Szalony Berber i dziewczyna
#1
Witam

Ten sen naprawdę mnie nastraszył tej nocy. Śnił mi się szalony Berber, który napisał swoją własną Biblię. Ten Berber wysłał do mnie swoją córkę albo niewolnicę (nie pamiętam). Miała na sobie strój nieco kojarzący się z heavy-metalowcami albo satanistami. Przyszła do mojego mieszkania, zaczęła mnie całować w kuchni pod lodówką. Na lodówce powiesiła fragmenty z "ewangelii" swojego ojca czy też pana. W tym kawałku była mowa o tym, że Berber posiada papugę, która ma na imię tak samo jak dziecko mojej byłej dziewczyny.

Nie pamiętam, czego się bałem, ale obudziłem się zlany potem.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#2
Po pierwsze - kto to jest Berber ?? :)
Po drugie - powinieneś pamiętać też inne emocje z tego snu. Cały czas strach, czy tylko na końcu ? Nie było tam pożądania ?

Bez tych informacji mogę wywnioskować tylko zarys. Wydają się tu dominować motywy obrazoburcze, pewnie twoje wyobrażenie grzechu. Heavy metal, niewolnictwo, demoralizacja, seks, fałśzywa biblia. Jedyny strach, który mi się z tym kojarzy, to religijne poczucie winy, lęk przed potępieniem. Może była jakaś sytuacja ostatnio, po której pomyślałeś, że zrobiłeś coś zakazanego ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#3
Po pierwsze, nietrudno się tu dopatrzyć w Berberze szatana.
Po drugie mogły być inne odczucia ale widocznie strach je wymazał.
Po trzecie, może po prostu obawiasz się że dziecko byłej jest Twoje bądź wiesz że jest i stąd ten strach? Motyw papugi by tu pasował.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#4
(11-02-2018, 22:08 )incestus napisał(a): Po pierwsze - kto to jest Berber ??

Radzę doczytać przed zadawaniem takich pytań.
Cytat:Berberowie (Berberzy) – rdzenna ludność Berberii w północnej Afryce i na Saharze, pochodzenia chamito-semickiego.

Stanowią w większości odrębny typ somatyczny w ramach rasy białej, nazywany w nauce berberyjskim. Wielu ma do dziś niebieskie oczy, rude bądź jasne włosy.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Berberowie
STOP promocji ideologii neuroróżnorodności
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#5
Mi się cały czas po przeczytaniu tego słowa nasuwał fryzjer na myśli (barber)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#6
No czytałem to Izabela, i nawet pasowało do kontekstu, ale równie dobrze może to być postać z jakiejś mało znanej kreskówki :P
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#7
Tak Berber to członek tego ludu o którym pisze Izabela. Ich inna nazwa to Kabylowie, a to kojarzy się trochę z tamtą laską (nie podam więcej szczegółów bo ochrona danych osobowych).

Dziecko na bank nie jest moje bo miało 2 lata jak się poznaliśmy :D

Incestus napisał(a):Jedyny strach, który mi się z tym kojarzy, to religijne poczucie winy, lęk przed potępieniem. Może była jakaś sytuacja ostatnio, po której pomyślałeś, że zrobiłeś coś zakazanego ?

Tak, wiem już o jaką sytuację chodzi (o nagłe zakończenie terapii u psychologa), ale to raczej nie miało nic wspólnego z dziewuchą. Chyba że moja podświadomość uważa, że porzuciłem terapeutę tak jak dziumdzię?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#8
Ja bym nie wiązał tego snu z motywem zdrady i porzucenia, bardziej chodzi mi o poczucie winy, że zrobiło się coś złego, obarczonego religijnymi lub moralnymi konsekwencjami. Bardziej więc sugerowałbym ci, że mogłeś mieć wyrzuty sumienia z powodu przerwania pomagania sobie z problemem, może w stylu niepewności o nawrót czy coś w tym stylu
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Dziwny sen z moją dziewczyną Matthew 1 2,061 13-07-2016, 18:30
Ostatni post: incestus

Skocz do:

UA-88656808-1