Sen o silnych emocjach
#1
Jakiś czas temu miałam sen który nie daje mi spokoju. Kilka słów kluczowych - mam przyjaciela od 3 lat w ktorym od 8 miesięcy jestem zakochana, nie wiem jednak co on do mnie czuje bo niby flirtujemy i się orzytualmy itd ale z rugiej strony mówi że jestem jego najlepszą przyjaciółka... dobra, nie o tyn

A więc sen był taki, że umówiliśmy się do jakies pizzerii z wielkim oknem. No i ja wchodzę, czekam, za oknem świeci słońce no ale nic jego nie ma. Kelner podchodzi, ja mówie że tylko szklanke wody bo czekam aż ktoś ważny przyjdzie i wtedy zamówimy, on że okey i odchodzi. Spoglądam przez te wielkie okno jak ludzie, w tym wiele zakochanych par razem spacerują, niektóre wolniej, inne szybciej, jedne się kłócą a drugie przytulają. Zastanawiałam się kiedy przyjdzie bo mineła godzina a dalej nic, no ale mialam głeboką nadzieję że jednak się zjawi. Po 2 godzinach już miałam iść zdenerwowana, a tu nagle pwada on i... jakaś dziewczyna. Mówi że przeprasza, ale zapomniał bo się zagadał, i wtedy zza jego pleców wyłania się właśnie ta dziewczyna. Wtedy D mówi: poznajcie się, to jest (pokazuje na mnie) moja przyjaciółka o której tyle ci opowiadałem a to jest (pokazuje na nią) moja nowa dziewczyna.
Pogoda na oknem robi się pochmurna, ludzie w popłochu uciekają, zrywa się silny wiatr, kropi. D pyta czy to nie problem, żeby teraz oni w 2 sobie gdzieś poszli bo on jej cos obiecał, na co ja że nie, że mogą iść, choć tak na prawdę zczynam panikować, że nie, że nie chcę, że to musi być jakiś głupi koszmar itd. D pyta czy na pewno a ja wtedy zaczynam krzyczeć i płakać, po czym się budzę z nadmiaru emocji i przez jakiś czas nie mogę się uspokoić, po czym znów zasypiam. Sen był strasznie realistyczny, niemal jak LD tylko bez świadomości że to sen.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#2
Moja opinia jest taka, że dużo czujesz do niego, widać to nawet po stylu pisania. Ale robisz to skrycie i nie dajesz tego po sobie zbytnio poznać. Obawiasz się, że przez to oczekiwanie on znajdzie sobie kogoś innego. Ta cała otoczka restauracji to Twoje marzenie, które chcesz aby się spełniło. Dziewczyna, która z nim przyszła to właśnie wyobrażenie tej innej. Zakochane pary za oknem to nawiązanie do Was, chciałabyś żeby tak było. Całości dopełniają silne emocje towarzyszące właśnie wyżej wymienionych sytuacji. Ja wiem, że to "mężczyzna powinien wykonać pierwszy krok", ale jeśli naprawdę Ci zależy to zagadaj. Wprost.  Nawet jeżeli będzie to odpowiedź w stylu, zostańmy znajomymi. Przynajmniej będziesz wiedziała jaka jest sytuacja. Brzmi trochę jak porady z forum o nieszczęśliwych miłościach, ale myślę, że tak będzie najlepiej. Pamiętaj, że to nie przeszkadza, aby być bardzo dobrymi przyjaciółmi.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#3
Motyw ze zmieniającą się pogodą zależnie od nastroju twórcy jak wyjęty z tekstów romantyzmu :) Podbijam, co mówi Solnik, a od siebie dodam, że ten sen wydaje mi się bardzo czytelny (jednak nie znam Cię dobrze, więc to będzie tylko moja hipoteza, coś może się nie zgadzać).

Najpierw masz swoje nadzieje, pragnienie związku z D, nawet jeśli nie będzie idealny (pary przytulające się albo kłócące za oknem). Nie jesteś pewna sytuacji, martwisz się (dwie godziny oczekiwania, gdzie nie wiesz dlaczego i na co czekasz), a potem wyraz i spełnienie najgorszego lęku (znalazł dziewczynę, a Ty idziesz w odstawkę, być może nawet jako przyjaciółka - bo nie dość, że tak się spóźnił, to od razu chce wychodzić). Na koniec silne uderzenie negatywnych emocji związane ze spełnieniem tego lęku.

Może spróbuj sobie odpowiedzieć na pytanie czy byłabyś skłonna kontynuować z nim przyjaźń, jeśli nie będzie chciał pójść dalej? I w związku z tym, czy wolisz trwać w niepewności, czy mieć jasną sytuację? Co jest dla Ciebie ważniejsze?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#4
Cały ten sen przypomina scenę z filmu pod tytułem " moje największe osobiste nieszczęście ". Sen czasem symuluje coś czego spełnienia bardzo się boimy. Najwyraźniej odsuwasz od siebie takie wyobrażenia na jawie.
Taka sytuacja jest realnie możliwa, więc i sen jest realny. Sen zachęca cię, żebyś zastanowiła się co zrobić, żeby uniknąć takiego zdarzenia. Jedną z możliwości jest wyznanie mu uczuć, przez co przynajmniej będzie wiedział jakie sytuacje mogą cię zranić i nie będzie do nich dopuszczał.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post


Skocz do:

UA-88656808-1