A jak wygląda twój dzienniczek snów?
#1
Tak jak w temacie c:
Używacie telefonu czy wolicie zeszyt(?), a może komputer chodzi u was całą noc i jak obudzicie się w środku nocy to od razu wstajecie na moment i zapisujecie wszystko co pamiętacie na nim?
Pytam z czystej ciekawości, a zarazem szukam sposobu na łatwe "zapisywanie" moich snów właśnie w sytuacji jak wyżej tj. budzę się w nocy i muszę szybko zapisać sen ze szczegółami (pisanie ręcznie zajmuje mi trochę czas).

Dobrej nocy ;)
16 lat ( rocznik 00 c: ) | Okolice Mińska Maz. | NIE ZAPOMNIJ SPRAWDZIĆ CZY NIE ŚNISZ!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#2
Ja używam zeszytu. Bo jak rano wstaję nie mogę patrzeć się na ekran telefonu, bo mnie razi. A poza tym jakoś zawsze lubiłem papier :)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#3
Wejdź na mój isenowy dzienniczek to zobaczysz jak wygląda :P

Piszę od razu na komputerze, z trzy razy może się zdarzyło, że na pisałem najpierw na kartce papieru.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#4
(19-02-2017, 03:01 )Misiek napisał(a): Pytam z czystej ciekawości, a zarazem szukam sposobu na łatwe "zapisywanie" moich snów właśnie w sytuacji jak wyżej tj. budzę się w nocy i muszę szybko zapisać sen ze szczegółami
Wystarczy sobie wyobrazić jak każda z wymienionych opcji sprawowałaby się w praktyce. Długopis + zeszyt / notatnik zawsze będzie najszybszą i najwygodniejszą opcją. Po prostu łapiesz za długopis, otwierasz zeszyt i piszesz natychmiast jak chcesz oraz robiąc ewentualne szkice / rysunki, oznaczenia tekstu.
Z telefonem / komputerem trzeba się bawić w otwieranie odpowiednich aplikacji, staranne pisanie na dotyku (które tuż po przebudzeniu, kiedy wyświetlacz razi w oczy a sami jesteśmy średnio trzeźwi, nie jest najłatwiejsze i najwygodniejsze) plus generalne wszelkie inne operacje na tekście (kasowanie napisanych fragmentów, robienie tytułów, zmiana czcionek itd. itp.) trochę trwają. Przy zapisywaniu snów ważny jest czas i wygoda, pisząc odręcznie można raz-dwa wszystko machnąć, coś skreślić, podkreślić, zaznaczyć kluczowe elementy i robić ewentualne notki po bokach (co mi się zdarza bardzo często). Dla mnie pisanie na telefonie to byłaby katorga, nawet gdybym potrafił bardzo szybko pisać :P
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#5
Ja tam używam aplikacji Awoken na telefonie. Zapisuję tylko słowa klucze bądź skrót snu. Dopiero potem w wolnej chwili przepisuję wszystko na spokojnie i ze szczegółami do papierowego dziennika.
Każdy ma takie sny z których nie chce się obudzić !

"Nie sen jest najgorszy, najgorsze jest przebudzenie..."
Julio Cortázar

LD 8

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#6
(19-02-2017, 17:25 )Slavia napisał(a):
(19-02-2017, 03:01 )Misiek napisał(a): Pytam z czystej ciekawości, a zarazem szukam sposobu na łatwe "zapisywanie" moich snów właśnie w sytuacji jak wyżej tj. budzę się w nocy i muszę szybko zapisać sen ze szczegółami
Wystarczy sobie wyobrazić jak każda z wymienionych opcji sprawowałaby się w praktyce. Długopis + zeszyt / notatnik zawsze będzie najszybszą i najwygodniejszą opcją. Po prostu łapiesz za długopis, otwierasz zeszyt i piszesz natychmiast jak chcesz oraz robiąc ewentualne szkice / rysunki, oznaczenia tekstu.
Z telefonem / komputerem trzeba się bawić w otwieranie odpowiednich aplikacji, staranne pisanie na dotyku (które tuż po przebudzeniu, kiedy wyświetlacz razi w oczy a sami jesteśmy średnio trzeźwi, nie jest najłatwiejsze i najwygodniejsze) plus generalne wszelkie inne operacje na tekście (kasowanie napisanych fragmentów, robienie tytułów, zmiana czcionek itd. itp.) trochę trwają. Przy zapisywaniu snów ważny jest czas i wygoda, pisząc odręcznie można raz-dwa wszystko machnąć, coś skreślić, podkreślić, zaznaczyć kluczowe elementy i robić ewentualne notki po bokach (co mi się zdarza bardzo często). Dla mnie pisanie na telefonie to byłaby katorga, nawet gdybym potrafił bardzo szybko pisać :P


