Odpowiedz 
KURSY ::: WAŻNE ::: REGULAMIN
#1
REGULAMIN, ZASADY, NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE

Czyli powinien się z tym zapoznać każdy uczestnik kursu.


1.Każdy uczestnik kursu powinien jak najczęściej odwiedzać forum i dzielić się swoimi wrażeniami, spostrzeżeniami na bieżąco. Dzielić uwagi z pozostałymi uczestnikami, komentować, czerpać wiedzę od innych na podstawie ich doświadczeń. Taka moja rada -sami bądźcie dla siebie nauczycielami :)

2.Prośba taka byście przynajmniej na czas tego kursu ulepszyli swój cykl snu jeśli to możliwe. Starajcie się chodzić wcześniej spać, wstawać bez pomocy budzika (możecie go ustawiać, ale starajcie się wstać naturalnie zanim was obudzi).

3.Kolejna prośba byście ŁADNIE pisali :twisted: Nie będę wskazywał paluszkiem na konkretne osoby ale ortografia, interpunkcja, styl... Postarajcie się chociaż tutaj.

4.Przed rozpoczęciem kursu każdy powinien mieć założony swój dziennik snów. To jasne. Kupcie sobie zeszyt, jaki chcecie, najlepiej 60-80 kartkowy. Długopis też. Będzie świetnie jeśli będziecie do zapisywania snów i tylko do zapisywania snów używać tego samego długopisu. Co jeszcze polecam? Nabyć małą, podręczną latarkę. Często zdarzy wam się zapisywać sny gdy będzie jeszcze ciemno, a nie będzie wam się chciało wstawać z łóżka i zapalać światła. Dlatego dziennik snów, długopis i latarkę trzymamy tuż obok łóżka, by zapisywanie było jak najwygodniejsze.

5.Znacie zasady opisywania snów w dzienniku. Ale przypomnieć muszę -Opisujemy jak najbardziej szczegółowo. Wszystko co pamiętamy, także uczucia i szczegóły scenografii. NIGDY nie odkładamy zapisania snu na później -zapisujemy natychmiast po przebudzeniu, wyjątkiem jest przypadek gdy chcemy sobie jeszcze poleżeć w celu przypomnienia sobie snu lub większej ilości szczegółów.

6.Wraz z rozpoczęciem kursu powstanie temat "komunikator". Czyli coś w rodzaju czatu traktującego ogólnie o aktualnie prowadzonym kursie mającego jednocześnie służyć do komunikacji między uczestnikami kursu. Komentowanie zadań, ćwiczeń, zadawanie pytań oraz wstawianie propozycji i tym podobne.

7.Notatniki... Czyli to co najważniejsze. Wasze osobiste sanktuarium. Dbajcie o nie, to wam radzę od razu. Opisujcie wszystko i jak najdokładniej. To wasz osobisty notes jak i tekstowa wersja videologu a'la Avatar.

Na koniec kursu odbędzie się bowiem plebiscyt na najlepszy notatnik. Inaczej: na najlepszego "ucznia" kursu. Notatniki będą oceniane nie tylko pod względem osiągnięć, ale i warstwy "artystycznej" snów i doświadczeń. Im bardziej notatnik napchany ciekawymi / oryginalnymi snami i zjawiskami, tym lepiej. Oceniać będziecie WY. Ci, którzy nie biorą udziału w kursie jak i Ci którzy udział w nim biorą. System głosowania będzie taki: Głos wysyłamy poprzez Prywatną Wiadomość do mnie i Hrislay'a (będziemy liczyć głosy we dwóch by uniknąć wątpliwości co do fałszowania wyników). Dzięki temu zabiegowi głosowanie będzie anonimowe i nie będzie możliwości zagłosowania na siebie.

Nagroda? Prócz samej satysfakcji laureat otrzyma własną, specjalną rangę oraz wybrany kolor nicka -na okres czasu aż nie zakończy się następny kurs i nie zostanie wybrany kolejny laureat-następca. Czyli myślę że będzie to jakieś 1,5-2 miesiące.

8.Zaostrzony rygor jeśli chodzi o netykietę. Kłótnie, prowokacje, nietolerancja będzie tutaj bardzo brana pod uwagę... Kultura ludzie! Traktujmy ten kurs jako ciekawy eksperyment samopoznania i dążenia do czegoś niezwykłego, niezależnie od swoich racji i przekonań. Także mam nadzieję że ta rywalizacja o najlepszy notatnik będzie bardziej w olimpijskim stylu a nie pseudokibiców.

9.Także bardzo proszę o sumienność, dyscyplinę i samozaparcie. I przede wszystkim dobrą intencję. Same te rzeczy mogą zdziałać cuda. Wykonujcie ćwiczenia / zadania jak należy i dopinajcie wszystko na ostatni guzik -a będzie dobrze.

10.Jako wasz mentor muszę być dla was całkowicie otwarty. Możecie pytać o wszystko i dyskutować na temat osobistego sposobu prowadzenia ćwiczeń. Możliwe nawet że podczas kursu zastosuję podział na grupy i będę wg nich dzielił ćwiczenia -ale to na razie tylko koncepcja. Zobaczymy jak będzie.


Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Kursy lub warsztaty LD w Polsce Timothy 2 1,926 07-04-2016, 18:53
Ostatni post: Solnik
Czy będą jakieś kursy teraz? Rose014 1 2,467 19-04-2014, 22:03
Ostatni post: Rose014
  KURSY ::: Informator Slavia 61 48,347 22-05-2012, 16:15
Ostatni post: Piotreq
WAŻNE! MODERNIZACJA FORUM Slavia 98 68,101 13-03-2012, 22:03
Ostatni post: incestus
  Mam ważne pytanie gosia11073 1 2,447 26-01-2012, 16:40
Ostatni post: incestus

Skocz do:

UA-88656808-1