Przez całe życie powtarzają mi się dwa wątki...
#1
A mianowicie samodzielnie włączające się przedmioty elektryczne, nie zapalające się światło itp 
oraz
pola i niedźwiedzie.

Co do eletroniki to przez całe życie miałem sny, że np. wchodze do ciemnego pokoju u mnie w domu ( zawsze akcja się dzieje u mnie w domu ) pstrykam włącznik światło się zapala, potem zaczyna blednąć i gaśnie. Chce znowu włączyć już nie działa, póki we śnie nie ogarnie mnie panika próbuje włączyć np telewizor, czy komputer, żeby rozświetlić ciemność ale nie włączają się. Bardzo często w tym momencie przychodzi moja mama i krzyczy, zeby uciekac, bo TO znowu tu jest. Czasem uda mi się np. odpalić telefon czy jakieś malutkie źródło światła. Czasem zdarza się też to być forma ucieczki przed TYM czymś, przez ciemność i odpalając jakieś źródła światła. Dzisiaj miałem kolejny raz ten sen, tym razem po dwóch latach od wyprowadzki wciąż w starym, rodzinnym domu, tym razem włączała się mikrofalówka ;;)  Ale, że wiedziałem już dokąd ten sen zmierza wybudziłem się na siłe.

A co do niedźwiadków....
Mój rodzinny dom był w pobliżu pól, nie bezpośrednio, ale 5 minut spacerku od nich. Za polami jest kolejna miejscowość a przez środek tych pól, tej naszej granicy płynie rzeka. Nie jest to istotne, ale przedstawia topografie snu :)
Jak byłem mały bardzo często tam z babcią chodziliśmy na spacerki, stąd może jej osoba często się w tych snach pojawia.

No więc kierujemy się tak jakby od drugiej miejscowości do domu i tam zawsze jest z górki, co w rzeczywistości jest równiną. Z tej górki bardzo dobrze widać całą drogę do domu i całość pól jakie musimy przejść. I tutaj się zaczyna, widzę często jakieś małe stada zwierząt, jakieś 5 owiec, gdzieś tam jakieś jelenie i zawsze w okolicy rzeki dwa, trzy lub więcej niedźwiedzi. Z racji ich agresywności, zawsze próbuje je omijać, uciekać itp Czytałem, że niedźwiedzie, to ktoś manipuluje mną a pole to możliwości, horyzonty itd

Mam 30 lat, mężczyzna, od 2 lat po ślubie, bez dzieci, zdrowy (oby) na ciele i umyśle
Pomożecie w interpretacji?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#2
Dałeś dwa podobne do siebie przykłady - pojedynczych powtarzalnych motywów, które wywołują lęk i doprowadzają do zwiększenia świadomości we śnie. Takie sny są w moim wyobrażeniu najczęściej pozbawione aktualnego znaczenia, a raczej obrazują bardzo zastarzałe skojarzenia z czymś, czego należało się bać. Motyw niesfornej elektroniki może pochodzić z jakiegoś filmu, którego już nie pamiętasz z dzieciństwa, może też kiedyś pierwszy raz się przestraszyłeś jak światło przestało działać itp. Motyw powracał we śnie z samego lęku przed tym snem, koszmar sam się nakręcał. Kiedy takie sny wracają w wieku dorosłym, to nie oznacza nic innego poza świeżym czynnikiem stresowym, zazwyczaj łatwym do określenia :)
Podobnie niedźwiedzie w drugim śnie nie są jakimiś symbolami manipulacji, tylko twoją starą wymuszoną ostrożnością, kiedy ponad 20 lat temu ktoś ci powiedział, że masz nie wchodzić gdzieś za daleko, bo mogą być niedźwiedzie.
W interpretacji swoich snów zawsze zwracaj uwagę na emocje, sama treść jest drugorzędna, mogę cię zapewnić, że s senników dowiesz się tylko samych bzdur.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#3
No przyjacielu, zaskoczyłeś mnie, spodziewałem się czegoś w stylu "elektronika to symbol wiary, gasnące światła to twoja upadająca wiara, powinieneś zrobić to i tamto" a tu zupełnie coś innego :) Dziękuje za odpowiedź, myśle, że mozesz miec racje, ale jeszcze tematu nie zamknę, zobacze co inni mogą jeszcze powiedzieć

a co do emocji, to przy elektronice panuje niepokój i takie przeczuwanie czegoś złego, a prawde mówiąc przy niedzwiadkach to raczej bardziej boje się o moich towarzyszy niż o siebie
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#4
Ku mojemu ubolewaniu mało który użytkownik poza mną kwapi się, żeby tu z kimś coś pointerpretować :)

