Eldo (ELDE)
#1
Witam gorąco wszystkie Panie tego forum i trochę mniej entuzjastycznie resztę społeczeństwa i-senu. Prawdziwym tematem tej dyskusji jest pytanie, które chcę Wam zadać drodzy nadludzie. Która z technik zapewniła wam pierwsze LD oraz jaką techniką najczęściej osiągacie świadomość podczas snu?

Botman: Pierwsze LD za pomocą MILD
Drugie LD na spontanie.

Biblioteka Botmana:
*Nadludzie- Ludzie którzy mieli LD
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#2
WBTB + ADA + TR.
Zazwyczaj się uświadamiam samym sygnałem, tzn. moja świadomość poprzez odruchowe wykonanie ADA się budzi i aby się upewnić robię TR :). Jednak zazwyczaj jest mi do tego potrzebne WBTB, ale niekoniecznie.
Chociaż ostatnio mi forma spadła, bo mam bardzo mało LD. W tym miesiącu (kwiecień) narazie miałem chyba tylko 1 LD. Pewnie dlatego, że nie mam siły się starać.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#3
Wbtb +wild
Rzadziej spontaniczne LD z fałszywym przebudzeniem i TR

u mnie tez spadek formy , od miesiąca ani jednego LD , ale nie robie nic ku temu aby mieć. zaprzestanie praktyk z własnej woli i braku chęci wstawania do wbtb
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#4
Spadki formy ja miałem przez 3 lata dwa LDki xd
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#5
Hmm... Pierwsze LD miałem głównie dzięki nieplanowanemu WBTB (ktoś mnie obudził w środku głębszego snu). Od tego czasu uświadamiałem się co mniej więcej 2,3 dni dzięki afirmacjom, nastawieniu. Najlepsze rokowania miała jednak derealizacja z TR'ami, tylko że nie utrzymywałem się przy tym dłużej niż 2 tygodnie. M.in. przez to, że za bardzo kombinowałem i szukałem lepszych sposobów, gdzie ostatecznie motywacja na początku pozwalała na ich stosowanie, ale później rezygnowałem. Teraz stosuję bardziej rozsądną, subtelną formę. Po prostu kilka/kilkanaście razy w ciągu dnia będąc w nastawieniu, a raczej w posiadaniu wiedzy, że w każdej chwili mogę śnić (odsyłam do esencji technik) przypuszczam szczerą wątpliwość co do aktualnego stanu, m.in. poprzez procedury technik jak ADA po czym robię TR w skupieniu. Zrozumiałem, że chęć, motywacja i przyłożenie do TR zależy w bardzo dużej mierze od wyników praktyki. Prawdziwą derealizację, rozumianą przez wiedzę, że w każdej chwili można śnić, zdobędzie się tylko i wyłącznie przez praktykę. Jej wytłumaczenie przez kogoś, może nas jedynie przybliżyć (co nie znaczy, że to mało :P). I ta derealizacja buduje się stopniowo. Bardzo dobra pamięć snów już dużo daje. A jeszcze bardziej do nas trafią sytuację, w których dokonaliśmy zwątpienia, ale za małego, żeby się uświadomić, czy też nie potwierdzonego TR'em. Takie sny lubię najbardziej :) Poza tym takie sytuacje dają nam nauczkę i naprowadzają na właściwy tok myślenia.
Czasami też po prostu staram się być uważny, na przykład spacerując po mieście. Nie tylko w kontekście snów. To bardzo wartościowy stan :)
Z racji że moje aktualne podejście nie jest męczące, więc nie zamierzam go porzucać i już dało efekty, rokowania są bardzo dobre :)
A, no i pójście spać przed 24-tą czyni w moim przypadku cuda, hah :D
let's worship cats
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#6
Moje pierwsze LD osiągnąłem w trzynaste urodzinki,
nie mogłem zaprzestać cieszyć po nim swej minki.

Wstałem o czwartej nad ranem, za oknem jeszcze noc,
Na mój oziębiony wtedy pęcherz napierał mocz,
więc poszedłem do łazienki bez zwłoki,
Otworzyłem klapę i podjąłem odpowiedznie kroki.
Po całej tej żmudnej procedurze,
przyglądając się nocne chmurze,
zasnąłem i popłynąłem w świat snów,
za oknem na pewno był nów.

I tak oto potem się uświadomiłem,
o takiej sytuacji nawet nie śniłem.
Dzięki temu WuBeTeBe spontanicznemu.
Mogłem zapisać eLDeka dziennikowi swemu.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#7
Dzisiaj po 9 dniach prowadzenia dziennika snow, uzywania TR na jawie i zastosowania techniki WBTB, mialem swiadomy sen pod pelna kontrola, bardzo wyrazny i caly pamietam jakby sie to dzialo na jawie. Polecam i zycze udanych prob.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post


Skocz do:

UA-88656808-1