Alfabudzik
#1
Hey. Ostatnio parę razy próbowałam metodę alfa budzika. Starałam się i wydaje mi się że wszytko robiłam dobrze. Jednak nie budziłam się o wybranej godzinie. Oglądałam filmik na yt o alfabudziku. Robię wszytko identycznie. Ale nie działa :( Czy mógłby mi ktoś to opisać dokładnie co mam robić jak chce go "nastawić"? Albo czego nie robić?
Z góry dziękuję za odpowiedź
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#2
Alfa budzik jest bardzo prostą techniką, wykorzystującą tylko relaks/trans (w końcu "alfa" budzik w znaczeniu ma mozgowych fal alfa) i wiarę w to że się uda.

Po prostu kładziesz się, relaksujesz chwilę i oczyszczasz myśli. Jak wejdziesz w głębszy relaks, wyobrażasz sobie budzik z godziną która jest obecnie i mentalnie ustawiasz go na godzinę pobudki, poczym mówisz sobie: "obudzę się o tej i o tej godzinie" i idziesz normalnie spać. Albo robiłaś to bez relaksacji i po prostu sobie mówiłaś, albo za mało wierzyłaś że Cię obudzi.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#3
Jak w każdej afirmacji ważna jest wiara w osiągnięcie celu. Tak jak napisane wyżej, prawdopodobnie za słabo się "przekonałaś". A co do relasu/transu to łatwiej wtedy sobie "wmówić" różne rzeczy stąd jest zalecany :D
Każdy ma takie sny z których nie chce się obudzić !

"Nie sen jest najgorszy, najgorsze jest przebudzenie..."
Julio Cortázar

LD 8

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#4
Najważniejsze wydaje mi się, jest mieć podświadomy pogląd, która może być godzina. W tym celu zalecam przed samym zaśnięciem wpatrzeć się w zegar i wyobrazić sobie, jak będzie zmieniała się jego tarcza do momentu pobudki. Osobiście zawsze uważałem, że alfa-budzik działa niezawodnie tylko w przypadku, kiedy regularnie co najmniej przez tydzień budzimy się o jednej i tej samej godzinie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#5
Nastawiłam alfabudzik na pierwszą w nocy, żeby schować garnek do lodówki jak ostygnie, ale nie zadziałał :(
STOP promocji ideologii neuroróżnorodności
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Alfabudzik nie do nastawienia? Fashi_2014 4 2,411 04-11-2016, 18:53
Ostatni post: Slavia

Skocz do:

UA-88656808-1