Właśnie moim zdanie ten dzienniczek/zeszyt jest ciężko bo czasem jest sporo szczegółów do opisania co trochę czasu zajmuje, a budząc się w nocy nie mam takiego "nawyku" żeby sięgnąć pod poduszkę i wziąć zeszyt i coś zapisać. Po prostu zapominam nie mówiąc o tym że nie chcę mi się czasem. Myślałem nad robieniem "notatek głosowych" a potem przelewanie ich na papier/tekst w komputerze.
16 lat ( rocznik 00 c: ) | Okolice Mińska Maz. | NIE ZAPOMNIJ SPRAWDZIĆ CZY NIE ŚNISZ!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#7
(22-02-2017, 04:04 )Misiek napisał(a): Właśnie moim zdanie ten dzienniczek/zeszyt jest ciężko bo czasem jest sporo szczegółów do opisania co trochę czasu zajmuje
Nie rozumiem co to ma do formy zapisywania. Ilość wpisywanego tekstu nie różni się gdy wpisujesz go do telefonu / komputera :v Zaś jeśli nie jesteś bardzo dobry w pisaniu na klawiaturze / telefonie to pisanie długopisem zawsze jest szybsze i wygodniejsze.

(22-02-2017, 04:04 )Misiek napisał(a): a budząc się w nocy nie mam takiego "nawyku" żeby sięgnąć pod poduszkę i wziąć zeszyt i coś zapisać.
Trudno żeby był nawyk skoro tego nigdy nie robiłeś (albo robiłeś bardzo krótko) :D To jest zawsze kwestia tygodnia-dwóch i się człowiek przyzwyczaja. Cała praktyka LD to wyrabianie sobie nowych nawyków od zera.

(22-02-2017, 04:04 )Misiek napisał(a): Po prostu zapominam nie mówiąc o tym że nie chcę mi się czasem.
W ogóle Ci się nie chce czy tylko do zeszytu? Bez znaczenia, zapisywać trzeba i to natychmiast po przebudzeniu, bez chwili zwłoki. Bez odrobiny dyscypliny nikt daleko nie zajdzie.

(22-02-2017, 04:04 )Misiek napisał(a): Myślałem nad robieniem "notatek głosowych" a potem przelewanie ich na papier/tekst w komputerze.
Jest to jakiś pomysł, ale myślę że wygodniej by Ci było pisać notatki w zeszycie niż nagrywać i później odsłuchiwać tego w kółko i przelewać na tekst. Ponadto tak jak pisałem, długopis + papier ma znacznie więcej możliwości, od razu masz wszystko poukładane i oznaczone jak chcesz, można robić szkice i dodatkowe notki. Takie rzeczy mega ułatwiają zapisywanie i interpretowanie snów, a taka praca ze snami w oneionautyce jest bardzo istotna. Nie chodzi tylko o to, by zapisać sen żeby tylko był i mieć to z głowy.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#8
Jest też opcja nagrywać na dyktafon słowa klucze, a w wolnej chwili odsłuchać i sporządzić pełny wpis w miejscu gdzie chcesz. Nagrywania całej fabuły nie polecam bo później może być ciężko to rozszyfrować :P Lepiej mniej słów, ale wyraźnie. Taki dyktafon można sobie ustawić jako szybki skrót, więc odpalenie to nie jest duży problem.
let's worship cats
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#9
Ja nagrywam na dyktafon rano
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#10
Ja używam zeszytu.
Wysłane z mojego Commodore 64


Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post


Skocz do:

UA-88656808-1