I-sen League: Worms Armageddon
#1

I-sen League to pomysł mojego autorstwa, który ma na celu uczynić z gry Worms: Armageddon forumowy sport. Wiąże się to z faktem, że wormsy wpisały się już w tradycję forum i miło byłoby rywalizować z innymi w bardziej usystematyzowany sposób, udostępniając mecze szerszemu gronu widzów.Oglądaj rozgrywki na żywo przez Twitcha lub HitBox

Liga podzielona jest na sezony, każdy z nich trwa kilka miesięcy.

Wstępny plan zakłada rozgrywki 2-3 razy w tygodniu (jakie dni tygodnia ustalimy zależnie od tego kto kiedy ma czas i jak mu pasuje). Możliwe będzie przesuniecie niektórych gier w razie gdyby ktoś naprawdę nie mógł danego dnia dołączyć. W dni rozgrywek organizowane będzie kilka meczy jeden po drugim. Start przeważnie o godzinie 20.

Za każdy mecz przyznawane będą punkty do ligi. Gracze, którzy na koniec sezonu zbiorą ich najwięcej stoczą walkę o 1 miejsce w finale (1 vs 1). Po zakończeniu sezonu przyznawane będą także dodatkowe tytuły dla pozostałych graczy. Wybierany będzie najlepszy ruch sezonu, największy fail sezonu itd.

Jeśli chcesz dołączyć, daj znać w tym poście lub prywatnej wiadomości.

Więcej o grze w tym wątku: http://i-sen.pl/Temat-Dzdzownice-Armageddon--976

Link do tabeli: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1...sp=sharing

Zasady ligi:
1. Podstawowym wymogiem jest stworzenie drużyny, której tytułem jest nasz nick z forum. Przez cały sezon grać można tylko tym jednym teamem.
2. Każda nazwa worma w naszym teamie musi na końcu zawierać numer porządkowy odpowiadający kolejności w drużynie. Np. Stefan 1, Zygmunt 2, Power Ranger 3 itp.
Przykład poprawnie zrobionego teamu
3. Staw się na mecz punktualnie.
4. Mecze będą streamowane pod tym linkiem: https://www.twitch.tv/cosmickid_ lub http://www.hitbox.tv/cosmickid
Tuż przed meczem będziemy informować na forum i czacie gdzie można oglądać stream.
5. Jeśli wyrzuci cię z meczu z jakiegoś powodu, nie licz, że rozegramy grę na nowo. Uczynimy to tylko w konkretnych przypadkach (np. gdy problem wystąpi na samym początku meczu)
6. Stosuj się do zasad obowiązujących w grze, w innym przypadków zostanie odebrane ci 10 punktów, a w najgorszym przypadku zostaniesz zdyskwalifikowany z dnia rozgrywek. Jeśli przewinienie zostało wykonane nieumyślne, to za zgodą reszty graczy kara może zostać obniżona do 5 punktów lub pominięta, jeśli nie wpłynęła istotnie na rozgrywkę. Nagminne łamanie zasad może skutkować wykluczeniem z ligi.
7. W razie pytań skontaktuj się z CosmicKidem lub SlaviaConsesiao.

Zasady obowiązujące w grze:
1. Zakaz umyślnego atakowania przeciwnika, którego podwojony pasek życia drużyny (ten na dole) jest mniejszy od twojego. Staramy się, aby każdy grał mniej więcej do końca. Jeśli któremuś graczowi pozostał jeden robal, to również go nie atakujemy, a skupiamy się na graczach z większą liczbą robaków.
Oczywiście do zasady tej nie trzeba się stosować w mocno ekstremalnych sytuacjach gdy np. dany team mimo wszystko zagraża naszemu przetrwaniu. Jeśli naprawdę mamy konkretne powody by zaatakować "zagrożone" wormy, możemy to zrobić uprzednio konsultując się z resztą graczy.
2. Każdej drużynie przysługuje jeden girder (belka) na mapie, dopóki nie zostanie całkowicie zniszczony. Obowiązuje również zakaz blokowania możliwości ruchu wormom z przeciwnych drużyn za pomocą girderów.
3. Zakaz teleportowania się, jeśli masz możliwość ruchu (ataku na jakiegokolwiek przeciwnika). Ponadto, obowiązuje nakaz teleportowania się w dogodniejsze miejsce w sytuacji, gdy nie możesz wykonać ruchu.
4. Homing missile używaj tylko pod wodą. Nie korzystamy z supersheepów, nalotów, homing pigeonów, bananów, jetpacków ani liny.
5. Torcha (palnik) i drilla (młot pneumatyczny) używamy wtedy, jeśli zada obrażenia przeciwnikowi. Dozwolone jest wykorzystanie tych narzędzi w celu przedostania się do innej części mapy (jeśli naprawdę musimy), ale tylko natychmiastowego - bez kampienia się i ukrywania w ziemi przed ogniem przeciwnika.
6. Można pozostać niewidzialnym (połączenie invisibility + skakanka) przez maksymalnie 3 tury na mecz.

