Paraliż senny
#1
Witam.
Mam problem a mianowicie od dwóch dni neka mnie paraliż senny. Moje ciało odmawia posłuszeństwa. Mimo iż chce się ruszyć nie moge. Dokładnie jak to wyglądało opisałam w swoim dzienniku sennym. Czy minie to,  czym to jest spowodowane? Ma tak ktoś?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#2
To powszechne zjawisko i to że nie możesz się ruszać to tez normalna rzecz podczas paraliżu. Większość osób praktykujących świadome śnienie takowe zjawisko zna z własnego doświadczenia. Jedni maja większą "podatność" na nie a inni z kolei mniejsze (jak ja na przykład). Mo musisz się tego objawiać.
I - Możesz przeczekać paraliż starając się nie ingerować
II - Możesz skupić swój wzrok na tzw. TRZECIM OKU tzn. skupiasz wzrok na przestrzeni między swoimi oczami tuż nad nasadą nosa...
Jest dużo relacji innych osób, więc radze ci poszukać. Dowiesz się sporo i na pewno jakoś zaradzisz na twój "problem"
Każdy ma takie sny z których nie chce się obudzić !

"Nie sen jest najgorszy, najgorsze jest przebudzenie..."
Julio Cortázar

LD 6

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#3
Ważne byś się nie bała tego zjawiska, bo bać się nie ma czego. W sumie wręcz przeciwnie, bo w oneironautyce można paraliż przysenny wykorzystać do ponownego bezpośredniego wejścia w sen i uzyskania LD.

Paraliże na pewno miną, w sumie nigdy nie spotkałem się z przypadkiem paru paraliżów pod rząd, zdarzają się raczej dość sporadycznie (jeśli już ktoś jest "podatny"). Sam nigdy takowego nie doświadczyłem, ale z relacji wynika że najskuteczniejszym sposobem na pokonanie paraliżu jest skupienie się w 100% na jednej części ciała (np. palcu u ręki) by nią poruszyć. Włóż cały wysiłek w tę jedną kończynę i na pewno się uda -Poruszysz palcem, to i cały paraliż zejdzie. No i jak pisałem bez nerwów i presji, bo jest to całkiem zwyczajne zjawisko które i tak szybko mija, a im bardziej człowiek się podczas paraliżu boi, bym bardziej nieprzyjemne będą efekty.

(02-09-2016, 19:46 )PYTKA napisał(a): II - Możesz skupić swój wzrok na tzw. TRZECIM OKU tzn. skupiasz wzrok na przestrzeni między swoimi oczami tuż nad nasadą nosa...
W jaki sposób ma to pomóc? :P
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Paraliż senny Miszczu 5 3,636 12-07-2015, 21:48
Ostatni post: incestus

Skocz do:

UA-88656808-1