Forumowe Karty
#1
Gra w karty online bardzo dobrze się przyjęła wśród części użytkowników więc postanowiliśmy zrobić temat z nimi związany, aby udział mogło brać więcej osób oraz by każdy mógł dołożyć do rozgrywki coś od siebie.

ZASADY, JAK GRAĆ

Na czym polega gra?

Na starcie każdy z uczestników otrzymuje zestaw 10 białych kart. Zawierają różne randomowe odpowiedzi -Śmieszne teksty, określenia, czynności. Zadaniem uczestników jest dopasowanie wybranej odpowiedzi (lub dwóch odpowiedzi) do niewiadomej w czarnej karcie, która jest losowana co każdą turę, tak, by połączenie było jak najbardziej zabawne. Po każdorazowym zużyciu białej karty na jej miejsce losowana jest nowa.


Gdy już każdy dopasuje swoje białe karty do tekstu w czarnej karcie, Card Czar ("sędzia") wybiera jego zdaniem najśmieszniejszą opcję. Rolę Card Czar'a w każdej turze przejmuje inny gracz, po kolei, i nie widzi on kto jest autorem danych połączeń kart. Za każde "zwycięskie" połączenie otrzymuje się 1 punkt. Wygrywa ten, kto pierwszy osiągnie ustalony wcześniej poziom punktów (zazwyczaj 20 lub 25 pkt).


PRZYKŁAD GRY 1
PRZYKŁAD GRY 2

Wybierając swoją odpowiedź klikamy kartę, a następnie "Confirm Selection". Jeśli w Czarnej Karcie są dwie niewiadome, tę samą operację powtarzamy dwa razy według kolejności w tekście.

PRZYKŁAD GRY 3

Podobnie jest, gdy zostajesz Card Czar'em. Na początku czytasz tekst w Czarnej Karcie (jeśli dołączysz do naszego kanału TeamSpeak) i czekasz, aż każdy wybierze swoje dopasowania. Gdy to nastąpi, czytasz na głos rezultat każdego połączenia (odmieniając przez przypadki) i na koniec wybierasz zwycięską kartę / karty. Klikasz na dana kartę i wybierasz "Confirm Selection".

PRZYKŁAD GRY 4
PRZYKŁAD GRY 5

Jak widać zasady gry są banalnie proste a rozgrywka może dać masę powodów do śmiechu. Do jednej gry dołączyć może maksymalnie 10 osób.
Tuż przed rozgrywką podawać będziemy link prowadzący do naszego stołu oraz adres naszego kanału na TeamSpeak.

TWORZENIE WŁASNYCH KART

Porządna rozgrywka wymaga bardzo dużej bazy kart czarnych, a zwłaszcza białych, aby teksty się nie powtarzały. Możesz wymyślać własne karty czarne oraz odpowiedzi (karty białe). Wystarczy napisać swoja listę i wysłać ją do mnie poprzez prywatną wiadomość (tylko i wyłącznie). Dzięki temu nikt nie dowie się przed grą jakie karty dodali inni i będzie jakiś element zaskoczenia.

Pisząc teksty do kart trzeba się kierować paroma zasadami. Teksty nie mogą być zbyt długie, a w przypadku białych kart jest ograniczenie do 75 znaków. Inaczej nie przejdzie.

Teksty do Czarnych Kart zaczynamy zawsze z dużej litery i kończymy kropką. W miejsce niewiadomej (tam gdzie wstawiamy odpowiedzi) dajemy znak "_". Jeśli po niewiadomej znajduje się przecinek, dajemy spację między niewiadomą a tym przecinkiem.

Przykłady poprawnie napisanych Czarnych Kart:

Cytat:Po upadku i-Senu Inces prawdopodobnie zająłby się _.

Wysoko postawiona dyrekcja i-Sen tak naprawdę wykorzystuje forum do _ , a na zlotach odbywa się _.

W przypadku odpowiedzi (Białe Karty) jest odwrotnie -Tekst zaczynamy zawsze z małej litery i nigdy nie stawiamy kropki na końcu.

Przykłady poprawnie napisanych Białych Kart:

Cytat:murzyński twaróg

bieganie z maczetą po parku

liczenie nagich lajkuców i mieczysławów podczas robienia MILDa

Poza tym oczywiście starajcie się by odpowiedzi miały jak największy potencjał humorystyczny w połączeniu z Czarnymi Kartami i odwrotnie ;) Można wykorzystywać motywy związane ze świadomym śnieniem, społecznością naszego forum itd. chociaż nie jest to absolutnie konieczne (choć raczej pożądane, ze względu na tematykę talii).

Wysyłając swoje propozycje na PW stawiajcie teksty jeden pod drugim, bez odstępów (enterów). Lista Czarnych kart osobno i lista Białych osobno.


Tak więc... Zapraszamy do gry oraz do przesyłania swoich propozycji na karty ;) Im więcej, tym lepiej.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#2
Wydaje mi się to bez sensu, to nie wybierane przez graczy połączenia będą śmieszne, tylko po prostu możliwości dane im przez autora kart. Sama rozgrywka będzie więc mniej celowa niż proces tworzenia kart.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#3
(16-05-2016, 15:35 )incestus napisał(a): Wydaje mi się to bez sensu, to nie wybierane przez graczy połączenia będą śmieszne, tylko po prostu możliwości dane im przez autora kart. Sama rozgrywka będzie więc mniej celowa niż proces tworzenia kart.
Graliśmy w to wszyscy dwa razy po kilka godzin i wierz mi, nie można czasem wytrzymać ze śmiechu :) Połączenia potrafią być miażdżące. Trzeba się tylko wkręcić, no i najlepiej być na mikrofonie na TeamSpeaku ze wszystkimi.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#4
Jest sporo strategicznych aspektów, nie zauważalnych na pierwszy rzut oka np.:
- zostawianie asów na najlepszą okazję
- Wybieranie najśmieszniejszych połączeń VS. najbardziej pasujących w zależności od tego kto akurat jest Card Czarem (jeśli dostatecznie poznałeś strategię selekcji danej osoby)
- pozbywanie się słabszych kart w dobrym momencie :P
let's worship cats
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#5
Pozostawiam bez komentarza. :)

cosmic.checkReality();
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#6
;)


cosmic.checkReality();
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#7
:D

[Obrazek: JRIVrEv.png]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#8
Haha no nieźle :D Kurcze, fajne to, muszę raz z wami zagrać :P
"Pomyliłeś niebo z gwiazdami odbitymi nocą na powierzchni stawu"
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#9
Wczorajsza partyjka zaowocowała ciekawą kombinacją xD

cosmic.checkReality();
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#10
Kto byłby chętny zagrać w karty w ten weekend? W sobotę wieczorem dajmy na to. Stworzyłem nowy deck, można zagrać w ponad 20 osób więc miejsce będzie dla każdego. Zapraszamy na naszego TeamSpeaka, ale jeśli ktoś woli grać bez mikrofonu, też można.

@Sudo  @Nalewa  @Traveler  @Solnik  @wampia  @Isabela  @Kys  @sz4m4n  @PYTKA
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Forumowe Haven and Hearth Gniazdu 0 1,569 04-07-2016, 14:20
Ostatni post: Gniazdu

Skocz do:

UA-88656808-1