Przebieg rozgrywek:
Ze względu na małą liczbę chętnych obecne rozgrywki będą się toczyć według następującego schematu - odgrywamy trzy mecze, za które dostajemy tymczasowe punkty (10 za pierwsze miejsce, 6 za drugie, 3 za trzecie, czwarte miejsce nie otrzymuje punktów). Na koniec dnia podliczamy punkty i ustalamy, kto zajął jakie miejsce.

Punktacja:
Po ukończeniu wszystkich meczów w danym dniu umieszczamy wszystkich graczy w rankingu. W zależności od zdobytego miejsca przyznajemy punkt do ligi. Uwaga, ostatnie miejsce nigdy nie dostaje punktów!
Dla czterech graczy jest to kolejno: 10, 7, 5.
Dla pięciu: 12, 9, 7, 5.
Dla sześciu lub więcej: 15, 12, 10, 8, 6, 5, 4, 3, 2, 1...

Wskazówki do stawiania hosta:
Tworzenie gry w #AnythingGoes:
!phost intermediate (hasło: isen)
Ustawianie gry:
!wsdb 4095 (schemat dla 2 graczy)
!wsdb 4096 (schemat dla 3-4 graczy)
!teleport on (na początku gry gracze ustalają położenie swoich wormów)
!superweapons off (wyłączenie super broni)
!crate banana 0 (banany nie pojawią się w skrzynkach)
!worms <liczba> (zmienia liczbę wormów w drużynach)
!color <numer drużyny> <nazwa koloru w jęz. ang.> (zmienia kolor wybranej drużynie)
W przypadku gry na 2-3 osoby na każdą drużynę przypada 8 robali, jeśli grają 4 osoby - 7 robaków.


Dodatki do wormsów:
W grze używamy customowych paczek dźwiękowych, hymnów i tak dalej. Aktualną wersję możecie znaleźć pod tym linkiem: https://dl.dropboxusercontent.com/u/1082...y/User.rar. Wypakowujemy i podmieniamy folder "User" w katalogu z grą.
Będziemy ją na bieżąco aktualizować. Jeśli chcesz dodać coś od siebie, napisz prywatną wiadomość do CosmicKida - jeśli pomysł się przyjmie, dodamy ją do paczki.

Nie posiadasz jeszcze gry? Pobierz ją tutaj:
Stworzyliśmy dla Ciebie paczkę, która nie wymaga instalacji i zawiera wszystkie dodatki (paczki dźwiękowe, najnowszy patch itd.).
Całość została podzielona na 3 części. Po ściągnięciu rozpakuj je na dysk (hasło do archiwum: isen).
http://www41.zippyshare.com/v/HikPzdZu/file.html
http://www41.zippyshare.com/v/XF5QfVsS/file.html
http://www41.zippyshare.com/v/V92ShUOH/file.html

Wewnątrz znajdują się 2 foldery: "Worms Armageddon", czyli folder z grą, oraz "1 - image" zawierający wirtualny obraz płyty. Jest on konieczny, by odpalić grę. Jeśli nie posiadasz Daemon Tools (lub innego programu do emulowania obrazów płyt) również znajdziesz go w naszej paczce ("DTLiteInstaller.exe"). Zainstaluj go, włącz i zamontuj w nim obraz płyty "WA.mdf"

dokładna instrukcja korzystania z Daemon Tools: https://www.youtube.com/watch?v=OwbuawsLJYk

Po zamontowaniu obrazu płyty można już grać. Wystarczy wejść do folderu Worms Armageddon i uruchomić WA.exe (możesz zrobić sobie skrót do niego na pulpicie).

UWAGA: Jeśli mimo wykonania wszystkich zaleceń poprawnie gra nie chce się uruchomić, możesz zainstalować czystą wersję właśnie z tego obrazu płyty. Odpalasz instalację wchodząc na dysk gry w Mój Komputer i ewentualnie później ściągasz i instalujesz najnowszy patch http://www.patches-scrolls.com/getfile.php?file=wa_update-3.7.2.1.zip&mirror=1

Jak dołączyć do gry online? Instrukcja:
http://s21.postimg.org/4gxbwvc6d/wa_2014...05_319.jpg

Sterowanie:

Strzałki: Poruszanie się wormem, celowanie
Prawy Przycisk Myszy: Okno z bronią
Enter: Skok do przodu
2x Enter: Niski skok do tyłu
Backspace: Skok w górę
2x Backspace: Wysoki skok do tyłu
Shift (przytrzymany): Chodzenie do tyłu
Spacja: Strzał / detonacja

Cyfry od 1 do 5: Licznik granatów itd. po ilu sekundach ma nastąpić detonacja

Aby spuścić broń z liny / bungee / spadochronu wciskamy ENTER

+/- : Zmiana intensywności odbicia granatów (dotyczy tylko grenade i cluster bomb)
Home: wycentrowanie obrazu na worma, do którego należy ruch
Tab: Wybieranie worma, przy wykorzystaniu narzędzia "Worm change"
R: replay
S: replay w slow-motion

Instert: Zmiana / ukrycie tła
Delete: Ukrycie imion / HP wormów
Page Down: okno czatu, by je zamknąć strzałka w dół

WAŻNE: Jeśli chcesz zminimalizować grę, rób to poprzez okno menu opcją "minimize the game" (klawisz escape podczas meczu). Jeśli chcesz zminimalizować Worms Armageddon poza meczem, w menu, wystarczy kliknąć dolną krawędź ekranu.Zatem zgłaszajcie się ;) Zapraszamy do gry (i oglądania streama) wszystkich, którzy chcą się rozerwać i pośmiać. Pamiętajcie, że nie jest to mega poważny turniej dla pro gamerów -Jeśli nie masz bardzo dużych problemów z graniem, jest to coś dla Ciebie.

