Motywacje i inspiracje
#1
Tworzę ten wątek, ponieważ nie widzę podobnego i myślę, że może się nadać początkującym amatorom czy zaawansowanym profesjonalistom, ponieważ mimo tego, że pomysłów na LD jest wiele to u każdego oneironauty może pojawić się myśl w stylu "znudziło mi się, nie mam już pomysłu" lub "nie mam motywacji i nie chce mi się". A surrealistyczne filmy czy obrazy współczesnych i dawnych artystów, które się tu pojawią mają za zadanie zmotywować i zainspirować was do dalszego praktykowania, nadać wam pomysłów i cieszyć się jeszcze bardziej swoimi świadomymi marzeniami sennymi. Ja osobiście zawsze w momencie "wypalania się" sięgałem po obrazy ruskiego artysty alexandreev czy salvadora dali i zawsze z zapałem wracałem do praktyk :> Zachęcam wszystkich do podrzucania tutaj ciekawych i inspirujących, niekoniecznie surrealistycznych zdjęć czy filmów, ale może nawet cytatów.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#2
"CITY P. SUBWAY" - Alex Andreev
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#3
Obrazy Z. Beksińskiego też godne polecenia

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#4
[Obrazek: ?u=https%3A%2F%2F78.media.tumblr.com%2Fc...80.jpg&f=1]

Twórczość Gigera (twórcy Xenomorfa). Teraz wyobraź sobie, że taki mutanick kładzie cie do snuuu
Cytat:Everybody wants to go to heaven but nobody wants to die

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#5
Twierdzę, że najlepszą motywacją są już te istniejące wątki, szczególnie opisy snów z notatników innych użytkowników. Oglądanie surrealistycznych obrazów jest chwilowym kopem do działania, jeśli ktoś się zainspiruje, ale prawdziwe zaangażowanie w praktykę pochodzi moim zdaniem z obcowania ze snami takimi, jakimi są. Stąd myślę, że lepiej zajrzeć do dzienników najwytrwalszych oneironautów i zainspirować się ich wizjami albo nawet wrócić do własnego dziennika. Często czytając opisy dawnych snów, możemy odkryć je niejako na nowo, bo zatarła nam się pamięć doznań zmysłowych. :P
cosmic.checkReality();
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#6
Hehe szczerze powiedziawszy, to przeglądając ten wątek staram się od razu odwracać wzrok od tych obrazów. Boje się właśnie, że umysł zaczerpnie z nich sztuczną inspirację i cały motyw wkradnie się do snu. To powinno działać w odwrotny sposób - to sny stanowią inspirację dla twórczości.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#7
Takie coś wciąga do undergroundu:

"Something is in the Basement" - david-sladek
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#8
Woah, całkiem długi, mięsisty i żylasty koń, do tego jeszcze jakaś lepka i przeźroczysta ciesz wycieka mu z pyska.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#9
Chodźmy wspólnie zwiedzać fraktalne miasto w Astralu :)

"Menger Ghost Town II"
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#10
O Jezu, aleś wybrał :) Równie dobrze możemy zwiedzać płaską podłogę :)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post


Skocz do:

UA-88656808-1