest ostre? Czujesz dokładnie każdy dotyk? Co z tego, to tylko złudne cechy jawy. Rozejrzyj się dookoła, wszystko jest na swoim miejscu? Pamiętasz co robiłeś godzinę temu? Jeśli tak to także nie zapewnia cię że to nie sen. Może twoja pamięć została sfałszowana przez podświadomość? Robi to w każdym twoim śnie :) NIGDY nie możesz być pewny że to nie sen. Gdy już to wiesz, rozejrzyj się dookoła jeszcze raz. Pomyśl "to jest sen!", "wszystko co mnie teraz otacza to sen". Postaraj się żeby nie były to puste słowa, zrozum je dogłębnie. Zauważ że gdy mówisz sobie "to jest sen" dystansujesz się do tego co widzisz, do tego co cię otacza (jeśli tak nie jest to coś robisz źle), zauważ że twoje zmysły wyostrzają się. Zapoznaj się z tym stanem, stanem zwiększonej świadomości. Gdy zdołasz naprawdę uwierzyć że to może być sen, wykonaj TR. Masz naprawdę sprawdzić czy to sen bo w końcu nigdy nie możesz być tego pewien. W chwili jego wykonywania skup się na percepcji zmysłowej. Negatywny? Dla pewności zrób inny :) Wciąż negatywny? No więc wychodzi na to że to nie sen, ale nie wykluczaj nigdy myśli że to może być sen. Któregoś razu naprawdę się zdziwisz :)

Kluczem do derealizacji jest zrozumienie jak cienka jest granica pomiędzy snem a jawą. Że tak naprawdę sen z "materialnego" punktu niczym się nie różni. Zaczniesz to naprawdę rozumieć z chwilą pojawienia się w twoich snach stanów przedświadomości. W środku snu pomyślisz sobie "a może to sen", ale nie zrobisz TR bo będziesz myślał że to głupie myślenie, i szkoda robić TR, bo tak samo myślisz na jawie. Będziesz rozumiał to coraz lepiej wraz z poprawą swojej pamięci snów.
Derealizacja za dnia nie tylko zwiększa liczbę uświadomień ale także podnosi bazową świadomość w snach przez co polepsza pamięć snów.
Wyuczony nawyk derealizacji potrafi uświadomić się nawet w snach głębokich, gdzie nie dociera pamięć z jawy ani logiczne myślenie. Sny świadome są w nich wyjątkowo stabilne oraz klarowne.
Wykonuj powyższe ćwiczenie kilka lub parę razy w ciągu dnia, z naciskiem na jakość a nie na ilość.


A Tutaj opis Incestusa http://i-sen.pl/Temat-Esencja-technik--946

Powinno wystarczyć :)
let's worship cats
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#8
Witam witam :)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Siemka~~ Nie_pasmo_sen 1 246 18-10-2019, 10:00
Ostatni post: incestus
  Siemka Panwas 7 929 29-10-2018, 10:57
Ostatni post: Panwas
  Siemka! ;) WiktoR 20 2,840 10-05-2018, 15:37
Ostatni post: Jasiri
  Siemka! :D JajaDoKolan 5 3,300 09-01-2015, 12:16
Ostatni post: mrend1989
  Siemka kozi 6 3,905 18-08-2014, 04:14
Ostatni post: Fallen Leaf

Skocz do:

UA-88656808-1