i-Sen.pl - Polskie Forum Świadomego Śnienia
Czy są chetni do prostego bezwysiłkowego elsperymentu? - Wersja do druku

+- i-Sen.pl - Polskie Forum Świadomego Śnienia (http://i-sen.pl)
+-- Dział: i-sen.pl (http://i-sen.pl/Forum-i-sen-pl--3)
+--- Dział: Ogłoszenia, Regulamin (http://i-sen.pl/Forum-Ogloszenia-Regulamin--5)
+--- Wątek: Czy są chetni do prostego bezwysiłkowego elsperymentu? (/Temat-Czy-sa-chetni-do-prostego-bezwysilkowego-elsperymentu--4208)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8

Czy są chetni do prostego bezwysiłkowego elsperymentu? - Onejronauta - 09-09-2018

Mam pomysł na prosty nie wymagający praktycznie żadnego specjalnego wysiłku eksperyment dotyczący wywoływania ld za pomocą sugestii.
Eksperyment polegał by na bez wysiłkowym mechanicznym powtarzaniu w myślach przed zaśnięciem aż do zaśnięcia sugestii:
"„Kiedy będę śnił, pragnę pamiętać, że śnię”

Ewentualni chętni proszeni są aby tu zadeklarowali udział do wzięcia udziału w eksperymencie, trzeba by podać ilość tygodniową ld z ostatnich miesięcy np. 1 ld na tydzień 3-4 na miesiąc w ostatnim czasie jest to konieczne aby ustalić czy ta sugestia zwiększy ilość ld.

Moim zdaniem wystarczy tydzień z tą metodą po tygodniu sugestia pozostanie ta sama, ale zmieni się sposób jej podawania jeśli ma trwać to dłużej jak sugeruje @incestus to proszę pisać wydłużymy okres[url=http://i-sen.pl/Uzytkownik-incestus--265][/url]
Wszelkie uwagi mile widziane :)

RE: Czy są chetni do prostego bezwysiłkowego elsperymentu? - Freskum - 09-09-2018

Niestety nie mogę wziąć udziału w eksperymencie :(

Głównie teraz po twoim obecnym mocno spadła u mnie forma...
Wiadomo, że po zakończeniu obecnego wrócę do korzystania z „moich starych” technik.

Oczywiście powtarzanie: „Kiedy będę śnił, pragnę pamiętać, że śnię”, nic nie kosztuje, ale można się spodziewać, że gdy wrócę do korzystania z technik przed eksperymentem i tak liczba ld na tydzień będzie się zwiększać.

Średnio miałem wynik 4/7.

Mogę oczywiście po zakończeniu twoich obecnych badań włączyć się do tych, ale tak jak wspomniałem wcześniej: wzrost raczej będzie zależał od powrotu do „codzienności".

Tak czy inaczej, trzymam kciuki za twój następny eksperyment ;) .

Czy są chetni do prostego bezwysiłkowego elsperymentu? - Wi. - 09-09-2018

Jeśli to będą metody bez wybudzania, to ja chętnie ;) Natomiast nie wiem na ile będę użyteczna, bo mam teraz naprawdę sporo roboty (pracuje po pracy), więc podejrzewam, że to będzie bezpośrednio wpływać na wyniki. Jeśli to nie jest problem, to spoko.

RE: Czy są chetni do prostego bezwysiłkowego elsperymentu? - Isabela - 09-09-2018

Ja nie pracuję po pracy, więc mogę spróbować :-) Deklaruję 2-3 LD miesięcznie.

RE: Czy są chetni do prostego bezwysiłkowego elsperymentu? - incestus - 09-09-2018

To nawet mnie na to stać :)
Obecnie 0 LD na tydzień, 2-3 niedoświadomione sny o LD/ sny kontroli na tydzień :)
Ciągle podtrzymuje konieczność badania w dłuższych odstępach czasu, ale tydzień zawsze coś tam wniesie. Mam tylko jedną uwagę - nie chcesz chyba prowadzić dwóch eksperymentów jednocześnie ? :)

RE: Czy są chetni do prostego bezwysiłkowego elsperymentu? - Onejronauta - 09-09-2018

(09-09-2018, 18:54 )Freskum napisał(a): Niestety nie mogę wziąć udziału w eksperymencie :(
Od bohaterów poświęcających dla nauki zdrowie nie wymagam udziału w dwu eksperymentach na raz :D

RE: Czy są chetni do prostego bezwysiłkowego elsperymentu? - Onejronauta - 09-09-2018

Czyli na razie jest nas trójka chętnych super czekam na kolejnych :-)
Najlepsi by byli tacy bez ld, ale kazdy jest mile widziany :-)

RE: Czy są chetni do prostego bezwysiłkowego elsperymentu? - incestus - 09-09-2018

Jeżeli wprowadzasz nową sugestię, której nie stosowałeś podczas eksperymentu WBTB, to oczywiście zafałszuje to wynik badania WBTB. Wi, Isabela i Ja nie uczestniczymy w tamtym eksperymencie i możemy z czystym sercem bawić się autosugestią, ale obawiam się, że Ty powinieneś wybrać ;)

RE: Czy są chetni do prostego bezwysiłkowego elsperymentu? - Gambol - 09-09-2018

Moim zdaniem tez lepiej skupic sie na jednym eksperymencie. Jedno moze wplywac na drugie.

Czy są chetni do prostego bezwysiłkowego elsperymentu? - Wi. - 09-09-2018

Możemy przecież poczekać, aż pierwszy się skończy :v To by rozwiązało problem udziału i Freskum, i Onejro.