Nowości na Forum - WAŻNE!
#1
Forum już po aktualizacji silnika i masie innych poprawek / usprawnień. Nie pozostaje nic innego, jak przyjrzeć się bliżej, co nowego pojawiło się na i-Senie.

Oczywiście pierwsza rzecz, która nas wita to zaktualizowany Regulamin. Każdy użytkownik udzielający się na forum powinien się z nim zapoznać.


System PowiadomieńJedną z bardziej znaczących nowych funkcji są Powiadomienia -Od teraz, gdy zostaniesz zacytowany, ostrzeżony przez moderatora, gdy ktoś odpowie w Twoim temacie itd. zostaniesz o tym poinformowany.

Notyfikacje zawierają odnośnik do danego posta. Listę starych powiadomień można szybko wyczyścić, a w panelu użytkownika znajduje się specjalna zakładka z opcjami, gdzie można ustalić, jakiego rodzaju powiadomienia chce się otrzymywać.

Wspominanie użytkowników

Kolejną nową i bardzo przydatną funkcjonalnością jest wspominanie użytkowników. Wystarczy wpisując nick wstawić przed nim znak @, by user otrzymał powiadomienie, że został wymieniony w dyskusji.  Dla przykładu:
Cytat:@Slavia, co o tym myślisz?

Jednocześnie nick wpisany w ten sposób działa jako odnośnik do profilu owego usera.Szybka Reputacja

Ocenianie użytkowników od tej chwili będzie znacznie wygodniejsze i szybsze dzięki funkcji szybkiej reputacji w postach. Spodobała Ci się czyjaś wypowiedź lub uznałeś ją za pomocną? Kliknij łapkę w górę, by przyznać użytkownikowi punkt reputacji lub łapkę w dół, jeśli post wyjątkowo Ci się nie spodobał. Punkty reputacji przyznawane w ten sposób liczone są jako zwykłe (na liście punktów reputacji podawane są posty, za jakie zostały przyznane).Lista użytkowników, którzy przyznali dodatnie punkty jest podawana bezpośrednio w poście.
Ikony statusu tematu

Ładniejsze i bardziej czytelne. Jedyne, co trzeba Ci wiedzieć:

- Przeczytany temat
- Temat z nowymi postami
- Temat zamknięty

Dodatkowo, każdy temat, w którym już się wypowiadałeś, będzie zawierał w ikonie czarną kropkę.
Nowy edytor tekstu

Od teraz podczas pisania / edytowania postów, wiadomości itd. posiadasz podgląd w czasie rzeczywistym na wszelkie funkcje edytora -Efekty, rozmiary i kolory tekstu, wstawiane grafiki, filmy i tak dalej. Nie ma konieczności klikania "podgląd" by sprawdzić, jak całość będzie ostatecznie wyglądała.Aby zmienić podgląd tekstu na normalny (kod) wystarczy kliknąć ostatni przycisk edytora "pokaż źródło":


Ponadto doszło parę innych opcji jak np. dodawanie listy punktowania.
Usprawnione Cytowanie

Od teraz każdy cytat zawierać będzie odnośnik do cytowanego posta (nie dotyczy starych cytatów).Notatki Moderatorów

Moderacja / Administracja otrzymuje specjalne narzędzie do upominania (między innymi) użytkowników.

Każdy post posiada teraz opcję "moderuj" dzięki której można wstawić jedną z trzech rodzajów notatek dla autora: Zwykłą, informacyjną lub ostrzegawczą. Po wstawieniu notatki użytkownik jest o tym informowany poprzez Powiadomienia lub dodatkowo wiadomość prywatną.


Koniec ze zwykłym edytowaniem posta, o którym autor nawet się nie dowie.Avatary w liście tematów

Teraz wewnątrz działów widoczne są avatary ostatnio postujących użytkowników.


Łączenie forumowego konta z Facebookiem

Nowi odwiedzający mogą teraz tworzyć swoje konta na forum poprzez Facebooka. Można wybrać, jakie informacje chcemy zaimportować -Data urodzenia, Miejsce zamieszkania, e-mail itd. Można z Facebooka zaimportować także zdjęcie profilowe. Po utworzeniu konta otrzymuje się losowo wygenerowane hasło, które można w każdej chwili zmienić.Aktualni użytkownicy także mogą łączyć swoje konta forumowe z tymi na Facebooku. Dzięki połączeniu podczas logowania nie trzeba wpisywać loginu i hasła, wystarczy być zalogowanym na FB (połączenie kont nie skutkuje spamowaniem statusami na tablicy ani niczym podobnym -Służy tylko do wygodnej rejestracji i logowania).
Status Twojego Dziennika Snów

