LD jako program
#1
A co jeśliby uznać LD za program?

Można wówczas sprowadzić kontrolę do wpisywania komend przed naszymi oczami. Coś w stylu "/time set night" albo "/warp Moon".

Do dyspozycji mielibyśmy również menu snu. Zastanawiam się tutaj nad ciekawą opcją, jaką byłoby zapisanie snu. Kiedy czujemy, że nasz LD się kończy, po prostu robimy save'a i kontynuujemy go następnym razem.

Wpadło mi to do głowy, bo kiedyś miałem LD, gdzie próbowałem latać. Nie wychodziło mi to, ale na moim "sennym ekranie" pojawił się przycisk z miotłą. Kliknąłem go siłą woli i udało mi się unieść w górę.

Boję się jednej rzeczy - miałbym za dużo skojarzeń z Minecraft'em i wszystko mogłoby się zamienić później w klocki.

Macie jeszcze jakieś spostrzeżenia/pomysły odnośnie tematu?
cosmic.checkReality();
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#2
W śnie nasza kontrola jest blokowana przez nasze własne ograniczenia wytworzone przez nasze bytowanie w świecie rzeczywistym . W łamaniu tych ograniczeń chodzi o dostowanie jakiejś sytuacji aby stała ona się nam w miarę "logiczna" , możliwa do przyjęcia .
Jeśli ktoś miał dużo styczności z konsolami to zapewne pomoże mu to w kontroli , bo jest to dla niego bardziej przyswajalne niż ruszyć senny świat z posad samym myśleniem .
Skuteczność takiego rozwiązania oczywiście zależy również od wiary . Pomóc może uznanie całego sennego świata za program , wmówienie sobie tego . Ale myślę że nasza świadomość by na tym ucierpiała .
Co do save'a to całkiem dobry pomysł na pierwszy rzut oka , ale trzeba by taki save zrobić trochę wcześniej , zapamiętać dokładnie otoczenie , nasz stan . Moim zdaniem potrzebna jest również do tego wysoka świadomość , jak i klarowność .
let's worship cats
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#3
Ja chcę wpisywać komendy za pomocą tego interfejsu na dole :D.


Na nim sprawdzałem kiedyś kontrolę w LD. Pisało tak:
Cytat:Kontrola - 0%
Jakość - 40%
Co najlepsze te dane były idealne :D.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#4
Heh, stały się idealne :)
Cosmic Kid, twoje obawy są w 100% uzasadnione - jeżeli LD ma być kontrolowane jak gra komputerowa, to jakość po prostu musi się skojarzyć z grą komputerową. W efekcie przewiduje następujące problemy w takim LD :
1.Pikseloza
2. Buforowanie
3. Fatal error
4. Lagi, glitche, tekstury, niechciane elementy konsoli
5. NPC :)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#5
Można jeszcze dodać hakerów i n00bów jak ktoś próbuje MLD :D.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#6
W takim razie wystarczy wejść na jakiś randomowy serwer, a nie śnić świadomie.
cosmic.checkReality();
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#7
Kiedyś właśnie uznałem, że LD to gra komputerowa. Wszystko fajnie, save działały ale wiecie co?
NIGDY NIE PROGRAMUJCIE JAKO SNU POSTALA 2!
Nigdy...
Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że wykonanie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#8
Wyskoczy Ci typ z kilofem i walnie w łeb , odechce Ci się takich zabaw xD a tak na serio, to zastanawia mnie jedna rzecz. Komendy mogłyby działać, ale jak wiadomo wszelkie napisy w ld są strasznie niestabilne, myślę że może to mocno utrudnić.
Masz sprawę? Pisz na GG: 41393861
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#9
Zależy od wiary :D. Jak ktoś zechce może widzieć stabilnie jak ja w interfejsie :D.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#10
To i tak nie ma różnicy, bo wpisujesz szybko komendę i nie przejmujesz się potem napisem. Ważne, żeby śmigało.
cosmic.checkReality();
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post


Skocz do:

UA-88656808-1