Czy to LD czy OOBE ?
#1
Nie mogłam zasnąć wczoraj w nocy, a położyłam się po 22 (nie wiem dokładnie). Nagle nie pamietam jak (tak jakbym zasnęła?) obudziłam się na łące obok mojego domu rodzinnego. Latałam z miejsca na miejce ( nie mogę tego nazwac chodzeniem) wiedziałam już, że mogę latać jak chce. Nagle zapragnęłam wzbić się w powietrze i w momencie tej myśli zrobiłam to i napotkałam przeszkodę, nie mogłam przedrzeć się przez kable wysokiego napięcia, co udało mi się je ominąć pojawiały się nowe. Mój umysł uświadomił mi,że to pewnie OOBE i że nie potrzebnie się bałam. Nagle przypomniałam sobie, że to pewnie bariera o której pisał Monroe, a o której wcześniej słyszałam i nagle bariera ta zniknęła. Pojawiła się od razu myśl seksualna, ale cofnęłam się pod ścianę domu rodzinnego i nagle pojawił się obraz jakiś ludzi stojących przy drzwiach balkonowych mojego domu rodzinnego i rozmawiających w obcym języku. Obok mnie pojawiła się osoba (odniosłam wrażenie, że to mama jednak jak się potem okazało nie wyglądała jak ona). Obserwowałam tych ludzi, a ona powiedziała mi, że tu będzie problem. Emocje od razu pokierowały mnie do tych ludzi z zapytaniem o co chodzi. Ta osoba została w tyle obok ściany. W środku był jeszcze jeden człowiek, ciemnoskóry oglądał pokój. Jeden z tych który stał na balkonie i palił papierosa powiedział, że tamten chce się tu wprowadzić. Nie mogłam zrozumieć o co chodzi jednak niepokoiłam się. Wszystko było bardzo realistyczne. 

Nagle myśl zmieniła wszystko, stałam przed tym samym domem, wkoło był śnieg, osoba, którą wcześniej odebrałam jako matke stała przede mną na śniegu i chciała mnie gdzieś zabrać, (była młoda) byłam boso, ona zachęciła mnie abym do niej przyszła, więc stanęłam obok niej na śniegu i poczułam, że śnieg mi nie przeszkadza, że nie potrzebuje butów. (nawet podnosiłam nogę ze śniegu i z powrotem na śnieg aby poczuć, że nie odczuwam zimna ani dotyku.) Na moim ramieniu wisiała torba i strasznie była ciężka, wróciłam się więc pod dom na taras aby wyciągnąć coś co mnie obciążało (kanapki?) i przemieściłam się obok niej. Zapytała mnie dlaczego ubrałam buty, przecież już wiem, że ich nie potrzebuje, a ja 'odpowiedziałam' (rozmowa odbywała sie na zasadzie myśli co pomyślałam ona od razu wiedziała i odpowiadała tak samo - myślą), że wiem ale ubrałam odruchowo z przyzwyczajenia. i obie zaczęłyśmy się śmiać. Szłyśmy drogą, miałam wrażenie że długo, ona poganiała mnie, żebym szła szybciej, ja pomyslałam czy nie mogłybysmy sie przemieszczac szybko nie na nogach, w tym samym momencie ona złapała mnie za rękę wszystko zaczęło wirować i w momencie znaleźlismy się w jakimś pomieszczeniu. Było tam dużo ludzi, wszyscy siedzieli na kanapach, niektórych znałam, inni jakby znali temat, zaczęłam się cieszyć i opowiadać im, że to moje oobe i że nie chce tego skończyć i będę w tym jak najdłużej. Oni śmiali się, cieszyli się. Nagle odczułam zmęczenie i byłam zdziwiona bo twierdziłam, że nie powinnam się tam wogóle męczyć. Popatrzyłam na zegarek na ścianie wskazywał za dwadzieścia 23, pomyślałam że to bardzo krótko trwa skoro położyłam się po 22. Zaznaczam, że przez cały ten czas czułam się bardzo lekka. Jakbym wcale nie miała wagi.

Nagle wyrwałam się z tego odczułam, że to przez to, że mąż zaczął się ruszać i pokaszliwać. Oczy miałam szeroko otwarte i leżałam na plecach. Nie byłam zaspana raczej troche zszokowana. Popatrzyłam na zegarek było piędziesiąt dwie minuty po północy. Co to może znaczyć ? Nie czułam wibracji po położeniu się ani nic takiego. Pamiętam tylko, że mąż chciał przełożyć rękę i wyłączyć muzykę, a ja mówiłam mężowi żeby zostawił, bo słucham sobie muzyki i że nie mogę zasnać. Chociaz wtedy tak naprawdę troche mnie wybudził. i potem nie pamiętam jak zaczęło się to pojawiać. Musze zaznaczyć, że o oobe czytałam jakiś miesiąc temu i wtedy zdecydowałam, że dam sobie spokój, bardziej ze strachu. Przed tym nie myślałam wogóle o tym. W początkowej fazie decydowałam co mogę robić, a w drugiej części obrazy same się pojawiały.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#2
OOBE od LD różni się tylko kwestiami wiary, a w dominującej myśli tego forum sen odbywa się tylko na przestrzeni naszego umysłu. A przynajmniej według mnie był to LD :)
Wygląda na to, że uświadomiłaś się w kompensacyjnej fazie REM. Spontaniczne uświadomienie się we śnie rzadko wypada w pierwszej połowie nocy, podejrzewam więc, że poprzedniej nocy działały jakieś czynniki redukujące fazę REM. Alkohol, bezsenna noc, cokolwiek co zaburza rytm snu.
Takie bariery jak opisałaś to chleb powszedni w większości LD, działa to najpewniej na zasadzie myśli natrętnych - szybka myśl związana z obawą przed zaplątaniem się inicjuje taką właśnie treść snu i trwa dopóki nie odwróci się od tej myśli skutecznie uwagi.
Poza zaburzeniem faz REM na uświadomienie się z pewnością wpłynęły świeżo nabyte informacje o OOBE. Bez wiedzy, że istnieje możliwość pozostawania świadomym we śnie, prawdopodobnie sen toczył by się swoim torem bez twojego wpływu na przebieg wydarzeń.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#3
Moim zdaniem to OOBE, ten termin brzmi dla mnie lepiej niż LD.

Powiem tak: to, czy osiągnęłaś OOBE czy LD zależy wyłącznie od forum, na którym piszesz.
Moc, energia, melatonina
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post


Skocz do:

UA-88656808-1