i-Sen.pl - Polskie Forum Świadomego Śnienia
Szalony Berber i dziewczyna - Wersja do druku

+- i-Sen.pl - Polskie Forum Świadomego Śnienia (http://i-sen.pl)
+-- Dział: Sen (http://i-sen.pl/Forum-Sen--32)
+--- Dział: Analiza snów (http://i-sen.pl/Forum-Analiza-snow--54)
+--- Wątek: Szalony Berber i dziewczyna (/Temat-Szalony-Berber-i-dziewczyna--3931)Szalony Berber i dziewczyna - Zindbad - 11-02-2018

Witam

Ten sen naprawdę mnie nastraszył tej nocy. Śnił mi się szalony Berber, który napisał swoją własną Biblię. Ten Berber wysłał do mnie swoją córkę albo niewolnicę (nie pamiętam). Miała na sobie strój nieco kojarzący się z heavy-metalowcami albo satanistami. Przyszła do mojego mieszkania, zaczęła mnie całować w kuchni pod lodówką. Na lodówce powiesiła fragmenty z "ewangelii" swojego ojca czy też pana. W tym kawałku była mowa o tym, że Berber posiada papugę, która ma na imię tak samo jak dziecko mojej byłej dziewczyny.

Nie pamiętam, czego się bałem, ale obudziłem się zlany potem.


RE: Szalony Berber i dziewczyna - incestus - 11-02-2018

Po pierwsze - kto to jest Berber ?? :)
Po drugie - powinieneś pamiętać też inne emocje z tego snu. Cały czas strach, czy tylko na końcu ? Nie było tam pożądania ?

Bez tych informacji mogę wywnioskować tylko zarys. Wydają się tu dominować motywy obrazoburcze, pewnie twoje wyobrażenie grzechu. Heavy metal, niewolnictwo, demoralizacja, seks, fałśzywa biblia. Jedyny strach, który mi się z tym kojarzy, to religijne poczucie winy, lęk przed potępieniem. Może była jakaś sytuacja ostatnio, po której pomyślałeś, że zrobiłeś coś zakazanego ?


RE: Szalony Berber i dziewczyna - Jasiri - 12-02-2018

Po pierwsze, nietrudno się tu dopatrzyć w Berberze szatana.
Po drugie mogły być inne odczucia ale widocznie strach je wymazał.
Po trzecie, może po prostu obawiasz się że dziecko byłej jest Twoje bądź wiesz że jest i stąd ten strach? Motyw papugi by tu pasował.


RE: Szalony Berber i dziewczyna - Isabela - 12-02-2018

(11-02-2018, 22:08 )incestus napisał(a): Po pierwsze - kto to jest Berber ??

Radzę doczytać przed zadawaniem takich pytań.
Cytat:Berberowie (Berberzy) – rdzenna ludność Berberii w północnej Afryce i na Saharze, pochodzenia chamito-semickiego.

Stanowią w większości odrębny typ somatyczny w ramach rasy białej, nazywany w nauce berberyjskim. Wielu ma do dziś niebieskie oczy, rude bądź jasne włosy.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Berberowie


RE: Szalony Berber i dziewczyna - Nalewa - 12-02-2018

Mi się cały czas po przeczytaniu tego słowa nasuwał fryzjer na myśli (barber)


RE: Szalony Berber i dziewczyna - incestus - 12-02-2018

No czytałem to Izabela, i nawet pasowało do kontekstu, ale równie dobrze może to być postać z jakiejś mało znanej kreskówki :P


RE: Szalony Berber i dziewczyna - Zindbad - 12-02-2018

Tak Berber to członek tego ludu o którym pisze Izabela. Ich inna nazwa to Kabylowie, a to kojarzy się trochę z tamtą laską (nie podam więcej szczegółów bo ochrona danych osobowych).

Dziecko na bank nie jest moje bo miało 2 lata jak się poznaliśmy :D

Incestus napisał(a):Jedyny strach, który mi się z tym kojarzy, to religijne poczucie winy, lęk przed potępieniem. Może była jakaś sytuacja ostatnio, po której pomyślałeś, że zrobiłeś coś zakazanego ?

Tak, wiem już o jaką sytuację chodzi (o nagłe zakończenie terapii u psychologa), ale to raczej nie miało nic wspólnego z dziewuchą. Chyba że moja podświadomość uważa, że porzuciłem terapeutę tak jak dziumdzię?


RE: Szalony Berber i dziewczyna - incestus - 12-02-2018

Ja bym nie wiązał tego snu z motywem zdrady i porzucenia, bardziej chodzi mi o poczucie winy, że zrobiło się coś złego, obarczonego religijnymi lub moralnymi konsekwencjami. Bardziej więc sugerowałbym ci, że mogłeś mieć wyrzuty sumienia z powodu przerwania pomagania sobie z problemem, może w stylu niepewności o nawrót czy coś w tym stylu