Muzyka wspomagająca świadome śnienie
#1
Pod pierwszym wynikiem wyszukiwania Lucid Dreaming znalazłem składankę 8-godzinną, która ma pomagać w osiągnięciu ld. Myślicie, że to działa ? Może ktoś z was z tego korzysta ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#2
Pewnie chodzi o stymulację półkul mózgu za pomocą fal (bineural beats). Na mnie akurat nie wiele to zdziałało mimo wielu prób, ale wszystko jest kwestią nastawienia. Jeśli wierzysz że to pomaga to tak będzie!
Każdy ma takie sny z których nie chce się obudzić !

"Nie sen jest najgorszy, najgorsze jest przebudzenie..."
Julio Cortázar

LD 6

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#3
Na YouTube znajdziesz sporo kanałów, które zamieszczają muzykę wspomagającą śnienie. Często uciekają się one do zamieszczania w utworach (często, nawet 8 godzinnych) jakichś specjalnych tonów, rytmów czy frekwencji. Obiecując tym samym po kilkanaście LD jednej nocy. Na mnie, jakoś nigdy to nie działało. Chociaż w komentarzach, ludzie je zachwalali. Ile w tym prawdy? Trzeba samemu ocenić.

To wymaga czasu. Gdyż sami producenci takiej muzyki informują, że efekty pojawią się dopiero po kilku tygodniach/miesiącach regularnego jej słuchania. I to na specjalnie dostosowanych słuchawkach stereofonicznych. Ja nigdy nie trafiłem na w pełni komfortowy model słuchawek. Pozwalający na dłuższe obcowanie z tymi dźwiękami. 15 minut i już się męczę. Może ktoś inny miał więcej szczęścia.

Ale trzeba tym utworom przyznać jedno. Są bardzo relaksujące ziew  Nawet tylko ze względu na to, warto im się przyjrzeć. Puszczenie ich sobie w tle. Na wieczór. Przed kąpielą. W czasie medytacji lub ćwiczeń oddechowych. Potrafi nieźle wyciszyć. A jak do tego dodasz wizualizację. Może to mieć pozytywny wpływ na śnienie.

Są jeszcze programy, podczas których wprowadzasz się w różne stany. Będąc wspieranym przez dźwięki synchronizujące półkule mózgowe. Hemi - Sync. Binaural beats. Łatwe do znalezienia. I mają sporo pozytywnych komentarzy (aż podejrzanie dużo, bym napisał). ALE... Wiąże się to niestety z wydawaniem na nie pieniędzy. Gdyż są to komercyjne produkty. Chociaż, jeżeli dobrze poszukać...  ;)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Muzyka i dźwięki w ld Tif 7 748 15-09-2018, 12:14
Ostatni post: incestus
  Muzyka w LD oneiro 10 6,643 14-03-2014, 13:02
Ostatni post: Ninja
  Zapobieganie koszmarom i muzyka Apophis 5 3,310 15-03-2012, 11:33
Ostatni post: Przyjaciel Noni
  Akcja: "Świadome śnienie przeciwko narkotykom" Dragonar 60 28,868 24-06-2011, 23:25
Ostatni post: Fasolnikov

Skocz do:

UA-88656808-1