Gry wywołujące LD
#6
Hopmon
Cytat:Hopmon to prosta gra zręcznościowa przypominająca stylem i sposobem rozgrywki serię Pac-Man. Za tytuł odpowiada studio JJSoft, znane z tworzenia prostych casualowych tytułów dla graczy w każdym wieku.
W Hopmon sterujemy przypominającym Pikachu żółtym zwierzątkiem, które skacząc po trójwymiarowej mapie musi zebrać określoną liczbę krzyształów i zanieść je do punktu docelowego. Zadanie jest tylko pozornie proste, ponieważ na swojej drodze spotykamy licznych przeciwników i wiele przeszkód. Z pomocą przychodzi nam wprawdzie podręczny pistolet, jednak nie zawsze istnieje możliwość przeładowania go na czas i stawienia czoła nadchodzącemu wrogowi. Sprawia to, że wraz z pokonywaniem kolejnych poziomów (w grze jest ich 45) należy dokładnie przemyśleć obieraną trasę. Dodatkowym utrudnieniem jest fakt, że noszenie większej ilości kryształów spowalnia ruch i szybkość reakcji naszego bohatera. Wzrasta także wytrzymałość przeciwników. O ile podstawowe duchy giną od jednego strzału, o tyle na wyższych poziomach eliminacja wroga wymaga nawet kilku trafień.
Gra oferuje wyłącznie tryb rozgrywki jednoosobowej z możliwością rozpoczęcia zabawy od dowolnego odblokowanego poziomu. Twórcy z JJSoft postarali się, aby z czasem stawały się one coraz większe i bardziej urozmaicone. W ten sposób odwiedzimy plansze kolorystyką nawiązujące do dżungli lub pełne unoszących się w powietrzu ufo. Zawsze jednak poruszamy się na nich w czterech podstawowych kierunkach.
Grafika w Hopmon jest zrealizowana z wykorzystaniem silnika 3D i wyróżnia się barwną kolorystyką. Nie jest ona zarazem zbyt skomplikowana. Z wyjątkiem możliwości zmiany rozdzielczości i obsługiwanych bibliotek graficznych, twórcy nie przewidzieli wyboru innych ustawień graficznych. Muzyka z kolei ogranicza się do czterech prostych, elektronicznych utworów.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post


Wiadomości w tym wątku
Gry wywołujące LD - przez Neurocosmic - 25-05-2016, 19:42
RE: Gry wywołujące LD - przez Neurocosmic - 09-06-2018, 14:39
RE: Gry wywołujące LD - przez Neurocosmic - 12-06-2018, 17:51
RE: Gry wywołujące LD - przez Neurocosmic - 07-06-2019, 17:24
RE: Gry wywołujące LD - przez Neurocosmic - 27-04-2020, 17:35
RE: Gry wywołujące LD - przez Neurocosmic - 17-10-2020, 14:09

Skocz do:

UA-88656808-1