Odpowiedz 
All Night Awareness (ANA)
#1
All Night Awareness

Poradnik inspirowany tematem użytkownika dolphin z DreamViews
http://www.dreamviews.com/induction-tech...eness.html

Każdy powinien wiedzieć, że aby osiągnąć świadomy sen musimy:
- wiedzieć, że śnimy;
- kojarzyć fakty wynikające z tego, że jesteśmy we śnie;
- być we śnie świadomy, co się dzieje TERAZ.

Technika ANA ma na celu "wgranie" nam właśnie świadomości teraźniejszości, abyśmy uzyskali LD.

Wciągu CAŁEJ nocy, czy śnisz, czy zasypiasz, grasz w CSa, kąpiesz się, czy też czuwasz, staraj się być świadomy swoich zmysłów.
Patrz na to, co widzisz.
Wsłuchuj się w to, co słyszysz.
Odczuwaj to, co czujesz.
Skup się na jednym zmyśle. Możesz je także zmieniać w trakcie wykonania (np. ze słuchu przejść na dotyk).

Jeżeli myślisz o czymś, też bądź tego świadomy. Skup się na tym, o czym myślisz, jednak pamiętaj, by być ciągle w teraźniejszości. Nie myśl za bardzo o przeszłości lub przeszłości, dla Ciebie powinna istnieć tylko TERAŹNIEJSZOŚĆ. Na przykład, jeżeli podczas zasypiania liczysz i wizualizujesz sobie owce, nie myśl o tym kiedy będzie sen czy kiedy nadejdzie LD. Po prostu skup się na tym co jest teraz.

Jeżeli nie wiesz na czym możesz się skupić podczas zasypiania, tutaj masz parę przykładów:
~ patrz na ciemność pod powiekami;
~ słuchaj tykania zegarka;
~ wczuj się w swędzenie, ciężkość ciała;
~ wczuj się oddech, poczuj unoszącą się klatkę piersiową, wsłuchaj się w oddech, bądź wizualizuj sobie jak oddychasz;
~ wyobrażaj sobie coś, co jest ciekawe;
~ obserwuj hipnagogi.

Jak widać, jest wiele rzeczy na których możemy się skupić i być w teraźniejszości. Najcięższą sprawą jest znalezienie takieog bodźca, który pozwoli nam zasnąć. Nie osiągniemy LD, gdy nie zaśniemy. Metodą prób i błędów znajdź coś, co Cię nie będzie rozbudzać. Jeżeli już znajdziesz bodziec, przy którym zasypiasz, popatrz jak działa na Twoje sny. Czy podnosi Ci się w nich świadomość/uważność, czy zaczynają się zwykle w łóżku, czy pozwala Ci zapamiętać ich więcej.

Technika ta powoduje wiele fałszywych przebudzeń (czy też powoduje, że sny zaczynają się w łózku), więc bądź pewny, że przy każdym wstawaniu robisz RT. Pomyśl, czy właśnie teraz nie śnisz, rozejrzyj się wokół i wykonaj test.

Minusem ANA jest to, że może z czasem stać się nudna. Twoja uwaga może przechodzić z rzeczy nudnych na bardziej interesujące, co będzie skutkować odejściem od TERAZ. To na pewno przeszkodzi nam w uzyskaniu LD.

Technika ta powstała przy zmyślnym połączeniu SSILD i ADA. Zaleca się połączyć ją właśnie z tą ostatnią. Co Ci da świadomość w nocy, skoro nie jesteś świadomy za dnia; co Ci da świadomość w dzień, skoro nie jesteś świadomy w nocy; bądź świadomy 24/7 na dobę.

Pamiętaj, że aby zasnąć musisz stracić trochę uwagi i świadomości. To, że tracisz świadomość jest rzeczą naturalną. Nie przejmuj się tym i jak najdłużej skupiaj uwagę na swoim bodźcu. Gdy przyjdzie faza REM, świadomość znowu wróci, i to na dość wysokim poziomie, dzięki technice. Wystarczy już wtedy zrobić TR i cieszyć się LDkiem.

Dyskusja na temat techniki ANA odbywa się w tym wątku: http://i-sen.pl/Temat-All-Night-Awarenes...usja--3366
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz 


Skocz do:

UA-88656808-1