Agresywny biały łabędź
#1
Dzień Dobry chciałbym prosić o interpretację dosyć dziwnego snu.

Przechadzałem się parkiem w którym był staw. Nagle zaczął gonić mnie agresywny biały łabędź, którego bardzo się wystraszyłem i zacząłem uciekać zwierzę jednak nie chciało odpuścić i byłem zmuszony uciekać przez staw. Gdy przepłynąłem już cały staw łabędź gonił mnie dalej aż do domu, tam w końcu chwyciłem za przedmiot podobny do kija czy jakiejś rury (nie pamiętam dokładnie co to było) i uderzyłem agresywnego łabędzia w głowę, gdy ten nie odpuszczał uderzyłem go jeszcze kilka razy aż go zabiłem. Prosiłbym o interpretację tego snu ponieważ jest on bardzo dziwny i chciałbym wiedzieć co oznacza.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#2
Można iść w dwie strony.
Łabędzie akurat bywają agresywne. Jest więc możliwość, że to niedawno od kogoś usłyszałeś, podczas realnej sytuacji z łabędziami i sen odegrał taką scenę.
Jeżeli jednak nic nie miałeś ostatnio wspólnego z łabędziami na jawie, to skup się na emocjach, które odczuwałeś w trakcie ataku ptaka. Czy widziałeś moment w którym podjął zamiar ruszenia na ciebie ? Coś czułeś poza ulgą po ukatrupieniu drobiu ? :)

Łabędź może wtedy symbolizować źródło twojego lęku z jawy. Może oznaczać ogólnie ludzką przemoc ( psychiczną lub fizyczną ) albo jakiś twój stresujący obowiązek, ale może też być rozmytym, ogólnym lękiem przed niejasnym zagrożeniem. W identyfikacji tego źródła wydaje się istotne, że wg twojej podświadomości ten lęk można sprowokować w konkretnych warunkach, jak się zacznie to nie odpuszcza a bezpieczeństwo od niego daje tylko dom.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#3
Zapewne był wk*****ny bo nie dałeś mu chleba;)
A tak serio to ja nie doszukiwał bym się jakichś ukrytych znaczeń w snach, ale to tylko moje zdanie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#4
Wygląda na to że miałeś rację incestus dzisiaj pokonałem lęk (zapewne Łabędź symbolizował go właśnie i dlatego we śnie go zabiłem). Dzięki
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#5
Fatamorgana, sny ewidentnie nie mają znaczeń, ale ich treści wynikają w prosty sposób z naszych codziennych przeżyć. Ja rozumiem ten mechanizm tak, jakby podświadomość układała teledysk do aktualnych przemyśleń, wykorzystując szczątki zapamiętanych przez całe życie informacji. Rano pamiętamy sam teledysk, bez ''muzyki'' z której wynikał. Spróbuj wgłębiać się w treść snów i analizować własne myślenie, z pewnością dojdziesz że coś w tym jest :) Wglądowej jednostce z trudem przychodzi rozpoznanie w ten sposób źródła własnych snów, co dopiero interpretowanie czyichś. Niemniej kiedy wspólnymi siłami da się jakoś do tego zbliżyć, daje to satysfakcję podobną do rozwiązania zmyślnego rebusa :)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#6
Jasne masz rację, sny są zapewne w pewnym stopniu odzwierciedleniem tego co dotychczas przeżyliśmy.
Ja to widzę tak, że różne skrajne emocje, zarówno te które dotknęły nas dawno temu jak i te świeże, i jeszcze wiele innych czynników takich jak poczucie własnej wartości, dobry dzień lub zły, itd. To wszystko tworzy pozornie chaotyczną fabułę snów. Zdecydowanie widzę powiązania snów z moim życiem,jednak nie lubię ich tak skrupulatnie interpretować, po prostu pozwalam by się działy.
Pisząc to trochę uświadomiłem się, że moja bierna postawa co do snów może wpływać na to że nie mogę 
uzyskać w nich świadomości, często są w nich takie momenty gdy czuje że coś jest nie tak, jednak nie dostrzegam w nich tego że śnię.
Skupiłem się ostatnio na tym by po prostu, zapamiętać sny, i być może dlatego boję się w nie ingerować.
No ale są efekty, pamiętam coraz więcej snów niemal codziennie, mam coś do zapisania w dzienniku.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#7
Zgodzę się jak najbardziej i dodam, że codzienne i skrupulatne analizowanie każdego snu jest wyrazem nadmiernego skupienia na sobie lub przeceniania ich wartości. Czasem jednak mamy takie sny, tak jak ten w temacie, po których budzimy się z wrażeniem niezrozumienia i zdziwienia, uczuciem że zapomnieliśmy o czymś ważnym. Myślę, że takie odczucia są wskazaniem, żeby nad danym snem się zastanowić ;)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post


Skocz do:

UA-88656808-1