Alkaloidy ( nootropy)
#1
Witam, może część słyszała, może nie, ale ostatnio zaciekawiłem się pewnym tematem, mianowicie właściwości pewnych Alkaloidów. Co to jest? 

Alkaloidy - Substancje (związki chemiczne) pochodzenia roślinnego o skomplikowanych strukturach, odznaczające się dwiema zasadniczymi cechami: mają w cząsteczce atom (lub atomy) azotu nadający im charakter zasadowy i wykazują silne działanie na organizmy ludzkie i zwierzęce (aktywność farmakologiczną).

Chodzi głównie o szereg Alkaloidów nootropowych stymulujących działanie mózgu, (zapamiętywanie, poznawanie, trzeźwość umysłu, regeneracje, powstrzymuje biodegradacje mózgu) 
Pomijam działanie owych substancji na płaszczyźnie fizycznej, choć jeśli ktoś chodzi na siłownię, ćwiczy bądź uprawia sport Alkaloidy również znajdą w tym swoje zastosowanie- i głównie po to ludzie je biorą aby podnieść swoje predyspozycje sportowe. Tak jak przed, ważnymi stresującymi wydarzeniami, mowami, czy egzaminem aby pobudzić działanie mózgu. 

Nasunął mi się pewien eksperyment który zamierzam wypróbować, gdyż Alkaloidy w głównej mierze działają zaraz po spożyciu. Lub kilka godzin po. 
Na efekty nie trzeba czekać jak w przypadku brania np. Ashwagandy kilka miesięcy. 
Chcę zobaczyć, czy faktycznie zażywanie ich przed snem, może podnieść naszą świadomość podczas snu, pomóc w zapamiętywaniu , ew. uświadomieniu się we śnie. ::)
Nie mają one nic wspólnego z kofeiną i innymi rzeczami przez co , nie uzależniają oraz nie pobudzają organizmu. 
Głównie chcę spróbować w packu te alkaloidy przed spaniem, bądź po wbtb po ponownym zaśnięciu : 
  • Alpha GPC
  • NALT
  • CDP Choline
  • HUPERZINE A
O poszczególnych alkaloidach możecie poczytać na Internecie- zachęcam do lektury. Oraz do rozmowy, jeśli już ktoś próbował lub ma doświadczenie z owymi produktami dajcie znać !  ;) :D
Never give up!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#2
Stosuję wszystkie alkaloidy przed snem, bez wybudzania się w trakcie snu. (WBTB)  :)
Efekty, póki co nijakie. Kilka razy (może z ekscytacji) nie mogłem od razu zasnąć, ale później przyzwyczaiłem się. Sny wydają się takie same, choć niewiele z nich pamiętam, może z faktu, że nie zapisywałem ich ostatnio, tylko tłumaczyłem sobie coś w stylu: ,, dobra będę je sobie po prostu  regularnie przypominał i rozmyślał o nich w ciągu dnia, przecież nie muszę zapisywać,'' i skutkuje to tym, że chyba słabiej je teraz pamiętam facepalm  - dlatego muszę znów to robić. 
Suple biorę bezpośrednio przed snem, jak i po posiłku Choline, bo ją biorę x2. 
Także wracam do zapisywania snów i dam znać jak zauważę efekty. ;)
Never give up!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post


Skocz do:

UA-88656808-1