Widziałam swój grób
#1
Sen rozpoczął się gdy stałam już na cmentarzu. Z jakiegoś powodu nie mogłam z niego wyjść - chyba czekałam aż moja matka skończy rozmawiać z kimś znajomym, żebyśmy mogły wrócić do domu. Cmentarz nie był jednak przygnębiający, wręcz przeciwnie, było tam wesoło, dużo ludzi, kolorowo, głośno. Ktoś rozdawał nagrody za zdanie egzaminu biegłości w języku. Ja tego egzaminu nie zdawałam, zabrałam sobie zatem podróbkę tej nagrody (która wyglądała jak miniaturka statuetki Oscara). Figurka była bardzo lekka, jakby była z aluminium albo innego lekkiego, taniego metalu  i czuć było że jest kiepskiej jakości, ale wyglądała dość dobrze. Chodząc dalej po cmentarzu wyobrażałam sobie przystrajanie grobów (na jednym z grobów przywiesiłam dużą białą kokardkę). Zaplanowałam, że będę co jakiś czas przychodzić na cmentarz i przystrajać opuszczone groby. W końcu znalazłam swój grób, było na nim moje imię i nazwisko i data urodzenia, ale daty śmierci albo jeszcze nie nyło, ale była tylko jej nie widziałam/nie pamiętam. Wyobraziłam sobie wtedy jak w dzień moich urodzin przychodzę na ten grób i kolorowo go przystrajam, jak na przyjęcie, przywieszam kolorowe kokardy, baloniki. Nie towarzyszyło mi żadne uczucie, ani smutek ani zaskoczenie, było to zupełnie normalne. 
Oprócz tego na cmentarzu stał OGROMNY pomnik poświęcony Armii Czerwonej. Był to pomnik jakby armii wyzwoleńczej. Wyglądał tak, że naprzeciw siebe stali wyrzeźbieni żołnierze armii czerwonej i polscy. Niby jedni mieli nieść sierp a inni młot, ale tak naprawde wszyscy nieśli młoty. Żołnierze radzieccy odróżniali się tym, że mieli wyrzeźbione charakterystyczne czapki. Jednak w związku z dekomunizacją przestrzeni publicznej podjęto decyzję, o usunięciu tych czapek i wyrzeźbieniu im takich kwadratowych czapek jak noszą amerykańscy uczniowie na filmach. Ogłoszono wtedy, że nie są to już dłużej żołnierze, a wykładowcy UJotu.

Co to może znaczyć?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#2
Witam.
Sny  trudno interpretować.Przykład w linku niżej.

http://www.poradnikzdrowie.pl/psychologi...34151.html

Dla mnie Twój sen  jest bardzo dziwny, masz też straszny  avatar, to twarz  diabła?Mam takie skojarzenie. Avatar  to sprawa indywidualna ale lepiej gdy będzie  to coś  neutralnego wtedy  sny tez będą bardziej  przyjemne.
Proponuje posłuchać  przyjemnej optymistycznej muzyki wtedy sny  na pewno będą  przyjemne.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#3
@Lapis, nie przesadzaj. Avatar jest bardzo fajny, to Night King z Gry o Tron, sam serial jest mega popularny. Nigdy nie widziałeś w internecie żadnych memów albo obrazków z tym bohaterem..?

PS. Serio uważasz, że jak się ustawi "ładny" avatar, to będzie się mieć przyjemniejsze sny?  facepalm
"Pomyliłeś niebo z gwiazdami odbitymi nocą na powierzchni stawu"
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#4
Gdy zobaczyłem ten avatar miałem zaraz skojarzenie z satanizmem lub czymś podobnym.Oczywiście mogę się mylić .Czymś takim na pewno nie warto się interesować.
Właśnie przeglądam  obrazy z gry Night King.Postać wygląda  jak szatan.Gra raczej nie jest przyjemna .Na pewno takie  gry mają wpływ na użytkownika. Wolałbym pograć w Mario Bros.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#5
Niesamowita pamięć snów, gratuluję :)

Coś mi się wydaje, że nie będę w stanie zinterpretować tego snu dobrze. Jest w nim bardzo dużo krótkich treści, które mogą wynikać ze skojarzeń ze sobą. No ale spróbujmy :)

Cmentarz wydaje mi się być pierwszym elementem losowym, sen może nie mieć nic wspólnego z tematyką śmierci. Chyba występuje tu w postaci miejsca, gdzie można spotkać ludzi. Sytuacja, która dzieje się na nim powinna być odbiciem jakiegoś niedawnego wydarzenia w twoim życiu. Pogodny tłum, klimat jarmarku, konkursy z nagrodami i twój dobry nastrój - spróbuj sobie przypomnieć, czy nie czułaś się podobnie w jakichś kompletnie innych okolicznościach ostatnio. Np po jakimś sprawdzianie w szkole, na jakiejś imprezie ze znajomymi itd. Zwróć szczególną uwagę na ten motyw sztucznej nagrody, to mogą być w odbiciu różne, pozornie nieistotne rzeczy, ale też osoby, zachowania, przemyślenia.

