Początki
#1
Witam wszystkich tutaj zebranych. Na wstępie chciałbym zaznaczyć ze jestem bardzo zielony w LD. Nigdy takiego snu nie miałem ale uczę się go już 4 dzień pracując nad tym ciężko i naprawdę z wiara ze się uda. Moje pytanie brzmi- czy ciagle używanie technik np WBTB+WILD itp przyczyni się do LD czy powinienem robić coś więcej bo wiecej (oczywsicie robię TR i prowadzę dziennik snów), czy sama nauka na osiągnięciu celu polega na używaniu technik LD aż do skutku ? Dzisiaj obudziłem się po 5h snu poprzez alfą budzik, zastosowałem WILD (tak wiem ze to jeden z najtrudniejszych sposobów ale VILD lub MILD tez używam lecz nie jestem tak bardzo podatny na swoje słowa ) i czuwalem przez godzinę, miałem minimalne zajawki snu bo na kilkanaście sekund widziałem różne jakby sny, lecz po chwili znikały. Moje ciało było zdrętwiałe ale nie miałem paraliżu sennego bo mogłem poruszyć ręka. Mógłbym to opisać jakbym robił wszystko dobrze itp ale nie mogę jeszcze wejść w tą fazę snu chociaż miałem takie momenty gdy czułem lekkość i jakby pochłanianie przez sen, ale bez skutku. Czy gdy będę próbował tego dalej i dalej to w końcu uda mi się osiągnąć Lucid dreams i za którymś razem się w końcu uda ? Pozdrawiam i życzę milej i swiadomej nocy :) .
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#2
Czołem ;)

Nauka LD bardziej jest efektem wypracowania pewnego stanu umysłu, filozofii niż efektem ciężkiej pracy, determinacji i konsekwentnego podążania za technikami :) Wszystkie aspekty zbliżające do osiągnięcia tego stanu znajdziesz w dziale podstaw, szczególnie postarałem się je streścić tutaj : http://i-sen.pl/Temat-Esencja-technik--946

Tak naprawdę nie jest to skomplikowane i jak się ktoś uprze, to wykonując wyłącznie WBTB bez niczego - po jakimś czasie powinien zdarzyć mu się świadomy sen :)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#3
Hej :) Mam dla Ciebie 2 rady: nie spinaj się nad osiągnięciem celu aż tak bardzo, bo może to przynieść odwrotny skutek oraz nie zrażaj się niepowodzeniami i bądź cierpliwy, w końcu Ci wyjdzie :)

Powodzenia!
"Pomyliłeś niebo z gwiazdami odbitymi nocą na powierzchni stawu"
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#4
Siemka, witamy na forum
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#5
Cześć :)
“Dreams are shores where the ocean of spirit meets the land of matter. Dreams are beaches where the yet-to-be, the once-were, the will-never-be may walk awhile with the still are.” ― David Mitchell, number9dream
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post


Skocz do:

UA-88656808-1