Odpowiedz 
CAT
#1
CAT

CAT, czyli „Cycle Adjustment Technique”, to technika stworzona przez Daniela Love’a, która polega na dostosowaniu swojego cyklu snu w celu zwiększenia szansy na wystąpienie LD. Sposób jest prosty, jednak wymaga dyscypliny i konsekwencji. Technika zainteresuje szczególnie osoby, które nie mają problemu z chodzeniem spać i wstaniem o wyznaczonej porze.

Przede wszystkim musimy zacząć od ustabilizowania snu. Wytyczamy godziny, o której kładziemy się i wstajemy z łóżka, a następnie trzymamy się ich codziennie. Jeśli będziesz miał problemy z zaśnięciem lub obudzeniem się - nie przejmuj się. Najgorsze są pierwsze noce. Po pewnym czasie przywykniesz do nowego trybu snu.

Śpiąc regularnie, możemy przystąpić do wykonywania techniki CAT:

1. Przez tydzień wstawaj o 90 minut wcześniej niż robisz to zazwyczaj. To twój dodatkowy czas, który możesz przeznaczyć na cokolwiek zechcesz – pamiętaj jednak, żeby nie wracać do łóżka. Warto poświęcić ten okres na częste wykonywanie testów rzeczywistości lub nawet praktykę techniki ADA (uważności). Twój organizm ma utożsamiać ten czas z czuwaniem, aktywnością.
2. Po wykonaniu poprzedniego kroku powróć do swojego wyjściowego trybu snu. Innymi słowy, przeznacz wspomniane 90 minut na sen. Twoja świadomość we śnie wzrośnie (a co za tym idzie – szansa na uświadomienie), ponieważ Twój mózg zwykł kojarzyć ten okres z przebudzeniem. Z tego też powodu możesz nadal budzić się półtorej godziny wcześniej. Jeśli do tego dojdzie, po prostu kontynuuj sen.

Dodatkowo, jeśli obawiasz się, że krok pierwszy może istotnie zmniejszyć ilość snu, możesz chodzić spać o półtorej godziny wcześniej – wówczas zamiast tracić cenne godziny odpoczynku, zwiększasz je przy drugim kroku. Musisz mieć jednak pewność, że nie będziesz miał problemów zaśnięciem, gdy po minionym tygodniu przyjdzie ci wydłużyć twój sen.

Nie jest ściśle określone, jak długo można czerpać efekty, wykonując krok drugi. Zaleca się co pewien okres powracać do kroku pierwszego, aby „odświeżyć” technikę i podtrzymać jej efektywność. Możesz, dla przykładu, przez jeden tydzień wykonywać krok pierwszy, a przez następny - krok drugi. Spróbuj także stopniowo wydłużać długość drugiego etapu, czerpiąc korzyści z techniki przez jeszcze dłuższy okres.

Opcjonalnie, CAT możesz połączyć z WILDem. W takim przypadku wykorzystaj spontaniczne pobudki lub celowo wstawaj wcześniej, aby wykonać tą technikę. Nie rozbudzaj się tak długo jak przy WBTB – otrzeźw szybko umysł i zabierz się do próby WILDa.


Autor: CosmicKid
cosmic.checkReality();
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz 


Skocz do:

UA-88656808-1