Dalsza część snu jest raczej efektem specyficznie pozytywnego nastroju. Pięknie, że zwróciłaś uwagę, że podczas snu wyobrażałaś sobie pewne akcje, a nie działy się one faktycznie. Nie widzę tam motywów ani nostalgii, litości ani lęku, więc chyba w tym przystrajaniu prezentują się tylko potrzeby estetyczne i twórcze myślenie. Groby mogą symbolizować tu żywe osoby lub ich mienie, które jest przez nie zaniedbywane. Być może kojarzysz u siebie ostatnio jakąś chęć niesienia pomocy, np zrobienia komuś przyjemności bezinteresownie, komuś kto tego normalnie nie doświadcza ?

No i ostatni motyw musi pochodzić z jakichś nabytych informacji, które pewnie kojarzysz. Studiujesz coś z tym związanego albo był to element jakiegoś dialogu. Wydaje się to mieć silny związek z uczelnią, ale nie da się więcej powiedzieć bez wiedzy o twoich odczuciach w każdym momencie tego etapu snu - wrażeń po zobaczeniu pomnika, po zorientowaniu się o ilości młotów, reakcji na ustawe dekomunizacyjną i ogłoszenie nowej reprezentacji pomników itp
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#6
(26-01-2018, 19:56 )Lapis napisał(a): Gdy zobaczyłem ten avatar miałem zaraz skojarzenie z satanizmem lub czymś podobnym.Oczywiście mogę się mylić .Czymś takim na pewno nie warto się interesować.
Właśnie przeglądam  obrazy z gry Night King.Postać wygląda  jak szatan.Gra raczej nie jest przyjemna .Na pewno takie  gry mają wpływ na użytkownika. Wolałbym pograć w Mario Bros.

Nie warto to się Tobą interesować. Przyjemnie to się Twoich postów nie czyta, a co do wpływu to Twoi nauczyciele za mały na Ciebie mieli :D
Ty tak udajesz czy zwyczajnie nie potrafisz czytać ze zrozumieniem?
Userka wyżej napisała, że avatar dotyczy SERIALU (offtop), a ty coś z grą wyskakujesz w temacie dotyczącym "analizy snów" tworząc niepotrzebny bałagan. Ba... sam odpisując na ten post taki tworzę ale nie mogłem się powstrzymać :)
[H]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#7
Special aleś Ty nerwowy, szybko można Cię wkurzyć widać. A forumowicze wydają się być mało empatyczni. Ehhhh, życie :P.
Mimo przeciwnym zdaniom uważam że Lapis ma trochę racji, a że opisuje po swojemu to cóż, każdy inaczej odbiera. Mimo iż w takich przypadkach powinno się kierować odczuciami to jednak jesteśmy nauczeni kierować się zmysłami. Wystarczy poczytać kilka snów aby zauważyć że większy nacisk jest kładziony na sceny wizualne, często są bardzo rozbudowane.
W tym śnie da się zauważyć przywiązanie aczkolwiek trudno ocenić do czego, poza tym wygląda to tak jak by taki stan autorce pasował. Motyw przystrajania grobu na urodziny wygląda na tęsknotę za czymś? Mogę jedynie strzelać, za mało informacji na ten temat.
W ostatniej części popieram ocenę Incesa, faktycznie wygląda na takie skojarzenie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#8
Nikogo nie chciałem urazić ale takich filmów nie oglądam. Gry i filmu do przyjemnych  na pewno nie można zaliczyć.
Proponuje  obejrzeć np film kraina jutra  lub  film pasażerowieZnajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#9
Oh damn, równie dobrze można by wyrzucić wszystkie odpowiedzi z tego wątku poza postem incesem (no i może Jasiri), który jako jedyny jakkolwiek nawiązuje do analizy snu autora. Dlatego preferuję formę Q&A niż forumową, gdzie można skomentować odpowiedź, a nie zaśmiecać wątek dyskusją na temat tego, że ktoś wystraszył się avatara. xD
cosmic.checkReality();
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#10
Co za zaszczyt, dostałam wprawdzie małego, ale zawsze plusika :P. Moim zdaniem każdy coś wnosi, wprawdzie niektórzy odrobinkę, ale zawsze to coś. A pisanie o wprowadzaniu nic nie zmieni, jak ma być wprowadzone to wprowadzić, ewentualnie zrobić ankietę kto jak chce żeby było, rozwiązanie z pewnością lepsze niż samo pisanie o tym :P.
wampia napisał 30-01-2018, 12:44 :
Skończcie z tym offtopem. Od rozmów na takie tematy jest czat bądź Hyde Park.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  grob nieboszyk bartos29 2 578 26-10-2017, 20:27
Ostatni post: Drafolit

Skocz do:

UA-88656808-1