Wszystkie mecze rozgrywane są na klasycznym schemacie z wykorzystaniem klasycznych broni (zasady i dostępność poszczególnych broni opracowane przez incestusa). Liczy się przede wszystkim celność strzału i taktyczne myślenie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#2
W najbliższą niedzielę planujemy mecz inauguracyjny ligi. Dajcie znać w tym wątku, kto weźmie udział. Macie czas do soboty. Ponadto, dołączcie do posta listę wszystkich wormów z waszej drużyny, ale uwaga - tym teamem będziecie grali do końca sezonu! Pamiętajcie również, żeby nazwa drużyny odpowiadała waszemu nickowi na i-sen.

Wstępnie - godzina 20:00. Jeśli komuś nie będzie odpowiadać, niech da znać jak najwcześniej - postaramy się przesunąć.
cosmic.checkReality();
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#3
Będą reportaże z rozgrywek?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#4
Jasne, będzie relacja na żywo najpewniej na hitboxie, odpowiedni link podamy na czacie przed meczem. Gdyby jednak ktoś nie załapał się na streama, video z meczu będzie dostępne na moim koncie, wrzucimy je do tego wątku po zakończonych rozgrywkach, razem z podsumowaniem wyników. :P
cosmic.checkReality();
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#5
Dodatkowo na koniec sezonu będę wybierał najlepsze ruchy / najśmieszniejsze faile i robił video zestawienie oraz wręczenie odznaczeń i nagród :)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#6
Pierwsza runda (czyli wszystkie mecze na dany dzień) ligi zakończona.

Oto sumy punktów za 3 dzisiejsze mecze:

1 miejsce:
SlaviaConsesiao (30 punktów) - 3x pierwsze miejsce
2 miejsce: Rulezz (12 pkt) - 2x drugie miejsce, jeden mecz pominięty
3 miejsce: CosmicKid (9 pkt) - 3x trzecie miejsce
4 miejsce: Traveler (6 pkt) - 1x drugie miejsce 1x czwarte miejsce, jeden mecz pominięty

Ogólna punktacja ligi:

1 miejsce: SlaviaConsesiao (10 pkt)
2 miejsce: Rulezz (7 pkt)
3 miejsce: CosmicKid (5 pkt)
4 miejsce: Traveler (0 pkt)


Link do powtórki z meczów dodamy później.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#7
Dorzucę trochę od siebie w kwestii spraw organizacyjnych.

Przede wszystkim trochę żałuję, że nie udało mi się dotrzymać terminu i mieliśmy ponad godzinne opóźnienie - spowodowało to przesunięcie gry aż do północy. Obiecuję, że w przyszłości lepiej zorganizuję czas i postaram się nie spóźnić, ewentualnie jeśli się nie zjawię, przesuwamy rozgrywki na inny dzień.

Kolejna rzecz - następnym razem nie zaczynamy gry, jeśli nie zbierze się co najmniej czterech graczy. Wczoraj ledwo udało nam się uzbierać całą czwórkę, a i zasady musieliśmy obmyślić na szybko. Za dużo improwizowaliśmy. Lepiej zastosować się do ustalonych w pierwszym poście schematów, a te nie zakładają mniej niż czterech graczy.

Stream - nie możemy sobie pozwolić na większe przerwy, jakie miały miejsce wczoraj. Postarajmy się na przyszłość sprawniej się organizować i odpowiednio przygotować, przede wszystkim ogarnąć wszystko co najmniej 5 minut przed godziną zero.

Dziękuję za uwagę.
cosmic.checkReality();
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#8
To brzmi jakbyś przepraszał wielomilionową widownie są opóźnienie premiery Gwiezdnych Wojen, a tak naprawdę to mało kto zauważył z tych pięciu osób że w ogóle przesunęliśmy start meczu xD
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#9
Udostępniam wszystkie 3 mecze pierwszej rundy ligi na forumowym kanale YouTube.Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#10
01-05-2016Ogólna punktacja ligi:

1 miejsce: SlaviaConsesiao (15 pkt)
2 miejsce: CosmicKid (15 pkt)
3 miejsce: Rulezz (14 pkt)
4 miejsce: Traveler (0 pkt)
cosmic.checkReality();
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Worms Armageddon Slavia 91 56,898 08-07-2018, 19:28
Ostatni post: Solnik

Skocz do:

UA-88656808-1