całkowita amnezja snów?
#21
(07-06-2017, 22:57 )incestus napisał(a): Bezsenność lubi się nakręcać. Byłeś u specjalisty, czy tylko u rodzinnego ?

Byłem u 3 psychiatrów, neurologa i psychologa. Wszyscy twierdzą, że to efekt depresji, co moze być prawdą ale tylko w niewielkim stopniu. Zalecają branie lekarstw. Niektóre pomagają ale czasowo. Uodparniam się na leki i potrzebuje coraz silniejszych by w ogóle zasnąć, więc nie tędy droga.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#22
Próbowałeś metody   4-7-8? . Opis w linku  , czyli  wdech   powietrza   przez  4 sekundy, wdychasz powietrze,odliczasz  101,102,103,104.
Wstrzymanie oddechu , 101 do 107
Wydech , 101 do 108.

Powtórzyć trzy razy.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#23
Leki na depresje nie działają doraźnie, efekt jest pośredni i przychodzi po trzech tygodniach regularnego brania, kiedy receptory mózgu zaczynają się przebudowywać. Po osiągnięciu poprawy leczenie utrzymuje się 6 miesięcy, żeby po odstawieniu receptory były na tyle " zahartowane ", że samodzielnie potrafiły by podtrzymać sen i nastrój.

Tak więc chodź do jednego psychiatry i wpółpracuj, o ile rzeczywiście chcesz coś z tym problemem zrobić.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#24
(09-06-2017, 13:32 )Lapis napisał(a): Próbowałeś metody   4-7-8? . Opis w linku  , czyli  wdech   powietrza   przez  4 sekundy, wdychasz powietrze,odliczasz  101,102,103,104.
Wstrzymanie oddechu , 101 do 107
Wydech , 101 do 108.

Powtórzyć trzy razy.
 Próbowałem. Kompletnie nie działa. Nie wiem, skąd w ogóle pomysł, że to skuteczna metoda. Widocznie bardzo się rożnie od większości ludzi.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#25
(10-06-2017, 00:04 )incestus napisał(a): Leki na depresje nie działają doraźnie, efekt jest pośredni i przychodzi po trzech tygodniach regularnego brania, kiedy receptory mózgu zaczynają się przebudowywać. Po osiągnięciu poprawy leczenie utrzymuje się 6 miesięcy, żeby po odstawieniu receptory były na tyle " zahartowane ", że samodzielnie potrafiły by podtrzymać sen i nastrój.

Tak więc chodź do jednego psychiatry i wpółpracuj, o ile rzeczywiście chcesz coś z tym problemem zrobić.

Antydepresanty biorę już od lat i chyba zawsze będe, bo ich odstawienie powoduje ostre nasilenie objawów choroby. Tyle, że to akurat poprawia sen, niestety pamięci już nie. Irytuje mnie to, gdyż ludzie jednak pamietają przynajmniej część snów, ja w ogóle. I nikt nie potrafi mi wskazać przyczyny.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#26
Metoda 4-7-8 nie musi działać na każdego.Na mnie działa dobrze, szybko zasypiam ale snów na razie żadnych nie pamiętam .Może trzeba sprawdzić kilka razy.
Wczoraj sprawdziłem 4-7-8.Spałem do rana.Dla mnie to rzadkość bo regularnie budzę się w nocy dwa lub trzy razy.
Inna łatwa metoda na szybkie zasypanie i możliwy świadomy sen to zamykasz oczy i zwracasz uwagę tylko na środek czoła (między brwiami) w tym miejscu znajduje szyszynka czyli "trzecie oko".Szyszynka to gruczoł, który wydziela melatoninę , która jest jednym z hormonów odpowiedzialnych za marzenia.Czy sposób będzie skuteczny tego nie wiem.
Możesz też masować receptory na dłoniach opis w linku.

http://bezsennosc.info.pl/akupresura.php#.WT1bHO9SC00

http://akupresura.akcjasos.pl/akupresura...senno.html
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#27
Od  trzech dni nie zapamiętałem żadnego  snu. W  internecie przeczytałem że cebula  może przyczynić się do poprawy snu.Wczoraj testowałem,na kolację zjadłem kanapki ze  szczypiorkiem i cebulą.Może to placebo ale zapamiętałem dwie końcówki snów  :)

https://portal.abczdrowie.pl/karczochy-p...jelitowych

Rozwiązań problemu ze snem jest bardzo dużo.Jednym z nich  może być np  kupno rośliny w doniczce np Lawendy . Jest też herbata z Lawendy.

