Problemy ze spaniem, a świadomy sen?
#1
Witam wszystkich użytkowników forum, przychodzę do was z pytaniem, jaka metoda na wywołanie świadomego snu waszym zdaniem będzie najlepsza w mojej sytuacji. Mianowicie, o świadomym śnie usłyszałem parę lat temu poprzez jakiś filmik na YouTubie, ale nigdy nie miałem motywacji ani czasu, żeby przyłożyć się do tego. Z tego, co mi wiadomo przy LD najważniejszą sprawą, jest regularny sen i prowadzenie dziennika snów i w tym jest mój problem. Mam aktualnie strasznie słaby okres w życiu, przez co strasznie źle sypiam, raz za dużo, raz za mało, czasami wcale, głównie przesypiam dzień, a budzę się w nocy. Dodatkowo systematycznie, mogę powiedzieć, że ciągle śnią mi się koszmary, dot. śmierci bliskich mi osób, często znajomych, przykładowo w tragicznym wypadku. Pamiętam te sny jak przez mgłę, wyłapuję tylko te drastyczne momenty, ale problem w tym, że choćbym chciał to przebudzeniu od razu ucieka mi myśl zapisania snu, bo jestem w lekkim szoku. Stąd moje zainteresowanie LD, normalne sny + wiadomo rozrywka. Jeszcze dodam, że to nie jest kwestia zresetowania zegaru biologicznego, po prostu tak sypiam. Sorry za brak spójności, jeżeli czegoś nie napisałem to zapytajcie. Pozdro :v
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#2
Musisz ćwiczyć I wbtb to je dobra
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#3
dzieki wariaciku za porade pozdro trzymaj sie z fartem
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#4
Siema. Zacznę od tego ,że nieregularny sen wcale nie skreśla ludzi z możliwości przeżycia LD po prostu jest to trudniejsze i wymaga więcej czasu. Dziennik snów może być nawet w formie dyktafonu. To szybsze niż zapisywanie na kartce lub w komputerze albo po przebudzeniu zapisuj krótko najważniejsze rzeczy ze snu a dopiero w wolnym czasie uzupełniaj szczegóły. Co do najlepszej techniki LD ktoś inny musi się wypowiedzieć ,lecz radzę ci najpierw skupić się na lepszym zapamiętywaniu zwykłych snów a do tego wystarczy afirmacja i chęci. Próbuj zamienić złe sny na przyjemne np. słuchając miłej ,przyjemnej etc. muzyki przed zaśnięciem lub oglądaniem filmów tudzież obrazów o pozytywnym wydźwięku.
Dlaczego intuicja podpowiada mi, że z tego koszmaru już się nie obudzę? Bo wcale jeszcze nie poszedłem spać a koszmar dopadł mnie na jawie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#5
Wbtb będzie git, ale pamiętaj by łatwo zasnąć nie możesz się ekscytować by Ci tętno nie skoczyło.  :)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post


Skocz do:

UA-88656808-1