Czy to było LD?
#1
Witam. Otóż wydaje mi się, że ostatniej nocy miałem LD, jednak nie jestem co do tego faktu w 100% pewny. problem wygląda tak, że śniłem o tym, że byłem o zmroku na wielkiej łące (nie będe oczywiscie opisywał snu od deski do deski bo nie w tym rzecz). Sprawa wygląda tak, że w pewnym momencie podświadomie zrobiłem test rzeczywistości (złączyłem dłonie). Zdziwiłem się, ponieważ w LD dłonie przez siebie przechodzą, za to ja czułem opór.  nie zmartwiłem się tym, ponieważ byłem podekscytowany samym faktem, że spróbowałem zrobić test rzeczywistości. Wszystkie barwy wokól mnie przybrały żywszego koloru. Zdawałem sobie sprawę, że jestem we śnie. Żeby bardziej utwierdzić się w przekonaniu, że to LD zacząłem biec w wybranym przez siebie kierunku. Po około 5 sek wszystko stawało się coraz to bardziej jasne (efekt światełka w tunelu xd). Wiedziałem , że sen się juz kończy. Teraz mam pytanie, czy to rzeczywiście było 100% LD. Bardzo ciekawi mnie kwestia tego oporu który czułem wykonując test.  8->
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#2
Raczej nie miałeś jasnej świadomości. Ani powód wykonania TR ani jego wynik nie przekonały cię do faktycznego stanu, w którym się znajdowałeś. Rozumiałeś, że jesteś we śnie ale najpewniej nie miałeś pełnego oglądu co to oznacza. Taki stan zdarza się szczególnie często, kiedy sen faktycznie się kończy - przebłysk świadomości przed pełnym przebudzeniem. Niemniej odpowiednim treningiem można wydłużać okres od tego przebłysku do przebudzenia i oczywiście osiągnąć całkowicie jasną świadomość.

Co do oporu - we śnie dzieją się rzeczy, które wydają ci się, że przynajmniej mogą się stać. Jeżeli jesteś przekonany, że nie śnisz, to żaden TR nie powie ci, że jest inaczej. Dlatego TR trzeba wykonywać, także na jawie, z pełną uważnością - to zawsze może być sen, zawsze jestem na to przygotowany, niezależnie jak stabilne wydaje się otoczenie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post


Skocz do:

UA-88656808-1