Długie zasypianie
#1
Dzinń dobry mój problem polega na tym tak jak w temacie straszne długo zasypiam. Zanim zasnę minie nawet z 2 godziny niektórzy leżą 5min i już śpią. Próbowałem techniki która polegała na skupieniu się na miejscu oparcia głowy o poduszkę. Ten sposób mi nie pasował bo ciężko mi się z nim zasypiało. Nie ma sposobu aby jak najszybciej zasnąć? Jakieś leki nasenne?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#2
Dwie godziny to absurdalnie długi czas zasypiania, ale nie jest on też powodem natychmiastowej wizyty u lekarza (na moje średnio zaawansowane oko tydzień problemów z zasypianiem mógłby wymagać konsultacji z somnologiem.

Przed amatorskimi poradami (zawziętym i głównie z forum i internetu) powinienem wspomnieć, że każdemu od czasu do czasu ciężko jest zasnąć. Dwie czy trzy problematyczne noce nie powinny nas nasbnazbyt przejmować. Problemy z zaśnięciem mogą być wywołane przez wiele czynników, głównie wysoki poziom stresu lub traumatyczne przeżycie.

Oto niektóre porady, które mogłyby w stanie przyspieszyć zapadanie w sen:
1. Zadbaj o stałe godziny snu
2. Jeżeli zażywasz środki pobudzające (zawierające m. in.  kofeinę) postaraj się ograniczyć ich spożycie oraz czas ich spożycia przed snem
3. Możesz pokombinować z Reversed Blinking**
4. Na zasypianie wpływa wiele czynników zewnętrznych - postaraj się jak najbardziej ograniczyć hałas otoczenia oraz dopływ światła. Temperatura w pomieszczeniu również powinna być wyregulowana jak najbardziej pasywnie (nie za ciepło, nie za zimno).
5. Gdy będziesz pod wpływem dużego stresu ciężko będzie Ci zasnąć - postaraj się wykonywać przed snem techniki relaksacyjne mające na celu rozluźnienie mięśni i oczyszczenie umysłu
7.* Ogranicz przed snem sztuczne światło (płynące głównie z ekranów) - oczy już na pół godziny przed planowanym zaśnięciem powinny od niego oodpoczywać
8.* Niekiedy mówi się o pozytywnym wpływie na sen szklanki ciepłego mleka

Jak zwykle dopiszę, że nie jestem zawodowym somnologiem tylko amatorem świadomego śnienia, więc i porady które udzieliłem powyżej nie muszą się okazać trafne - z tym będę musiał poczekać na opinię bardziej doświadczonych onejromantów. Pozdrawiam ;)

* - porady 7 i 8 nie powinny wpłynąć znacząco na poprawę zasypiania, aczkolwiek warto je wypróbować. Co do porady ósmej nie jestem w stanie potwierdzić jej wpływu.

** - znajdziesz o tym więcej m. in. na forum
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#3
Kiedyś czytałem, że szklanka mleka przed snem co najwyżej może trochę utrudnić zasypianie. 

Ciepłe mleko przed snem to zapewne nic innego jak placebo.Artykuł czytałem dawno. Jak coś się zmieniło, to proszę mnie poprawić ;) .
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#4
Mleko jest dosyć ciężkostrawne, przed snem zaleca się pić wodę. Na godzinę przed snem unikaj niebieskiego światła, a jeśli musisz pracować wieczorem, to używaj na komputerze i telefonie aplikacji do zmiany temperatury barwowej na cieplejszą. Optymalna temperatura pokoju do zasypiania to około 18-20 stopni. Najlepiej też rozważ wizytę u psychiatry.
Odpowiedz cytując ten post
#5
Płacz przed snem czasem pomaga.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#6
Dziękuję wszystkim za pomoc :)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Zasypianie po drzemce (pobudce) Małe 4 2,418 06-12-2015, 18:01
Ostatni post: Małe

Skocz do:

UA-88656808-1