https://tipy.interia.pl/artykul_23568,8-...-spac.html

Trzecim  pomysłem  jest muzyka.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#28
Dziś  miałem krotki LD, niestety  emocje były zbyt duże i sen został przerwany.Nawet nie zdążyłem spróbować kręcić się  kółko  lub pocierać dłonie aby  sen trwał dłużej.
Ostatnio testuje    muzykę    hemi sync, przykładowo słuchając     Beyond The Golden Light miałem dwa  zwykłe  sny muzyczne :) w czasie trwania Beyond The Golden słychać   dobrze na początku " szarpanie" strun, może dlatego sny są muzyczne :) oczywiście  muzyka jest spokojna.Krótkie streszczenie  snów,  jestem   w małym pomieszczeniu  i  widzę  Fisha z zespołu  Marillion, słyszę jak śpiewa.Po pewnym czasie wychodzę  do innego pokoju.
Kolejnej nocy słuchałem jeszcze raz tej samej muzyki, tym razem było śmiesznie.Znane osoby które prowadza  wiadomości na kanale tvn i tvp  to  wirtuozi  gitary.W moim śnie oczywiście.
Inna ciekawa muzyka to Dreamcatcher czyl łapacz  snów, sprawdzałem czy działa.Za pierwszym razem gdy słuchałem muzyki przypomniały mi się  bardzo stare  sny.Do tej muzyki trzeba się przyzwyczaić bo na początku trudno się słucha.Takie miałem pierwsze wrażenie .Pózniej jest ok
Płyty można kupić , są też  na rosyjskiej stronie.
Linku raczej nie można podawać.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#29
Wracając  do pytania w pierwszym  poście w tym wątku   czyli  całkowitej amnezji  snów to  od  tygodnia testuje   kurkumę .Kurkuma  to  przyprawa, najlepiej  przyswajalna  jest z   czarnym pieprzem. Dlaczego   kurkuma? Przeczytałem w internecie  że  kurkuma  może pomoc nawet w przypadku choroby Alzheimera.Najlepsza  jest kurkuma 100%. można kupić  w sklepach ze zdrową żywnością.
Jakie są  efekty    jeśli chodzi o sny? .Wczoraj po przebudzeniu  zapisałem zapamiętane  sny. Wstałem i  przed  śniadaniem   olśnienie .Przypomniałem sobie  scenę se  snu.. Dziś też było podobnie  tzn przypomniałem sobie scenę ze snu.Do mojego menu doszła cebula, herbata z hibiskusa a ostatnio kurkuma jako przyprawa np do mięsa , ryżu.



Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#30
Powracam  do  pytania z pierwszego postu w tym wątku  czyli.. całkowitej amnezji snów.
W internecie przeczytałem  że witamina B-6  ma wpływ na pamięć snów.cytat

Witaminy z grupy B, B-6 i B-12 powodują bardziej wyraźne i łatwiejsze do zapamiętania sny. Pozwalają także utrzymać Twój układ nerwowy w dobrej kondycji. Witamina B-6 wykorzystywana jest przy produkcji aminokwasów, protein i neuroprzekaźników wykorzystywanych przy procesie śnienia.

Ja w celach testowych i smakowych  kupiłem  nasiona słonecznika.Smaczne i  zawierają  witaminę B-6.
Jeśli chodzi o leki to trzeba uważać.

https://oczymlekarze.pl/raporty/1692-spo...dzieje-snu

Wracając do snów to aby pamiętać sny  lub mieć LD trzeba być wypoczęty .Dlaczego tak uważam? Przez ponad miesiąc  ciężko  pracowałem .Przez ten czas   brak  LD i pamięć snów bardzo słaba. Zasypiałem po 5 minutach ale snów nie pamiętałem, całkowita amnezja. Tylko raz w drodze do pracy  przypomniałem sobie   fragment snu.Zwolniłem się z tej pracy :),zjadłem wczoraj trochę nasion słonecznika, napiłem się  melisy przed snem i nad ranem miałem ciekawy sen. Przypomniałem sobie  sen po przebudzeniu. Jestem  w egzotycznym miejscu  na łodzi.To morze lub ocean. Podpływam  do jednej z łodzi.Spotykam  Wojciecha Cejrowskiego :)Częstuje mnie papierosem Marlboro.Cejrowski jest wrogiem palenia ale we śnie  wszystko jest możliwe.

Od dziś testuje melisę i nasiona słonecznika :D
W przypomnieniu snów pomaga też muzyka z płyty Dreamcatcher czyli łapacz snów.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post


Skocz do:

UA-88656808-1