Kolejną ciekawostką jest możliwość wpisania w Panelu Użytkownika liczby zapisanych przez siebie snów. W tym samym miejscu można także wkleić link do swojego forumowego dziennika.Od tej pory informacja ta będzie widniała w każdym Twoim poście, a kliknięcie w ikonę dziennika będzie przekierowywało czytelników do Twojego notatnika.Jeśli Wasz dziennik jest już tak obszerny, że nie chce się Wam liczyć ile dokładnie zapisaliście snów -Możecie podać liczbę orientacyjną. Nic się nie stanie;)

Tapatalk

Od tej chwili i-Sen w wersji mobilnej także na Tapatalku.
Idź do strony...

Przy liście stron m.in. tematów została dodana opcja "idź do strony". Nie trzeba przeskakiwać po kilka stron by dotrzeć do środkowej części, wystarczy wpisać numer interesującej nas strony.Zmiany w działach

Trudno ukryć, że dotychczasowy układ m.in. poddziałów nie był idealny. Postanowiliśmy dokonać paru zmian, które poprawią przejrzystość forum.

Kompendium Wiedzy - Od teraz dział ten (w śnie zwykłym i LD) służy za zamkniętą bibliotekę artykułów i tekstów (nie licząc poddziału "Wspomagacze"). Aby zamieścić nowy tekst, musi on zostać sprawdzony i zatwierdzony przez władze forum lub redaktorów. W ten sposób chcemy budować swego rodzaju archiwum w którym masz pewność, że znajdziesz jedynie pewne i rzetelne informacje.

Nowy dział w kategorii "Pozostałe" - Nasza Twórczość. Liczba użytkowników publikujących na forum owoce swoich prac zwiększa się z każdym tygodniem, dlatego postanowiliśmy stworzyć dla nich cały odrębny dział.

Jeśli chodzi o Hyde Park, miała miejsce mała rewolucja w poddziałach. Od teraz są tylko trzy -Kultura i Sztuka (czyli wszelkie rozmowy na temat literatury, filmów, gier, komiksów itp. itd.), Filozofie i Religie (Filozofie, religie, teorie spiskowe itd.) oraz Ciekawostki ze Świata (czyli polityka, ciekawostki, newsy technologiczne itd.).

Wszystko, co nie mieści się w obrębie tematyki tych poddziałów, należy zamieszczać w dziale ogólnym Hyde Park.

Dla tych, którzy chcą podzielić się znalezionym w sieci ciekawym lub śmiesznym filmem, obrazkiem itp. został stworzony luźny temat "Znalezione w sieci". Filmoteka nie cieszyła się wielką popularnością, więc została również zlikwidowana, a tematy przeniesione do działu ogólnego.

Analiza Snów w kategorii Sen - Znika niepotrzebny poddział "relacje", tematy z niego pozostają w ogólnym dziale Analiza.

Stworzony został LD FAQ (widoczny także na górnej belce obok "szukaj" "użytkownicy" i "pomoc") czyli zbiór najczęściej zadawanych pytań i odpowiedzi związanych z praktykowaniem świadomego śnienia. Mamy nadzieję, że dzięki temu tekstowi liczba nowych użytkowników zadających po raz kolejny te same pytania w nowych tematach znacznie się zmniejszy ;)


Pozostałe

Prócz wyżej wymienionych styl na naszym forum zaliczył kilkadziesiąt różnego rodzaju poprawek, nowych elementów graficznych i innych usprawnień.

W nowym regulaminie pojawiły się wpisy na temat dopuszczanych rozmiarów obrazków w sygnaturach. Od teraz to max. 700x80 pikseli. Jeśli posiadasz większą grafikę w sygnaturce, zmodyfikuj ją.

Ustalony został także limit postów jaki nowi użytkownicy muszą przekroczyć, aby móc utworzyć własną sygnaturę -5 postów.Na koniec podziękowania -Dla użytkownika @Nalewa za wykonanie większości prac związanych z kodowaniem oraz dla @metonator za dodatkowe szlify w kodzie, zaimplementowanie Statusu Dziennika i przeprowadzenie aktualizacji. Dziękuję także @CosmicKid za pomoc w wyszukiwaniu błędów i przy porządkowaniu tematów oraz przy pisaniu artykułów do Kompendium Wiedzy. Gratuluję świetnie wykonanej pracy ;)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post


Skocz do:

UA-88656808-1