W każdym razie wytropione przez ciebie emocje są powszechne i rozpoznawalne, oba sny wydaja się więc traktować o różnych aspektach tego samego stresu :) Faktycznie niedźwiedzie widzisz w odległości w tym śnie, zagrożenie bezpośrednio cię więc nie dotyczy, ale pozostaje niepewność jak się ono rozwinie i kogo innego może ono dotyczyć. Obstawiam więc, że w twoim życiu pojawiła się jakaś zmiana lub nowe obowiązki, które powodują u ciebie niepewność i napięcie, być może związana z rodziną ;)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#5
Najpierw przeczytałam o Twoich snach, potem próbowałam pokminić i dopiero na końcu sprawdziłam, czy moja opinia pokrywa się z tym co napisał inces. To co jest zdecydowanie wspólne w naszych interpretacjach to myśl, że dwa symbole, i elektronika i niedźwiedzie, są w jakiś sposób powiązane, wyrażają jakiś lęk. Co do elektroniki, światła i tego, że na początku zapala się, dając poczucie bezpieczeństwa i ochrony przez Czymś... Zauważ, że światło gaśnie samo i nie jesteś w stanie go zapalić, nie masz nad nim kontroli. Być może były sytuacje, albo podejrzewasz że będą chwile, gdy pozornie trzymasz rękę na pulsie, jesteś panem sytuacji, ale to wrażenie złudne, gdyż w chwilach kryzysu nie jesteś w stanie nic zrobić (urządzenia nie działają). Sny rozgrywają się w Twoim domu, stwierdziłbym więc, że chodzi o Ciebie, Twoje wnętrze i umysł. Twoja siła jest jak światło palące się w Tobie, dopóki nie przychodzi niebezpieczeństwo, jest sprawna i działa, jednak w obliczu problemu siła, niezależnie od Twej woli, opuszcza Cię, zostajesz zdany na coś, co kryje się w ciemności. A więc moc opuszcza Cię w momencie krytycznym.

Jak sam napisałeś, lęk przed niedźwiedziami bardziej wiąże się z obawą o kogoś innego niż o Ciebie. Być może jest tak, że niepewność z pierwszej interpretacji (o elektronice) jest tutaj analogiczna, jednak nie w odniesieniu do osobistych problemów, ale kłopotów innych, bliskich Ci osób (symbolem tego jest babcia). Może obawiasz się, że niedźwiedzie zaatakują, czyli w rodzinie pojawi się np. choroba, a Ty nie będziesz w stanie pomóc. Taki podświadomy lęk przed tym co może nadejść.. a być może kiedyś stanąłeś w obliczu podobnej sytuacji.

Mam nadzieję, że coś z tej interpretacji Ci się przyda :)
"Pomyliłeś niebo z gwiazdami odbitymi nocą na powierzchni stawu"
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#6
(02-01-2018, 17:32 )incestus napisał(a): Ku mojemu ubolewaniu mało który użytkownik poza mną kwapi się, żeby tu z kimś coś pointerpretować :)
Ponieważ mało kto odważy się podważać naukowe fakty które Ty, jak by nie patrzeć, przedstawiasz. Jednakże mimo iż przeczytałam małą ilość Twoich wypowiedzi to jednak zauważyłam że są to ,,suche" tezy ale rzadko kiedy dodajesz coś od siebie. A takie wypowiedzi tak naprawdę bardzo łatwo podważyć. Ale nie mam zamiaru się spierać, przedstawiam tylko swój punkt widzenia.
Chcociaż w dużej mierze zgodzę się z poprzednikami to jeszcze od siebie dodam abyś zaczął zapamiętywać te momenty w śnie które pojawiają się najczęściej, zapisać je i uczucia jakie towarzyszyły w tych momentach. To tyle jak na początek.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#7
(06-01-2018, 14:06 )Jasiri napisał(a): Ponieważ mało kto odważy się podważać naukowe fakty które Ty, jak by nie patrzeć, przedstawiasz.
Ja na to patrzę tak, że mało kto analizuje poza Incesem, bo gdy już on skomentuje to nie ma praktycznie za wiele do dodania :P Interpretacja Incestusa wydaje się zazwyczaj celna (jeśli dobrze opisano sen) i jest wyczerpująca

(06-01-2018, 14:06 )Jasiri napisał(a): jednak zauważyłam że są to ,,suche" tezy ale rzadko kiedy dodajesz coś od siebie.
Od siebie to znaczy? W jaki inny sposób można pomagać interpretować cudze sny?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#8
Każdy przedstawił swój punkt widzenia i tego się trzymajmy. Dalsza dyskusja póki co nie ma sensu, będzie jedynie rodzić niepotrzebną wymianę zdań.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Wrażenie śmierci, życie jest kłamstwem BJI 9 2,824 13-06-2016, 00:27
Ostatni post: Rulez

Skocz do:

UA-88656808-1