i-Sen.pl - Polskie Forum Świadomego Śnienia
Problem z utrzymaniem LD - Wersja do druku

+- i-Sen.pl - Polskie Forum Świadomego Śnienia (http://i-sen.pl)
+-- Dział: Sen (http://i-sen.pl/Forum-Sen--32)
+--- Dział: Pytania i dyskusje (http://i-sen.pl/Forum-Pytania-i-dyskusje--37)
+--- Wątek: Problem z utrzymaniem LD (/Temat-Problem-z-utrzymaniem-LD--3930)Problem z utrzymaniem LD - White - 11-02-2018

Cześć.

Ostatnio coraz częściej przytrafiają mi się LD (TR z nosem działa jak marzenie) ale mam problem z utrzymaniem się we śnie.

Dzisiaj na przykład miałem fałszywe przebudzenie. Zrobiłem TR z nosem i uświadomiłem się. Sen zaczął się rozmazywać (jak zawsze) więc spróbowałem się uspokoić. Sen przestał zanikać. Problem polega na tym, że w takich przypadkach często zupełnie niechcący zamykam oczy (nie kontroluję tego) a gdy znowu je otworzę to się budzę. Dzisiaj nagle zacząłem niekontrolowanie mrugać oczami w LD (nic na szczęście się nie stało) a zaraz potem dosłownie na sekundę zamknąłem (też niekontrolowanie) jedno oko. To było dziwne, bo jednym okiem wciąż widziałem swój sen, a gdy otworzyłem to drugie, byłem już obudzony.

Tak czy inaczej, co mogę zrobić, aby nie przeszkadzało mi to ciągle w osiągnięciu trwałego i stabilnego LD?

Dziękuję za odpowiedzi! :)


RE: Problem z utrzymaniem LD - Nalewa - 11-02-2018

Spróbuj otworzyć swoje niefizyczne oczy jakimś innym sposobem, przyłóż ręce i rozszerz powieki bądź poczuj, że masz na sobie jakąś czapkę czy google zasłaniające Twój wzrok i je zdejmij, skoro tradycyjne otwieranie Cię wybudza.

Staraj się też nie myśleć o problemie murgania podczas czy przed LD, bo takie myśli będą powodowały nawroty takich sytuacji.


RE: Problem z utrzymaniem LD - incestus - 11-02-2018

Najłatwiej jest te myśli opanować po prostu biorąc się do roboty :) Skup się na tym co chcesz zrobić we śnie i wprowadzaj to w życie, jedno za drugim. Wódź uwagą po elementach snu na niczym za długo się nie zatrzymując.

Trzeba też nadmienić, że nierzadko początkowe uświadomienia są samoistne już w ostatnich, najpłytszych momentach snu. W takim wypadku kontrola snu ulega silnemu ograniczeniu i trudno opanować wybudzenie. Jeżeli jednak wybudzenie następuje z głębokiego LD z powodu myśli o wybudzeniu - wtedy po opanowaniu emocji da się dość łatwo do snu wrócić.


RE: Problem z utrzymaniem LD - Skipper - 15-02-2018

Pamiętaj, że to ty jesteś panem snu i masz największą kontrolę, nie rozumiem po co mrugać w LD, to zbędnę tak jak załatwianie swoich potrzeb fizjologicznych, po co? Spróbuj pozbawić się powiek, możesz to zrobić poprzez np. wyłupanie ich sobie łyżeczką :) Co do jakości snu to z tego co wiem będzie się rozwijać wraz z doświadczeniem, ale napewno możesz boostnąć tą jakość poprzez np. wyobrażenie sobie ekranu na którym będzie widniała zmiana jakości, tak jak na youtubie masz kolejno: 144p, 240p, 360p, 480p, 720p, 1080p, ale po co jak możesz ustawić na 4k :D

pozdrawiam serdecznie, buziole :*