Odpowiedz 
2. Dlaczego warto praktykować LD?
#1
Dlaczego warto praktykować Świadome Śnienie i co można robić podczas LD?

Dlaczego warto? Odpowiedzi na to pytanie jest kilka, dlatego wymieniam w punktach:

1. Rozrywka. W świecie snu nie ma żadnych ograniczeń, dlatego LD (Lucid Dream - Świadomy Sen) jest na tą chwilę jedyną i niepowtarzalną szansą na spełnienie wszystkich swoich marzeń i pragnień, które nie byłyby możliwe w realnym świecie. LD potrafią być niezwykle realistyczne, już sam fakt przebywania w nich dostarcza pokłady radości i euforii. Świadomy Sen to Twój własny matrix -albo lepiej -symulator własnej rzeczywistości. Ogranicza Cię jedynie wyobraźnia, dlatego nie ma przeszkód, by między innymi:

-Latać
-Zwiedzać odległe miejsca świata, tak znanego z rzeczywistości jak i z filmów, książek, gier itd. a nawet tworzyć własny
-Brać udział w bitwach z IIWŚ, wyścigach samochodowych czy potyczkach na miecze świetlne w uniwersum Gwiezdnych Wojen
-Zmienić swoją postać ; Można przekształcić się w inną osobę lub zwierzę, eksperymentować z własnym ciałem np. wysadzić się w powietrze (tutaj przypominam, że w śnie nie można poczuć bólu, co najwyżej drobny dyskomfort)
-Żartować sobie z postaci napotkanych we śnie, robić niezwykłe rzeczy i obserwować ich reakcje

I nie tylko. Na naszym forum znajdują się tematy, w których użytkownicy prześcigają się w wymyślaniu nowych, oryginalnych rzeczy, które można by zrobić w Świadomym Śnie.

2. Seks. Cóż, o tym oczywiście nie można zapomnieć :) Są ponoć ludzie, którzy praktykują LD tylko dla seksu. W sumie trudno im się dziwić, ponieważ w świecie snu mogą to robić gdzie chcą, z kim chcą i jak chcą. Chwile sam na sam z Megan Fox na szczycie wieży Eiffla? Proszę bardzo. Natalie Portman i Scarlett Johansson też mogą dołączyć. Natomiast dla przedstawicielek płci pięknej w LD Brad Pitt czy Johnny Depp już nie jest taki niedostępny. Ponadto trzeba wspomnieć, że seks w świadomym śnie jest znacznie przyjemniejszy niż w realu -Orgazmy mogą być nawet kilkunastokrotnie intensywniejsze.

3.Walka z fobiami i koszmarami. Prześladują Cię koszmary senne bądź irracjonalne lęki? Wykreuj w LD sytuację, która wzbudza w Tobie lęk i staw jej czoła. Np. jeśli śnią Ci się koszmary z mordercą goniącym Cię z maczetą w ręku, przywołaj go i nawiąż z nim konwersację -zamień strach w coś pozytywnego. Nie ma chyba skuteczniejszej kuracji :) A może chcesz się pozbyć arachnofobii? Wskocz do wanny pełnej ptaszników -W LD nic nie może Ci się stać. Nie jest to może cudowna metoda która leczy od razu, ale na pewno może pomóc w walce z fobiami. Inny przykład -Czeka Cię przemowa przed wieloma ludźmi ale masz problemy z wystąpieniami publicznymi? Utwórz w świadomym śnie scenę, publikę i ćwicz. Senna rzeczywistość może być wykorzystywana i do tego typu ćwiczeń / pracy nad sobą.


To główne 3 kategorie, ale jak wcześniej napisałem -ograniczeniem jest jedynie wyobraźnia. Jak wykorzystasz ten potencjał, zależy jedynie od Ciebie. Za nauką świadomego śnienia przemawia także to, że nie trzeba na nią poświęcać wiele czasu (od praktycznej strony zajmuje to dziennie łącznie max. kilka minut) i wysiłku (głównie nauka kręci się wokół zapisywania snów, ale najważniejsza i tak jest po prostu dobra intencja).


Jeśli zaś chodzi o osoby wierzące nieobeznane w temacie -Świadomy Sen jest potwierdzony naukowo i nie ma żadnego związku z ezoteryką, choć zjawisko to jest często kojarzone z OOBE (eksterioryzacja, podróże poza ciałem). LD to "technicznie" zwykły sen, więc samo jego praktykowanie nie powinno być uznawane za grzech.Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz 


Skocz do:

UA-88656808-1