i-Sen.pl - Polskie Forum Świadomego Śnienia
Maciej/CyrexLordPL - Wersja do druku

+- i-Sen.pl - Polskie Forum Świadomego Śnienia (http://i-sen.pl)
+-- Dział: Dziennik Snów (http://i-sen.pl/Forum-Dziennik-Snow--44)
+--- Dział: Dziennik Snów (http://i-sen.pl/Forum-Dziennik-Snow--14)
+--- Wątek: Maciej/CyrexLordPL (/Temat-Maciej-CyrexLordPL--3894)Maciej/CyrexLordPL - CyrexLordPL - 11-01-2018

W pierwszym dniu praktykowania zapamiętywania snów nie udało mi się to. Wstałem -nie zdarza mi się to- o godzinie 5 nad ranem. Zaczełem się odruchowo ruszać, ale jak się uświadomiłem szybko zajęłem pozycję w jakiej wstałem, to nie pomogło. Leżałem jeszcze przez około 30 minut, żeby przypomnieć sobie sen. Około godziny 5:30 poszlem znowu spać i obudziłem się o 7. Nic nie pamiętam że snu. Przed zaśnięciem powtarzałem regułkę "Pamiętam swoje sny, z każdym dniem coraz lepiej". Nie poddaje się będę próbował tyle razy aż mi się uda. Może nie jest to sen, ale chciałem się podzielić tym, może mi ktoś doradzić?


RE: Maciej/CyrexLordPL - Lapis - 11-01-2018

Witam.

Nie zawsze udaje  się zapamiętać  sny. Ja też  nie zawsze pamiętam sny  ale  od pewnego czasu  jest  poprawa.  Na początku  ubiegłego roku pamiętałem  tylko ostatnie sceny ze snów  i nic więcej  .Całkowita  magnezja :)    jak   mówi Kelly Bundy  ze świata według  Bundych . Przeczytałem w internecie informacje na ten temat co można  zrobić aby poprawić pamięć snów Zrezygnowałem np   z mycia  zębów  pasta z  fluorem .Kupiłem pastę do zębów bez  fluoru .
W internecie  jest nawet test  takich past.

http://baranowscy.eu/wordpress/pasty-dla-doroslych-bez-fluoru-ranking-organicznych/

Dlaczego?  o tym informacje w linkach
Dobrym pomysłem  przed snem  jest słuchanie przez jakiś czas relaksującej muzyki. Ćwiczenie  pamięci wstecznej , przypominanie  sobie całego dnia od  tyłu   tzn co robiłeś przed położeniem się do łóżka  aż do rana.Jeśli nie ma poprawy można  skorzystać z witaminy B6.Jeśli przypomnimy sobie sen  lub fragment snu trzeba  go zapisać to podstawa.

Niedobór Witaminy B6 (fosforan pirydoksalu) – zapominanie marzeń sennych

http://i-sen.pl/Temat-calkowita-amnezja-snow--3587?page=5

Można też zadbać o szyszynkę.

cytat z internetu

Komórki szyszynki – pinealocyty – produkują tzw. hormon snu, czyli melatoninę. Melatonina i jej pochodne metabolity są wydzielane do płynu mózgowo-rdzeniowego i do krwi. Jego wydzielanie jest ściśle związane z bodźcami świetlnymi - ich obecność hamuje produkcję tego hormonu.O szyszynce  jest dużo  informacji w internecie i na youtube.
Przykłady w linkach

https://www.youtube.com/watch?v=NgF1irnfwpU

https://globalneprzebudzenie.wordpress.com/2016/05/08/szyszynka-rola-w-procesie-ewolucji-swiadomosci-2/RE: Maciej/CyrexLordPL - incestus - 11-01-2018

Spokojnie, to pierwszy dzień. Nie da się nic powiedzieć na ten moment, ale takie niepowodzenia są częste i zawsze przejściowe. Obstawiam, że jutro będzie już zupełnie inaczej.


RE: Maciej/CyrexLordPL - Lapis - 12-01-2018

Mi też dziś nie udało się zapamiętać snów.Nie   brałem dziś  gotu -kola.Nie daje  jednak za wygraną bo chciałem zapisać nawet krotką scenę ze snu w moim dzienniku.Jest   godzina  7 rano. Pomyślałem że może  się uda. Coś podpowiada  mi   chwyć  kamień. Chwyciłem do ręki kamień sodalit i  staram się zasnąć.


Koncentruje się  tylko na  kamieniu  i szybko zasypiam.Po  pewnym czasie  mam dwa  krótkie sny .Przed  drzwiami    do mieszkania  spotykam  trzy osoby.Dwóch mężczyzn i  kobiete.Wchodzimy do środka mieszkania. Mówię  do mężczyzny  który stoi  najbliżej..poproszę o dokumenty. Odpowiada  ..mój bilet  jest na ścianie.Wiem ze to już  sen LD :) .Chce połączyć przyjemne z pożytecznym i  mowie do kobiety, proszę  przynieść  na kartce zapisane numery liczb wylosowanych   dziś  w Euro  Jeckpot. Kobieta   wychodzi  z pokoju . Niestety po chwili sen się urywa . Pomyślałem  ze nie będę otwierał oczu, nie będę  się poruszał i może  powrócę do tego snu. Po chwili jestem we śnie ale miejsce jest inne,  widzę  przed sobą snajpera  w stroju maskującym. Obok mnie dwóch snajperów ,celują   do snajpera  który jest przede mną. Snajper celuje do mnie i budzę się.Trzeci  raz nie udało się powrócić  do snu.

Sposób podobny do Finger Induced Lucid Dream .  Pomysł z kamieniem  w ręku  jest  mój Może komuś  spodoba   się  .Kamień może  być taki który nam się spodoba.

Na czym polega Finger Induced Lucid Dream .Najlepiej  zastosować po przebudzeniu, zamykamy oczy  , relaksujemy się i poruszamy jakąś częścią ciała  czyli np dwoma palcami. Ruch  spokojny, powtarzający się, na przemian góra-dół.
Może  komuś  ten sposób spodoba się i będzie skuteczny w uzyskaniu świadomego snu.