Osobisty Przewodnik Senny
#1
Szukałam na forum takiego tematu, lecz znalazłam jedynie dwa wątki, które i tak nijako miały się do mojej myśli. A mianowicie, czy macie swojego własnego Przewodnika Sennego? Jeśli tak to czym lub kim jest, jak go wymyśliliście, czy widzieliście już tą postać wcześniej w swoich snach czy może stworzyliście sobie swojego pomagiera na jawie i dopiero przywołaliście w LD? :)
I kolejne pytanie, czy podczas snu spędzacie z nim czas jak z przyjacielem, rozmawiacie itd.? Czy służy Wam on jedynie jako "przypominacz", że śnicie?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#2
Nie mam jeszcze przewodnika sennego, ale nad tym pracuję. Nie wiem czy lepiej było by jako przewodnika wziąć smoka czy feniksa. W każdym razie przywołam go w LD i poproszę o zostanie Przewodnikiem Sennym aby mnie uświadamiał i dla jeszcze lepszej zabawy (wiadomo z kumplem fajniej) :)
Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy - Albert Einstein
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#3
Chyba na Twoim miejscu wzięłabym feniksa, ale to jedynie ze względu na moje osobiste odczucia (po prostu to stworzenie kojarzy mi się z pewną, ulubioną kreskówką :D).
Tak ogółem to dosłownie godzinę temu dowiedziałam się, że jest coś jak Przewodnik Senny, na pewnym blogu. Bardzo spodobał mi się ten pomysł, ponieważ chyba takie przypomnienie mi przez kogoś, że jestem we śnie może być dla mnie zbawienne, otóż pierwsze LD jakiego doświadczyłam, nie odbyłoby się gdyby moja koleżanka, z którą szłam przez miasto, nie powiedziałaby mi; "Hej Ania, a wiesz, że to jest sen?", dokładnie to pamiętam :D Jednak, gdy teraz chcę już na poważnie zaopatrzyć się w taką postać, to myślę, że wybiorę hm, swojego starego wychowawce... z pewnego dla mnie sentymentalnego powodu, plusem jest też to, że on ogółem często mi się śni, więc myślę, że będzie cacy :)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#4
Jestem przekonany, że był taki temat już :)
W każdym razie - przewodnik służy głównie po to, żeby delikatnie obniżał świadomość i dodawał pewności w sennym otoczeniu, co ułatwia kontrolę snu oraz umożliwia większy udział podświadomości w tworzeniu otoczenia, co skutkuje głębszymi doznaniami. Taki według mnie jest mechanizm, amatorzy OOBE wykorzystują przewodników właśnie do docierania do " odleglejszych zakątków " nierzeczywistości, co w LD przekłada się po prostu na ciekawszą zabawę :)

Zdecydowanie polecam ci twojego wychowawcę, ponieważ sam jest znakiem sennym, możesz liczyć, że w płytkich snach pomoże ci się uświadomić, w przeciwieństwie do feniksa z własnych wyobrażeń. Po drugie feniks to postać fikcyjna, którego aparycja kojarzy się z bajkową lub filmową, to nie pomoże w utrzymaniu jakości i realności snu.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#5
O tak, o Przewodniku Sennym były już wątki, lecz nie znalazłam takiego w którym każdy mógłby się wypowiedzieć na temat swojego osobistego :D Chociaż może się mylę, bo coś pominęłam i jeśli tak to wybaczcie.
A wracając do tematu, mam pytanie, czy taki Przewodnik działa na zasadzie, że gdy we śnie go ujrzę i jeśli będę już na tyle wprawiona to sama się uświadomię, dzięki temu, że on tylko jest czy to on mi może powiedzieć, że jestem właśnie we śnie? Identycznie jak pisałam w powyższym poście, moja koleżanka mnie uświadomiła lecz nie była moim Przewodnikiem (i tak już nigdy mi się nie śni, to był jedynie taki random :d).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#6
Kiedy sen się spłyca, podświadomość stopniowo budzi się podczas gdy świadomie jeszcze śnimy. W takim przypadku w treści snu mogą pojawić się elementy podpowiadające, że śnimy - albo nasze zachowanie staje się takie jak w świadomym śnie, albo tak jak w twoim przypadku, czyjś głos jawnie wysuwa twierdzenie, że znajdujemy się we śnie. Nie trzeba do tego przewodnika.

Stan, który chcesz osiągnąć jest dość prosty - wystarczy wyrobić sobie nawyk wykonywania TRów po zobaczeniu w realu osoby, która jest znakiem sennym. Dodatkowo można wzmacniać ten odruch w śnie świadomym, przywołując specjalnie tą osobę i także wykonując TR. Dzięki temu samo pojawienie się danej postaci włączy tok myślenia nakierowywujący na przebywanie we śnie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Przewodnik senny Ruseek 3 3,884 20-04-2014, 15:46
Ostatni post: Ruseek

Skocz do:

UA-88656808-1