Specyficzny sen.
#1
Od dawna nie mam normalnych snów raczej koszmary dosyć krwawe.
Ostatnio to się zmieniło a sny które teraz mam trochę mnie niepokoją:
1 Byłam w lesie, lecz ten las był spalony trochę jak po wojnie. Siedziałam na drzewie przede mną stało bardzo stare drzewo liściaste i mówiło : " jestem twoim ojcem" i " jesteś uwięziona w tym ciele" mówił spokojnym, poważnym głosem (nie znanym mi) w podeszlym wieku. Koło niego tańczyło inne drzewo zachowywalo się jak 6-7 latek mówiło coś o próbach. Nagle przyszła moja mama i powiedziała " chodź wracamy " w tej chwili drzewa były jak martwe zeskoczylam i poszłam za nią. Nagle znalazłam się nad strumieniem był pokryty lodem odwrocilam się, a jej nie było. Przeszłam przez strumień na 2 brzegu było pole, lecz całe pokryte lodem przewróciłam się zobaczyłam 2 listną roślinę powiedzialam "bracia" i wstałam (braci nie mam)

2 Byłam wilkiem o czarnej sierści i podobnych oczach. Chyba znajdowalam się na Syberii byłam przykuta z tyłu było słychać śmiech ludzi potem cisza. Udało mi się wydostać bieglam równo z murem nagle pojawił się kanion zatrzymalam się tylne łapy zeslizgnely lekko. Po chwili szłam równo z przepaścią gdy skoczył na mnie pies cofnelam się zmieniłam w kobietę i zaczęłam go wyciągać. Gdy się udało rzucił się na mnie przewrocilam go na plecy zmieniłam i zaczęłam warczec aż się uspokoił.

3 Był dość krótki. Do mojej klasy weszli chyba żołnierze jeden miał karabin pierwszy coś zaczął szeptac do tego z bronią i się obudziłam.


DO 2 snu moja koleżanka miała ciąg dalszy tego snu, a jej nic o nim nie mówiłam.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#2
Jeśli to możliwe  proponuje  spać na prawym boku.Nie  wiem  czy  spisz  na prawym  czy lewym boku ,może na wznak?Gdy śpię na lewym boku   prawie zawsze  mam koszmary.W internecie i  filmie z youtube  dowiedziałem się ze spiąć na lewym boku dużo osób ma koszmary.W  czasie snu na prawym  boku nigdy nie miałem koszmarów.
Ostatni koszmar który pamiętam (  szybko się obudziłem i natychmiast zauważyłem że spałem na lewym boku)  w czasie   snu widziałem   japońskiego żołnierza  który obcina  głowy  innym żołnierzom.

Najlepsze sny na prawym boku.Przed snem proponuje przez chwile posłuchać na słuchawki muzyki relaksacyjnej.Muzyka pomaga.

https://www.youtube.com/watch?v=WIJaD623dy0
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#3
@Lapis skąd te rewelacje o wpływie pozycji spania na rodzaj snu? Jeszcze bym zrozumiał, że spanie na konkretnym boku może mieć jakiś drobny wpływ na np. wysypianie się czy krążenie, ale że lewy bok powodujący koszmary senne? :P Wiem, że mowa tylko o niektórych ludziach, ale wciąż nie wiem na jakiej zasadzie miałoby to działać.

W Twoim przypadku koszmary zniknęły pewnie dlatego, że wierzyłeś że się tak stanie po zmianie pozycji spania (każdy ma jakąś ulubioną / standardową) i odwrotnie. Takie senne placebo :)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#4
Mara
Nie wyglądają na szczególnie krwawe, dla mnie to bardzo ciekawe i symboliczne sny :) Trochę zbyt drobiazgowe, żebym podjął się intepretacji, ale skoro masz takowe od niedawna, to sama powinnaś rozpoznać, co w twoim życiu od tego czasu się zmieniło. Może jakieś rodzinne problemy a może jakiś uogólniony stres ?

Slavia
Chyba, że ma złamane żebro po lewej stronie :)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#5
Oglądałem niemiecki film na youtube .Dotyczył LD i snów.Tytułu filmu nie pamiętam ale na pewno wspomniano że pozycja ma wpływ na rodzaj snu.Podobne informacje można przeczytać w linku.

http://odkrywcy.pl/kat,111396,sort,16,ti...aid=618e9e
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post


Skocz do:

UA-88656808-1